Soru Iphone 12 Mini Dokunmatik Bazen Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Arkadaşlar inanmayan olursa diye ekran videosu aldım. Bu sorunla her zaman değil bazen karşılaşıyorum. Twitter'da kızın birine bakarken karşılaştım.

@(Evo)lution hocam geçen bana demiştiniz ki iPhone 12 deki dokunmatik sorunu kalktı demiştiniz. Bahsettiğiniz sorun böyle bir şey mi bir de siz bakın istedim. Yani belirli yerler dokunmatiği basmıyor. Sizin dediğiniz sorun da mı böyleydi ?

NOT: Videoyu YouTube'a yükledim kolaylık olsun diye, kullanmadığım bir kanala yükledim reklam olmasın diye. Yasaksa lütfen banlamak yerine söyleyin kaldırayım. Çünkü ciddi bir sorun, ürün bana kusurlu gelmiş olabilir. Eğer böyleyse garantiye teslim etmeyi düşünürüm.

NOT 2: Bu arada telefonda privacy ekran koruyucu takılı, acaba ekran koruyucu dokunmatiği geçirmiyor mu telefona diye düşündüm ama değildir. Öyle olsa hiç çalışmaz dokunmatik.

NOT 3: Bu bahsettiğim sorun diğer yedek android telefonumda hiç başıma gelmedi. Eğer @(Evo)lution hocam bu sorunun ıphone 12 lerdeki kronik sorun olduğunu teyit ederse bu sorun benim cihazım için hala devam ediyor demektir. Sonuç olarak Apple desteğe başvururum.

VİDEO LİNK:

edit: telefonun, birini stalklarken takılması baya üzücü ?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Koruyucu güzel taktın mı?

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Koruyucu güzel taktın mı?
Direkt gürgençlerdeki yetkili takmıştı hocam önce ekranı temizleyerek, özene bezene. Ekran koruyucuya 300 lira verdim ( orijinal yani) . Valla sorun ondan dolayı ise el insaf derim Apple'a, ama sanmıyorum. Sorun uygulamadan desek 10 yıldır android kullanıcısıyım hayatımda bir kez bile böyle bölgesel bir dokunmatik sorununa denk gelmemiştim

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar inanmayan olursa diye ekran videosu aldım. Bu sorunla her zaman değil bazen karşılaşıyorum. Twitter'da kızın birine bakarken karşılaştım.

@(Evo)lution hocam geçen bana demiştiniz ki iPhone 12 deki dokunmatik sorunu kalktı demiştiniz. Bahsettiğiniz sorun böyle bir şey mi bir de siz bakın istedim. Yani belirli yerler dokunmatiği basmıyor. Sizin dediğiniz sorun da mı böyleydi ?

NOT: Videoyu YouTube'a yükledim kolaylık olsun diye, kullanmadığım bir kanala yükledim reklam olmasın diye. Yasaksa lütfen banlamak yerine söyleyin kaldırayım. Çünkü ciddi bir sorun, ürün bana kusurlu gelmiş olabilir. Eğer böyleyse garantiye teslim etmeyi düşünürüm.

NOT 2: Bu arada telefonda privacy ekran koruyucu takılı, acaba ekran koruyucu dokunmatiği geçirmiyor mu telefona diye düşündüm ama değildir. Öyle olsa hiç çalışmaz dokunmatik.

NOT 3: Bu bahsettiğim sorun diğer yedek android telefonumda hiç başıma gelmedi. Eğer @(Evo)lution hocam bu sorunun ıphone 12 lerdeki kronik sorun olduğunu teyit ederse bu sorun benim cihazım için hala devam ediyor demektir. Sonuç olarak Apple desteğe başvururum.

VİDEO LİNK:

Evet belirli yerleri algılamıyor(kılıf takılıyken oluyor çıkarınca sorun kalkıyor diye hatırlıyorum).Evet kronik bir sorun 12 Mini lerde. Güncelleme ile sorun çözüldü diye duymuştum ama demekki hala devam ediyormuş.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Evet belirli yerleri algılamıyor(kılıf takılıyken oluyor çıkarınca sorun kalkıyor diye hatırlıyorum).Evet kronik bir sorun 12 Mini lerde. Güncelleme ile sorun çözüldü diye duymuştum ama demekki hala devam ediyormuş.
Saçmalık hocam. Güncelleme ile sorunu çözdüklerini belirtiyorlar ama sorun devam ediyor. Üstelik bu sorun şu an kimsenin gündeminde değil. Ben konu açmasam kimsenin haberi yok. Eğer bir IOS güncellemesiyle sorunu düzelttiklerini duyurdularsa, bu konuda (dokunmatik sorunu hakkında) tekrar bir şeyler yapmayacaklar demektir bu da. Yarın bir Apple destek e yazacağım, bakalım ne diyecekler.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kronik sorunlu modeller asla düzelmezler. Örneğin 6 ve 6 plus serisinin dokunmatik çipine koruyucu yerleştirmeden seri üretime vermişlerdi. Önceden demir plaka koyuyorlardı ona koymamışlardı. Eski 5s ve yeni sonraki sürümlerde böyle yapmadılar. Belki ticari bir stratejidir. Zaten bilerek eski cihazları yavaşlattığı ortaya çıkan bir şirket niye yapmasın ? Ekran koruyucu olayına gelirsek tablete ben kendim uygulamıştım. Samsung tabletim var. İyi olmadı çıkardım ama ekranı mahvetti. İz bırakmıştı. Sonra garantide değişti. Kısacası kalıcı hasar verebiliyor ekran koruyucular.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
243
Apple destek ile görüşmem sonuçlandı. Konuyu düzenleyemediğim için yeni mesaj olarak ekliyorum:

Ekli dosyalar

• 6A046ADB-F2AD-4BC5-A7EA-B8AEED3EE2CB.png
    6A046ADB-F2AD-4BC5-A7EA-B8AEED3EE2CB.png
    169.9 KB · Görüntüleme: 122

MegaTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48

VİDEO LİNK:

Destek almalı. Garantiye gönderin gitsin. Uğraşılmaz.

erderer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Sorununuz devam ediyor dokunmatikte
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorununuz devam ediyor mu dokunmatikte