iPhone 12 üretimi azaltılabilir ! Peki Neden?

Bu konuyu okuyanlar

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,093
Evet. SE 2'den sonra Mini modeli insanlara çok gereksiz geldi.

Aslında gereksiz değil de yanlış hamle gibi geliyor bana SE 2020 ekran kasası İphone 12 mini gibi olsaydı daha mantılı olurdu bence :)

Reaksiyon puanı
6,381
Aslında gereksiz değil de yanlış hamle gibi geliyor bana SE 2020 ekran kasası İphone 12 mini gibi olsaydı daha mantılı olurdu bence :)
O zaman insanlara çok daha saçma gelirdi.

Esasında Se 2020 ile Phone 12 Mini'nin bir alakası yok. Bir benzerlikleri de yok. 12 Mini'nin tutulmamasının tek bir nedeni var o da Apple'ın 12 Mini için uyguladığı yanlış strateji ve fiyat politikası.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,093
O zaman insanlara çok daha saçma gelirdi.

Esasında Se 2020 ile Phone 12 Mini'nin bir alakası yok. Bir benzerlikleri de yok. 12 Mini'nin tutulmamasının tek bir nedeni var o da Apple'ın 12 Mini için uyguladığı yanlış strateji ve fiyat politikası.

Söylemek istediğim bu değildi, Se 2020 İphone 8 kasasının güncellenmiş hali.
Ancak benim söylemek istediğim İphone 12 mini ekran kasasını kullanıp SE 2020 demeleri çok daha iyi olabilirdi demek istiyorum :) ( yanlış strateji ve fiyat politikasına girmiyorum bile )

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
6,381
Söylemek istediğim bu değildi, Se 2020 İphone 8 kasasının güncellenmiş hali.
Ancak benim söylemek istediğim İphone 12 mini ekran kasasını kullanıp SE 2020 demeleri çok daha iyi olabilirdi demek istiyorum :) ( yanlış strateji ve fiyat politikasına girmiyorum bile )
O tabii ki daha iyi olurdu. Ama geçti, ki Se 2020 bu haliyle de kötü değil sadece biraz daha iyi olabilirdi.

Reaksiyon puanı
892
Ama Iphone 11'in çok fazla dezavantajı var. Çözünürlüğü 1080P bile değil, ekranı vasat. SE 2 zaten belli durumu. Kötü batarya. O yüzden fiyatları düşük. 4 4'lük olan telefonların fiyatı da belli.
Ne yazık ki maksimum alabileceğim cihaz bu ekonomide 11. :(
Bence 11 konusuna girmeyelim o cihaz gereksiz yere linçlendi. Alamadığı için eleştiren insanlar tarafında eleştirildi. Sanki 100 dolarlık giriş segment Android bir cihazmış gibi eleştirildi.

Aslında bence 700 dolar da gayet hakkı idi ama bunu S20 Ultra'nın bir milyon rezaletinden sonra "Mükemmel telefondu" diyebilen insanlara anlatamazsınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında alakası yok. Antutu zaten stabil olmayan ve optimizasyonu yapılmamış sadece sayısal veri olan bir uygulama.

Bu cihaz Apple'ın zaten satacak düşüncesi ile yüksek fiyata çıkarması ile böyle oldu. Tamamen Apple'ın hatası diye düşünüyorum.
599 dolar derken 12 miniden bahsetmiştim aslında :)
11 güzel cihaz evet ama ekran kötü olmasa da rakiplerine göre geride.S7 ekranı da zamanında benim 6Sten iyiydi ama 6s daha iyi çalışıyor.Ekrana kanıp samsung alınca pişmanlık yaşanabilir.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ne yazık ki maksimum alabileceğim cihaz bu ekonomide 11. :(

599 dolar derken 12 miniden bahsetmiştim aslında :)
11 güzel cihaz evet ama ekran kötü olmasa da rakiplerine göre geride.S7 ekranı da zamanında benim 6Sten iyiydi ama 6s daha iyi çalışıyor.Ekrana kanıp samsung alınca pişmanlık yaşanabilir.
Arkadaşım android 7 sürümlü S7 edge kullanıyor.En ufak bir şikayeti yok.Kullanmasını bilene Samsung amiral gemisi cihaz 5 yıl performans konusunda memnun eder diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
892
Arkadaşım android 7 sürümlü S7 edge kullanıyor.En ufak bir şikayeti yok.Kullanmasını bilene Samsung amiral gemisi cihaz 5 yıl performans konusunda memnun eder diye düşünüyorum.
Evet ama iphone kadar rahat mı?hayır.pil tarafı çok sıkıntılı.amcam batarya değiştirdi yine de sorunlu.(s7)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evet ama iphone kadar rahat mı?hayır.pil tarafı çok sıkıntılı.amcam batarya değiştirdi yine de sorunlu.(s7)
Performans konusunda İphonedan aşağı değil.Batarya konusunda İphoneda sıkıntılı.İphone 8 plus ilk çıktığında ios 11 de wifide 10 saat ekran süresi veriyordu.Bugün ios 14 de wifi kullanımında 6,5 saat ekran süresi veriyor.8 plus ın İos 15 ile 16 da batarya performansını sen tahmin et.Samsungda güncelleme yapmadığın takdirde yazılımsal kayıp olmuyor, bataryanın kendisi zayıflıyor.Samsung kullanan serviste bataryayı değiştirip aynı batarya performansını alabilir ama İphone da yazılımsal kayıp olduğu için öyle bir şansın yok.

Son düzenleme:

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
İyi olmuş artık herkes Android kullanır

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,093
İphone 11 e tuğla diyen birinin SE2020 önermesi kadar mantıksız yorumda bulunan biri bunu söylediğinde gayet komik oluyor.
Tekniğe döktüğümde farklı bir arıza modeli sunup karşıma çıkan birinin söylediklerini pek takmam ben.
Karşımda doğru dürüst tartışacağım potansiyelde biri değilsiniz, O seviyeye geldiğinizde tartışırız.
Ama hiç sanmıyorum...

Son düzenleyen moderatör:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İphone 11 e tuğla diyen birinin SE2020 önermesi kadar mantıksız yorumda bulunan biri bunu söylediğinde gayet komik oluyor.
Tekniğe döktüğümde farklı bir arıza modeli sunup karşıma çıkan birinin söylediklerini pek takmam ben.
Karşımda doğru dürüst tartışacağım potansiyelde biri değilsiniz, O seviyeye geldiğinizde tartışırız.
Ama hiç sanmıyorum...
Tasarım sadece çerçeveden ibaret değildir.Tasarım demek malzeme kalitesi ve tek elle kullanım rahatlığı demektir.11 in yan çerçevelerindeki kalınlığı ve ağırlığı göremiyorsan,11 deki kalitesiz malzemeyi,11 in tek elle kullanımda ve cepte taşırken sıkıntı çıkardığını görmekten acizsen benim yapabileceğim bir şey yok.Sen ve senin gibi bunu göremeyen adamlara ne yazsam boş.Sen teknoloji öğren öyle gel foruma.Apple yalakalığından başka bir şey bilmiyorsun.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,093
Tasarım sadece çerçeveden ibaret değildir.Tasarım demek malzeme kalitesi ve tek elle kullanım rahatlığı demektir.11 in yan çerçevelerindeki kalınlığı ve ağırlığı göremiyorsan,11 deki kalitesiz malzemeyi,11 in tek elle kullanımda ve cepte taşırken sıkıntı çıkardığını görmekten acizsen benim yapabileceğim bir şey yok.Sen ve senin gibi bunu göremeyen adamlara ne yazsam boş.Sen teknoloji öğren öyle gel foruma.Apple yalakalığından başka bir şey bilmiyorsun.

"e cepte taşırken sıkıntı çıkardığını görmekten acizsen benim" bunu sadece senden duyuyorum.
Küçük ekranlı cihaz almak isteyen istediğine yönelirken nedir bu İphone 11 düşmanlığı sende anlamış değilim.
İstemeyen almıyor alan kişiler de senin yaptığın gibi saçma yorum yapmıyor zaten.
Senin hoşuna gitmeyen başkasının hoşuna gidiyor sevmiyor olabilirsin sevmek zorunda değilsin ama senin zoruna giden bir şey var İphone 11 de bunu anladım ama.

Reaksiyon puanı
6,381
Ama hiç sanmıyorum...
Sen ne diyorsun yav !!!!! (!) CAHİL !!! (!)

Se 2020'nin çerçeveleri hissedilmiyor bile çünkü ince, hafif !!!! (!)
(Bunu harbiden demişti ne gülmüştüm ?)

iPhone 11 en çöp şeydir ve onu şu ana kadar alan yaklaşık 50 milyon insan da bilinçsizdir ok? !!!! (!)

iPhone 11'de milyon tane sorun ve leş özellik var, nasıl geri çağırılmadılar anlayamıyorum bile !!!! (!)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,093

iPhone 11 en çöp şeydir ve onu şu ana kadar alan yaklaşık 50 milyon insan da bilinçsizdir ok? !!!! (!)

iPhone 11'de milyon tane sorun ve leş özellik var, nasıl geri çağırılmadılar anlayamıyorum bile !!!! (!)

Yazılanları düzgün okumadan yorum yapan ikinci kişi de aramıza katılmış :D

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
"e cepte taşırken sıkıntı çıkardığını görmekten acizsen benim" bunu sadece senden duyuyorum.
Küçük ekranlı cihaz almak isteyen istediğine yönelirken nedir bu İphone 11 düşmanlığı sende anlamış değilim.
İstemeyen almıyor alan kişiler de senin yaptığın gibi saçma yorum yapmıyor zaten.
Senin hoşuna gitmeyen başkasının hoşuna gidiyor sevmiyor olabilirsin sevmek zorunda değilsin ama senin zoruna giden bir şey var İphone 11 de bunu anladım ama.
Forumlarda 11 kullanıpta cihazın ağırlığından şikayetçi olan bir sürü insan var.11 i niye sevmiyorum? 1-7500 TL gibi kazık fiyattan satılması 2- Rezalet tasarım 3-Leş çözünürlüğe sahip vasat ekran (ortalama yani 10 üzerinden 6) 4-Telephoto olmadığı için zoom ve portrede yetersiz olması 5-64gb hafızaya sahip olması 6-Kutudan hızlı şarj ve kulaklık çıkmaması. Bu kadar saçmalıktan sonra bu cihazın nesini seveyim.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,093
Forumlarda 11 kullanıpta cihazın ağırlığından şikayetçi olan bir sürü insan var.11 i niye sevmiyorum? 1-7500 TL gibi kazık fiyattan satılması 2- Rezalet tasarım 3-Leş çözünürlüğe sahip vasat ekran (ortalama yani 10 üzerinden 6) 4-Telephoto olmadığı için zoom ve portrede yetersiz olması 5-64gb hafızaya sahip olması 6-Kutudan hızlı şarj ve kulaklık çıkmaması. Bu kadar saçmalıktan sonra bu cihazın nesini seveyim.

Bu bahsettiğin saçmalıkları Samsung da yapıyor yanlız S21 serisi canlı örnek.
Ve diğer firmalarda öyle gördüğüm kadarıyla Xioami de yapıyor ancak seçenek sunuyor.
Çok ayrıntıya girerim ama gerek yok anlamayacağın gereksiz laf dalaşına girip Fan boy diyeceğin için Polemiğe hiç gerek yok.
İphone 11 uygun fiyatlı çıkartılmak istenen bir cihaz bunu da açıkça dile getirdiler.
Senin anlamanı beklemiyorum bu durumu, ama belki şunu anlarsın İphone 12 serisinde bu sorunu çözdüler.
İphone kullanıcılarını üzmedi ve ekran teknolojisini değiştirdi sorunlar mutlaka olacaktır.
Olmayacak diye bir şey yok!

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ben dalga geçiyorum zaten orada bir sürü parantez içi ünlem var. Ciddiye almanızı istemem,
benim görüşümün ve düşüncelerimin bununla alakası yok.
Bir başka Apple yalakasıda burda.Benim yaptığım yorumda bir tuhaflık yok.Se 2020 de çerçeve yok demedim,kullanırken 11 kadar rahatsız etmez dedim.Sen Se 2020 nin tek elle kullanım rahatlığı sunduğunu görmekten acizsen yapacak bir şey yok.Senin saçma yorumlarını konuşalım mı? Note 20 ultra 4k 60fps de bütün lensleri kullanıyor.?????? Xr ın ekranı S10 plustan daha iyi.???????Xr ekran tarafında S10 plusa göre daha iyi dinamik aralık sunuyor ?????? 11 in ekranı Note 10 plus ve birçok amoled ekranlı cihazdan daha iyi.Kaynağım İphonedo????????

Reaksiyon puanı
6,381
Bir başka Apple yalakasıda burda.Benim yaptığım yorumda bir tuhaflık yok.Se 2020 de çerçeve yok demedim,kullanırken 11 kadar rahatsız etmez dedim.Sen Se 2020 nin tek elle kullanım rahatlığı sunduğunu görmekten acizsen yapacak bir şey yok.Senin saçma yorumlarını konuşalım mı? Note 20 ultra 4k 60fps de bütün lensleri kullanıyor.?????? Xr ın ekranı S10 plustan daha iyi.???????Xr ekran tarafında S10 plusa göre daha iyi dinamik aralık sunuyor ?????? 11 in ekranı Note 10 plus ve birçok amoled ekranlı cihazdan daha iyi.Kaynağım İphonedo????????
?

Siz okuduğunuza emin misiniz?

Sizin attığını kaynaklarda bile S10 plus'ın patlattığı yerleri patlatmayan Xr, siyah gösterdiği yerleri düzgünce gösterebilen Xr. Ama hala daha yok kontrastmış yok renklermiş...

HDR bilmediğimi iddia edip maksimum parlaklıkta HDR karşılaştırması attınız. S10 plus bile maksimum parlaklık olduğu için gök yüzünü patlatmış gösteriyordu attığınız videoda. Normalde cihazın patlatmadığı görüntü. Yani kendi savunduğunu taraf bile daha kötü görünüyordu normalinden.

Bir şeyi okuduğunuzda çevirip söylemeyin. Ben, "Se 2020'de çerçeve yok dedi" demedim zaten. Ama zamanında ince ve hafif diyerek çerçeveleri hissedilmiyor dediniz.

Ayrıca Samsung'da açıkladı ben söyledikten bir kaç ay sonra. Hatta bazı çalışanlarla yapılan röportajlarda da Note 20 Ultra'da prototip özellik olduğunu fakat exynos 990 yüzünden iptal edildiğini, satılan modellerde olmadığını söylediler. Daha sonra exynos'u geliştirip o özelliği koyabildiler, şu an gayet iyi çalışıyor o. Ama siz araştırmadan, hala daha yorum yapmaktan çekinmiyorsunuz.

iPhone 11'in ekranını da hala daha gereksiz şekilde ağır eleştiriyorsunuz, ama hala ısınan S20 serisine eskisinden daha az ısındığı için ısınmıyor diyorsunuz.

Açıkçası profilinde 37 yaş yazan birinin, vaktini böyle şeyler yazarak harcayacağını da düşünmüyorum. Daha doğrusu, tüm gün böyle şeyler yazacak kadar boş vaktinin olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
?

Siz okuduğunuza emin misiniz?

Sizin attığını kaynaklarda bile S10 plus'ın patlattığı yerleri patlatmayan Xr, siyah gösterdiği yerleri düzgünce gösterebilen Xr. Ama hala daha yok kontrastmış yok renklermiş...

HDR bilmediğimi iddia edip maksimum parlaklıkta HDR karşılaştırması attınız. S10 plus bile maksimum parlaklık olduğu için gök yüzünü patlatmış gösteriyordu attığınız videoda. Normalde cihazın patlatmadığı görüntü. Yani kendi savunduğunu taraf bile daha kötü görünüyordu normalinden.

Bir şeyi okuduğunuzda çevirip söylemeyin. Ben, "Se 2020'de çerçeve yok dedi" demedim zaten. Ama zamanında ince ve hafif diyerek çerçeveleri hissedilmiyor dediniz.

Ayrıca Samsung'da açıkladı ben söyledikten bir kaç ay sonra. Hatta bazı çalışanlarla yapılan röportajlarda da Note 20 Ultra'da prototip özellik olduğunu fakat exynos 990 yüzünden iptal edildiğini, satılan modellerde olmadığını söylediler. Daha sonra exynos'u geliştirip o özelliği koyabildiler, şu an gayet iyi çalışıyor o. Ama siz araştırmadan, hala daha yorum yapmaktan çekinmiyorsunuz.

iPhone 11'in ekranını da hala daha gereksiz şekilde ağır eleştiriyorsunuz, ama hala ısınan S20 serisine eskisinden daha az ısındığı için ısınmıyor diyorsunuz.

Açıkçası profilinde 37 yaş yazan birinin, vaktini böyle şeyler yazarak harcayacağını da düşünmüyorum. Daha doğrusu, tüm gün böyle şeyler yazacak kadar boş vaktinin olduğunu düşünmüyorum.
Birincisi ben Se 2020 de çerçeve yok demedim.Se 2020 deki çerçeve kullanıcıyı kullanım esnasında rahatsız edecek boyutta değil dedim.Bugün sen Se 2020 yı eline aldığında tek elle tutarken sıkıntı çekmezsin.11 i eline aldığında yan çerçevelerin kalın ve ağır olmasından dolayı bir noktadan sonra bilek ağrısı yaşarsın.11 in kalın ve ağır olduğunu anlatmaya çalıştım.İkincisi 11 in ekran dışında çok iyi cihaz olduğunu söyleyen sen bugün 11 in ekranını eleştirdiğim için bana sitem ediyorsun.Sence bu işte bir tuhaflık yokmu? Ekran olayına gelince S10 plusın Xr dan iyi olduğunu bu forumda herkes gördü.Xr ı geçtim 11 bile ekran konusunda S10 plus kadar iyi değilken Xr ın daha iyi olduğunu iddia etmek ya cehalettir yada Apple fanatikliğidir.Madem Xr ın ekranı S10 dan daha iyi Apple 12 ailesinde niye ips panel kullanmadı?açıklamasını yaparmısın.Note 20 ultra olayına gelince Note 20 ultranın yurtiçi, yurtdışı hemen hemen bütün incelemelerini izledim.İddaa ettiğin gibi 4k 60fps de bütün lensleri kullanmıyor.4k 60fps i tek lensle çekiyor.Bunun için Samsung firması teknoloji editörleri tarafından eleştirildi.İddaa ettiğin gibi bir durum olsa haberi yapılırdı.İncelemeyi geçtim kendim cihazı görmeye gittim.Note 20 ultra da 4k 60 fps videoyu açtığımda tek lens gördüm.Note 20 ultra konusunda bariz sallıyorsun.S20 ailesine gelince android 10 da cihazlar çok ısınıyordu.Android 11 le beraber yazılımsal iyileştirmeler yapıldı.S20 ailesi android 11 le beraber iyi bir deneyim sunuyor ve ısınma olayı S20 plus ve ultra da yok.Düz S20 modelinde ısınma kamerada çok az varki oda geçen seneki gibi rahatsız edici boyutta değil.Kamera dışındaki kullanımlarda S20 de plus ve ultra gibi ısınmıyor.Ekran olayına gelince yazdıklarımı anlayabilseydin 11 in ekran kalitesine hiçbir zaman kötü demediğimi anlardın.Ben 11 in ekran kalitesine vasat dedim.Vasat kötü,berbat demek değil.Vasat demek ne iyi ne kötü ortalama demek.Yani 10 üzerinden 6 demek.11 in ekranını eleştirmemin sebebi 7500 TL nin karşılığını sunmaması.7500 TL ye bugün S20 plus,Note 10 plus, Oneplus 8 gibi cihazlar daha iyi ekran kalitesi sunuyor.Ben bu kadar para verdikten sonra iyi bir ekran kalitesi beklerim buda tüketici olarak en doğal hakkım.11 in çok satması kalite olarak vasat olduğu gerçeğini değiştirmez.11 i satın alanların alma gerekçesi sosyal medya kalitesi ile ikinci eldir.Bugün Instagram uygulaması video tarafında Android'de çamur gibi kalite sunarken iosda çok iyi bir kalite sunuyorsa bu 11 in kalitesi ile alakalı bir durum değildir.Bu uygulama geliştiricilerinin beceriksizliğidir.Kusura bakma ama sosyal medya kalitesine yada ikinci ele bakıp İphone11 iyi cihaz demek senin gibi teknolojiden anlamayan insanların yapacağı yorumdur.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

“iPhone SE nin çerçeveleri hissedilmiyor bile çünkü hafif” ? ?