Iphone 12 Elimden Düştü, Ekranda Hasar Yok Ama Açılmıyor. Garanti Kapsamına Girermi?

Bu konuyu okuyanlar

PreroGative

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Teknoloji şans işi birazda. Baktığım videolara göre diğer cihazların önü ve arkası çatlarken, iPhone 12 de ise ekran çatlamıyor sorunsuz çalışıyor ama arkası çatlıyor. iPhone 12 yere düşmelere rakiplerine kıyasla daha dayanıklı. 11 Pro ve daha eski iPhone lar da ise durum tam tersi.
Abi arkası veya yan çerçeveleri çatlasın sorun yok, yeterki ekrana birşey olmasın. Benim arkaya veya yan çerçeveye birşey olmadı, direkt ekran gitti :D

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Benzerini babam 2020de iphone 8 plusta yaşadı onun da iç ekranı kırılmıştı değiştirdiler 1 günde.Onunki de düşmeden kaybaklıydı ama bir tane dahi fiziksel hasar yoktu.

PreroGative

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar konu ile ilgili bilgilendirme yapmak icin bu mesajı yazıyorum. Telefonu KVK servise verdim ve düşürdüğümü söylemedim. Sabah uyanınca ekranın açılmadığını söyledim. Ve sonuç ücretsiz değiştirdiler. Çok ama çok mutluyum

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Arkadaşlar 1 ay önce sıfır İphone 12 almıştım. Biraz önce telefon elimden yarım metre yükseklikten yere ekranın tamda üstüne düştü. Telefonu koruyan ekran koruyucu vardı. Ekran koruyucuda hasar var ama telefonun kendi ekranında çizik vs hiç bir hasar söz konusu değil sanırım. Ama ekran simsiyah ve açılmıyor. Arkada uygulamalar açık, telefon çalıyor, aramalar geliyor, face ıd açılıncaki titreşim falan oluyor. Kısacası normaldeki tüm işleyişleri devam ediyor ama ekran siyah yani bir türlü açılmıyor. Garantiye göndersem garanti kapsamına girermi acaba? Nasıl bir yol izlemeliyim? İlk defa başıma böyle birşey geliyor çok endişeliyim. Nereden nasıl randevu alırım? Tam güvendiğim forum burası..... Lütfen bir akıl verin yardımcı olun.

Son mesajlar