İphone 11 Ya da iPhone Xs 256 gb

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
iPhone 11 in artıları
+ XS e göre Daha iyi bir işlemci kullanması
+ Ön ve Arka kamerası XS e göre daha iyi olması.
+ Ultra geniş açılı kamerası olması
+ iPhone 11 in kamerasında gece modu olması
+ Daha uzun güncelleme desteği
+ XS e göre çok daha iyi pil ömrüne sahip olması

iPhone XS in artıları
+ Tasarım ve malzeme kalitesi
+ Ekran kalitesi
+ Telephoto kamerasının olması
Lafı ağzımdan almışsınız.

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
iPhone 11 genel anlamda daha iyi bir cihaz ama daha premium bir hissiyat istiyorsanız kesinlikle iPhone XS 256 GB.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Çeşitli kamera kıyaslamaları
Hemen hemen her kamera kıyaslamasını izledim.Gündüz çekimlerinde ikiside iyi,şu bariz daha iyi diyemezsin.11 in ultra geniş açı avantajı var,xs inde telephoto olduğu için zoom ve portre avantajı var.Hdr tarafında ikisininde verdiği performans birbirine yakın.Günümüzde insanların en çok kullandığı fotoğraf tipi standart fotoğraf ile porte olduğuna göre demekki arka kamerada xs daha avantajlı.Bazıları Gece modu diyor.11 kamerası gece düşük ışıkta otomatik modda iyi fotoğraf çekmiyor.11 kamerası gece iyi fotoğraf çekmek için otomatik uzun pozlama (Gece modu)yapıyor.Xs e Neurulcam uygulamasını indirip 11 in yaptığı pozlamayı Xs ede yaptırırım.Bu zor bir şey değil.11 in kamerası daha iyidir algısından vazgeçin öyle bir dünya yok.2020 yılında 11 in ana kamerası A13 bionic işlemciye rağmen 4 saniye fotoğraf işliyor.Bu rezillik sadece 11 kamerasında var.???

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Hemen hemen her kamera kıyaslamasını izledim.Gündüz çekimlerinde ikiside iyi,şu bariz daha iyi diyemezsin.11 in ultra geniş açı avantajı var,xs inde telephoto olduğu için zoom ve portre avantajı var.Hdr tarafında ikisininde verdiği performans birbirine yakın.Günümüzde insanların en çok kullandığı fotoğraf tipi standart fotoğraf ile porte olduğuna göre demekki arka kamerada xs daha avantajlı.Bazıları Gece modu diyor.11 kamerası gece düşük ışıkta otomatik modda iyi fotoğraf çekmiyor.11 kamerası gece iyi fotoğraf çekmek için otomatik uzun pozlama (Gece modu)yapıyor.Xs e Neurulcam uygulamasını indirip 11 in yaptığı pozlamayı Xs ede yaptırırım.Bu zor bir şey değil.11 in kamerası daha iyidir algısından vazgeçin öyle bir dünya yok.2020 yılında 11 in ana kamerası A13 bionic işlemciye rağmen 4 saniye fotoğraf işliyor.Bu rezillik sadece 11 kamerasında var.???
Hocam sizinle yarışa girmeyeyim buyrun kamera kalitesinin ne kadar değiştiğini buradan izleyelim telefotoyla portre modları daha iyi olabilir ama ışık gittiğinde kalite düşüyor onu da unutmayalım. 7 Plus'da da aynı olay ama bence Telefoto da bir yere kadar zoom fotoğraflar yerine geniş açıyı tercih edenlerdenim çünkü daha sık kullanırdım zoom fazla işime yaramadı bu zamana kadar. :)

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca XS'de kamera açıları dar bu acayip sinir bozucu olabiliyor. 9 bin TL verip dar açı çekmek olmamalı bence.

Ama kasa şıklığı konusunda ekran kalitesinde yine dediğin gibi hoparlör kalitesinde de bir nebze XS daha iyi olabilir ama maalesef büyük boy için lütfen 3 bin tl daha ödeyiniz. Bu yüzden dostum 11 alman mantıklı bana göre :D

Son düzenleme:

osmfbbb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşlar bir kaç saate cihaz almaya gideceğim Allah nasip ederse son görüşler hızlıca bekliyorum ??? ☺️☺️

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Hocam sizinle yarışa girmeyeyim buyrun kamera kalitesinin ne kadar değiştiğini buradan izleyelim telefotoyla portre modları daha iyi olabilir ama ışık gittiğinde kalite düşüyor onu da unutmayalım. 7 Plus'da da aynı olay ama bence Telefoto da bir yere kadar zoom fotoğraflar yerine geniş açıyı tercih edenlerdenim çünkü daha sık kullanırdım zoom fazla işime yaramadı bu zamana kadar. :)

Ayrıca XS'de kamera açıları dar bu acayip sinir bozucu olabiliyor. 9 bin TL verip dar açı çekmek olmamalı bence.

Ama kasa şıklığı konusunda ekran kalitesinde yine dediğin gibi hoparlör kalitesinde de bir nebze XS daha iyi olabilir ama maalesef büyük boy için lütfen 3 bin tl daha ödeyiniz. Bu yüzden dostum 11 alman mantıklı bana göre :D
Bana fotoğraf atma.İkisininde karşılaştırmalarını izledim.Düşük ışıkta 11 in pozlama yapmadan çok iyi çektiğinimi zannediyorsun? İkisinde düşük ışık performansı pozlama yapılmadığı sürece iyi değil.Günümüzde instagramdaki fotoğraflara bak.Portre mi daha önemli yoksa manzara fotoğrafı(ultra geniş açı) mı önemli? Günümüzde insanlar portre modunu ultra geniş açıdan daha fazla kullanıyor.Portrede xs daha iyi olduğuna göre konuşmaya gerek yok.Xs de kamera açısı sadece ön kamerada dar.11 i savunmaktan vazgeçin.11 e 8000 TL vermek kesinlikle akıl işi değil.

Evet arkadaşlar bir kaç saate cihaz almaya gideceğim Allah nasip ederse son görüşler hızlıca bekliyorum ??? ☺☺
8000 TL verip sağlam kazık yiyip,paranla rezil olmak istiyorsan 11 al; ben 8000 TL verip cebimde kaliteli,modern bir cihaz taşımak istiyorum diyorsan xs al keyfine bak.

Son düzenleme:

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
11e tuğla demek çok mantıksız bence. Pro ve Pro Max'ten eksiği batarya ve çelik yerine al7 kullanıyor olması.

Ben ekran küçük seviyorum. Sebep ile 11 Pro veya XS daha uygun olur bana göre.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
11e tuğla demek çok mantıksız bence. Pro ve Pro Max'ten eksiği batarya ve çelik yerine al7 kullanıyor olması.

Ben ekran küçük seviyorum. Sebep ile 11 Pro veya XS daha uygun olur bana göre.
11 e tuğla demek gayette mantıklı.Cihaz aşırı kalın,aşırı ağır.Pro Maxe göre ciddi eksikleri var.Bunlar: 1-Ekran 2-Stereo hoparlör ses seviyesi 3-Hızlı şarj 4-Telephoto kamera 5-Batarya performansı 11 pro nun 2 saat pro Max in 3 saat gerisinde.