Yardım iPhone 12 mini hakkında görüşlerinizi bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Selamlar sevgili forumdaşlar,

Yakın zamanda iPhone 12 mini almayı planlıyorum, iPhone 12 ile teknik olarak farkı yok ve ekran boyutu olarak da oldukça sevimli buluyorum. Bir sürü video izledim yerli yabancı, makale ve test okudum. Ancak önemli olan da kullanıcı deneyimi.

Telefonun bataryasının beğenilmemesini anlıyorum ancak artık hemen herkesin yanında bir kablo, bilgisayar ya da powerbank olduğundan çok büyük bir sorun değil şahsen. Kullanan, bilen ya da araştıran arkadaşlarımızın yorumun beklerim. :)

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,972
Gayet güzel bir telefon ama dokunmatik sorunu varmış.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Birkaç haftadır iPhone 11 kullanıyorum ve satın almadan önce 12 Mini'yi inceleme fırsatım oldu. Telefonun benim için tek eksisi ekran boyutu oldu. 6.5 inçlik bir telefondan sonra bu derece küçük bir telefona alışmam mümkün olmadığından alma kararımdan vazgeçtim. 11 bile şu anda diğer telefonumla kıyasladığımda küçük geliyor. Bazı testlerde A14'ün bataryada daha iyi optimize sonucu vermesi sebebiyle 11'e kıyasla daha iyi batarya performansı verdiği görülüyor. Bu sebeple bence kullanıcıların bu modeli alacakken dikkat etmesi gereken husus ekranı boyutu.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Gayet güzel bir telefon ama dokunmatik sorunu varmış.
Bence bu üretim hatası olmuş.

Birkaç haftadır iPhone 11 kullanıyorum ve satın almadan önce 12 Mini'yi inceleme fırsatım oldu. Telefonun benim için tek eksisi ekran boyutu oldu. 6.5 inçlik bir telefondan sonra bu derece küçük bir telefona alışmam mümkün olmadığından alma kararımda vazgeçtim. 11 bile şu anda diğer telefonumla kıyasladığımda küçük geliyor. Bazı testlerde A14'ün bataryada daha iyi optimize sonucu vermesi sebebiyle 11'e kıyasla daha iyi batarya performansı verdiği görülüyor. Bence kullanıcıların bu modeli alacakken dikkat etmesi gereken husus ekranı boyutu.

Ben de özellikle tek elle kullanılabildiği için iPhone 12 mini'yi daha çok sevdim nedense.

Bu arada acayip bir saçmalık var. Apple Store'da 9.999 TL iken resmi satıcı Hepsiburada, MediaMarkt, Teknosa ve Vatan'da 8.349 TL Arada 1.650 TL fiyat farkı var, çok saçma.

Reaksiyon puanı
3,027
Duyduğuma göre ekran kasa oranı yüksek olduğu için ekran boyutunun düşük olması olumsuz etki etmiyormuş. Tabii oyun oynuyorsan bu bir eksi olabilir. Ekran konusunda kesin bir fikre sahip olabilmek için bir teknomarkete gidip dene bence.

faruk.dogan

Öğrenci
Editor
Reaksiyon puanı
113
Bir mağazada görmüştüm tasarımsal açıdan küçük telefon seven biri olarak hoşuma gitti. Param olsa alırdım kesin..

Son düzenleme:

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Selamlar sevgili forumdaşlar,

Yakın zamanda iPhone 12 mini almayı planlıyorum, iPhone 12 ile teknik olarak farkı yok ve ekran boyutu olarak da oldukça sevimli buluyorum. Bir sürü video izledim yerli yabancı, makale ve test okudum. Ancak önemli olan da kullanıcı deneyimi.

Telefonun bataryasının beğenilmemesini anlıyorum ancak artık hemen herkesin yanında bir kablo, bilgisayar ya da powerbank olduğundan çok büyük bir sorun değil şahsen. Kullanan, bilen ya da araştıran arkadaşlarımızın yorumun beklerim. :)
Ekran sıkıntı değilse alınabilir.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Günümüzde telefonların multimedya özellikleri çok yükseldi neden bu özellikleri küçük ekran da deneyimlemek istersiniz anlanıyorum. Alışkanlık meselesi bence, büyük boyutlu telefona kısa sürede alışabilirsin belki.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Mini güzel gözüküyor ama ekran büyüklüğü bence önemli, max olanlar da abartılı ama bu biraz kişisel kullanım ile alakalı mesela, ben telefonu cebimde taşıyan biri olsam mini alırdım ama el çantası kullandığım için max alırım.

Şuna da çok karşıyım telefonun adı artık telefon, elimizden düşürmediğimiz bir şeye fiyat harici saçma sapan konuşmak mantıklı değil.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bence bu üretim hatası olmuş.

Ben de özellikle tek elle kullanılabildiği için iPhone 12 mini'yi daha çok sevdim nedense.

Bu arada acayip bir saçmalık var. Apple Store'da 9.999 TL iken resmi satıcı Hepsiburada, MediaMarkt, Teknosa ve Vatan'da 8.349 TL Arada 1.650 TL fiyat farkı var, çok saçma.

Küçük bir cihaz olması ve bataryasının küçük olması sorun değilse alınır. Ama bence bütçeyi artırıp iPhone 12 almak çok daha mantıklı.