iPhone 11’den iPhone Xs’e geçmeye değer mi ?

Bu konuyu okuyanlar

niklausmikaelson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet dostlar iphone 11 den XS e geçicem üzerine 700₺ gibi bir fark vericez ekran kalitesi ve kasa kalitesi kafamı kurcalıyor sizce geçmeye değer mi dostlar ?

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Geçip geçmemek size kalmış ama üste sakın para vermeyin. 11 xs ten daha yeni ve daha pahalı bir cihaz. 11 in sıfırı 7000₺ Xs in sıfırı 6200₺.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evet dostlar iphone 11 den XS e geçicem üzerine 700₺ gibi bir fark vericez ekran kalitesi ve kasa kalitesi kafamı kurcalıyor sizce geçmeye değer mi dostlar ?
Geçmeye değer.iPhone 11 tuğla gibi tasarımı,720p çözünürlüğe sahip leş ekranıyla iphone kalitesine yakışmayan bi cihaz.Xs belki bataryada mutlu etmeyebilir,batarya dışında bi çok konuda sizi mutlu edicek bi cihaz.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tek fark ekran kalitesi olacak diye düşünüyorum(kompakt olmasını sevip sevmemen sana bağlı)

Kasa kalitesi de bence çok fark yaratmıyor. Sadece çizilmeye daha dayanıklı diye biliyorum ama kılıf kullanıyorsan sorun olmaz. Kullanmıyorsan dediğim gibi bazı şeylere çelik dayanıklı

Kaybedeceğin şeyler ise fazla ve önemli olabilir. Kamerada gece modu olmayacak,videoda stabilizasyon azalacak,performansta batarya verimliliği azalacak(birde 1 yıl daha az güncelleme alacaksın) ve batarya ömründe büyük düşüş yaşayabilirsin.

Bunlar sana sorun yaratmıyorsa geçebilirsin ama arkadaşın dediği gibi xs’e fazla verme. 11 daha pahalı ve daha güncel bir cihaz.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Daha eski ve daha ucuz bi cihaza, üstüne para verip geçmek mantıksız olur. Ekran dısında her konuda 11 daha iyidir.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Tek fark ekran kalitesi olacak diye düşünüyorum(kompakt olmasını sevip sevmemen sana bağlı)

Kasa kalitesi de bence çok fark yaratmıyor. Sadece çizilmeye daha dayanıklı diye biliyorum ama kılıf kullanıyorsan sorun olmaz. Kullanmıyorsan dediğim gibi bazı şeylere çelik dayanıklı

Kaybedeceğin şeyler ise fazla ve önemli olabilir. Kamerada gece modu olmayacak,videoda stabilizasyon azalacak,performansta batarya verimliliği azalacak(birde 1 yıl daha az güncelleme alacaksın) ve batarya ömründe büyük düşüş yaşayabilirsin.

Bunlar sana sorun yaratmıyorsa geçebilirsin ama arkadaşın dediği gibi xs’e fazla verme. 11 daha pahalı ve daha güncel bir cihaz.
11 den xs e geçmenin iki kaybı olur.1-ön kamera 4k 60 fps 2-batarya gece modunu App storedan neuralcam uygulaması ile halledebilir.Forumdakilerin göklere çıkardığı ultra geniş açıyı panoroma modu ile halledebilir.Stabilizasyon olarak xs de en az 11 kadar başarılı.Saydığım iki unsur dışìnda söylediklerine katılmıyor,xs in daha iyi cihaz olduğunu düşünüyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
11 den xs e geçmenin iki kaybı olur.1-ön kamera 4k 60 fps 2-batarya gece modunu App storedan neuralcam uygulaması ile halledebilir.Forumdakilerin göklere çıkardığı ultra geniş açıyı panoroma modu ile halledebilir.Stabilizasyon olarak xs de en az 11 kadar başarılı.Saydığım iki unsur dışìnda söylediklerine katılmıyor,xs in daha iyi cihaz olduğunu düşünüyorum.
Uygulama ile yapılıyorsa iyiymiş. Gece modu olan telefondan olmayana ve onun için 35₺‘lik uygulama satın alması bana kötü bir his gibi gelse de bu olanak iyi olmuş. Onu geçeyim o zaman.

Panaroma geniş açının yerini değiştiremez diye düşünüyorum. Panaroma yapmak için bir süreni harcaman lazım. Ultra geniş açı ise 1 saniyede falan çekiliyor.

4k60fps video stabilizasyonunda 11 serisi,xs serisine göre çok daha iyi. Yanlış hatırlatıyorsam 11 serisinde 1080p modunda da ultra stabilizasyon var.

Sana göre xs daha iyi olabilir ama şu an önemli olan konu sahibinin öncelikleri/gereksinimleri. Önceden dediğim gibi bu özellikler ona göre çok önemli değilse xs alınır ama bu özellikleri kaybetmek istemiyorsa alınmaz.

Reaksiyon puanı
8,010
Kesinlikle çok saçma bir hareket. Özellikle pil konusunda çok pişman olursun. Üstüne para vermek de saçmalık. 11 daha güncel , güçlü ve her yönden XS'den iyi. Sırf ekran çözünürlüğü için XS iyi sayılmıyor.

Reaksiyon puanı
296
iphone 11 geri dönüş yapılır mı ve üstüne para verilip para alman gerek

Purposetour

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Xs denilen cihazin ebatlari iphone 7 ile ayni sadece ekrani tam yani küçük kompakt bi tel gecilmez bence xs max. Dersen o olur da alt üstü telefon kardesim o kadar para vermissin gittigi yere kadar kullan bence