Soru iPhone 12 mi Samsung Z Flip 4 mü?

Bu konuyu okuyanlar

y4wnzzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone 12 ve z flip 4 arasında kaldım. hangisi uzun kullanımda daha kullanışlı olur, daha iyi? önerileriniz nedir?

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,947
Z Flip 4 daha kaliteli ve donanim olarak daha güclü, Samsung arayuz olarak da iyi bi' firma, uzun seneler fersah fersah kullanirsin. Eger katlanilabilir telefon istemiyorsanda 13 Pro veya 14 Pro modellerine bakabilirsin.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
iPhone 12 ve z flip 4 arasında kaldım. hangisi uzun kullanımda daha kullanışlı olur, daha iyi? önerileriniz nedir?
Büyük ekran ve daha iyi donanım istiyorsan Z flip 4; sosyal medyada çok iyi kalite ve uzun ömür istiyorum diyorsan iphone 12 almalısın.Beklentilerine göre tercih yapmanı tavsiye ederim.

y4wnzzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Büyük ekran ve daha iyi donanım istiyorsan Z flip 4; sosyal medyada çok iyi kalite ve uzun ömür istiyorum diyorsan iphone 12 almalısın.Beklentilerine göre tercih yapmanı tavsiye ederim.
iphonelar süre geçtikçe ve sürüm güncelleme geldikçe kullanılmaz hale gelebiliyor ben şu an iphone 6 kullanıyorum, arada kalmamın sebebi de iphone alırsam 3-4 yıl sonra tekrar aynı duruma düşer miyim oldu. iphoneun büyük bi sıkıntısı bence bu. fakat android için de biraz şüpheliyim. kullanışlı mı veya iostan androide geçişte sorun yaşar mıyım tek sıkıntım bu

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
iphonelar süre geçtikçe ve sürüm güncelleme geldikçe kullanılmaz hale gelebiliyor ben şu an iphone 6 kullanıyorum, arada kalmamın sebebi de iphone alırsam 3-4 yıl sonra tekrar aynı duruma düşer miyim oldu. iphoneun büyük bi sıkıntısı bence bu. fakat android için de biraz şüpheliyim. kullanışlı mı veya iostan androide geçişte sorun yaşar mıyım tek sıkıntım bu

İphone 6 8 yıllık telefon. Bir zahmet sorun yaşa artık tuşlu telefon değil bu. Apple telefon çıktıktan sonra 6 yıl büyük güncelleme verir her zaman.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,947
Android, iOS'dan daha kullanisli, ozellikle Samsung'un arayuzu olan One UI. Stabilite olarak ise acikcasi son zamanlardaki amiral gemilerinde ''vaay iOS farkı'' dedittirmiyor. Elbette iOS ozellikle coklu islemlerde daha stabil calisiyor ama Z Flip 4 her halukarda iPhone 12'den daha akici ve guclu, kalite olarak da Z Flip 4 daha kaliteli diyebilirim. 4-5 yil rahat rahat kullanirsiniz, sosyal medyaya atilan videolarda ve fotograflarda da artik kalite düsmesi yok, bunlar S10 - S20 zamanlarinda yasanan seylerdi, belki Instagram'a attigin videonun kalitesi 100p falan duser ama goz ardi edilebilir cunku kayda deger bir fark yok.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
8 yıllık bir cihaza bakıp bu yorumu yapmak çok doğru değil.Annemdeki iphone 8 hala akıcı çalışıyor.

brkyldz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
s21 akmıyor,cihazı alalı 4 ay oldu oradan pay biçin.İphone her zaman daha iyidir hız konusunda.
Donanım iyi dense de zamanla yavaşlayacağı için 12nin gerisine düşecek.12 ise ilk günkü hızında çalışacak.

Yahya Furkan

contravolta
Reaksiyon puanı
2,294
İphone 6 8 yıllık telefon. Bir zahmet sorun yaşa artık tuşlu telefon değil bu. Apple telefon çıktıktan sonra 6 yıl büyük güncelleme verir her zaman.
iPhone 6'lar 3 yıl önce çöp oldu. 8 yıllık olmalarıyla alakası yok. iPhone 8 serisi de gidici artık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Z Flip 4 kalite, donanım, kamera olarak çok daha iyi. Katlanması da güzel. Sosyal medya da ise çok kalite düşüşü yok yükleme yaptığında, Apple'ı fazla aratmaz.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
iPhone 6'lar 3 yıl önce çöp oldu. 8 yıllık olmalarıyla alakası yok. iPhone 8 serisi de gidici artık.

Z Flip 4 kalite, donanım, kamera olarak çok daha iyi. Katlanması da güzel. Sosyal medya da ise çok kalite düşüşü yok yükleme yaptığında, Apple'ı fazla aratmaz.

İphone 6, 6 yıllıkken kasmadan PubG oynatıyordu, rahat kendini kullandırıyordu ? Kullanıcı insan gibi kullanmazsa 2 yıla da çöp olur.

Son düzenleme:

brkyldz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37

Bence kamera olarak iyi değil 12 den sonuçlar ortada? iPhone 12 117 puan

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221129-104015_Chrome.jpg
    Screenshot_20221129-104015_Chrome.jpg
    41.6 KB · Görüntüleme: 56

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
iPhone 6 nın zamanlarında çıkan Galaxy Note 4 ün bırakın bugünü 3 sene önceden bile adı bile anılmıyordu. Yani iPhone 6, zamanındaki rakiplerine göre daha uzun ömürlü bir cihaz olmuş. Ama eskiye bakıp yorum yapmak doğru değil. Samsung un amiral gemisi cihazları artık çok gelişti.

Z Flip 4 donanım olarak daha iyi olsa da,uzun ömürlülük konusunda iPhone 12 daha iyi bir seçim olacaktır. Katlanabilir cihazlara güvenmiyorum açıkcası ve katlanabilir cihazların ekranı tırnak ile çizilebiliyor.

Yahya Furkan

contravolta
Reaksiyon puanı
2,294
İphone 6, 6 yıllıkken kasmadan PubG oynatıyordu, rahat kendini kullandırıyordu ? Kullanıcı insan gibi kullanmazsa 2 yıla da çöp olur.
Aynen aynen 6 yıllıkken kasmadan pubg oynatıyordu aynen. Bu kadar da sallama olmaz ya. 3-3.5 yıl önce bile (PubgM ilk çıktığı zamandan biraz sonra) düşük ayarlarda bile donuyordu.

Bence kamera olarak iyi değil 12 den sonuçlar ortada? iPhone 12 117 puan
Z flip 4'ün çektiği fotoğrafların zoom kalitesi çok daha iyi ve göze daha kaliteli geliyor bence.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,947
DXOMARK Çinli firmaları şişiren bağımsız bir sitedir, düşük ışık, zoom, makro modu ya da düz görüntüdeki netlik gibi faktörlerde kim daha iyi görüyoruz. Z Flip 4'ün içerisinde 8+ Gen 1 gibi bir işlemci var, donanım olarak bariz daha üstün ve OneUI zamanla yavaşlayan bir arayüz değil, aksine güncellemeler ile eski cihazları bile hızlandıran bir arayüz. 8+ Gen 1'e sahip Z Flip 4, iPhone 12'den daha uzun ömürlü, 5 yıl sonra Z Flip 4 daha iyi bir performans verecek, aynı düzeyde SoC'lar olsaydı iPhone daha uzun ömürlü olurdu ama SoC'ların arasında bayağı fark var, düz 8 Gen 1 bile A14'ü fersah fersah geçiyor.

Ha şu an kimse işlemcilerin tam gücünü kullanmıyor zaten, A14'ü bırak A13 bile yeterli ama daha iyileri var, uzun vade de aradaki fark açılır.