İphone 11 vs İphone XS

hangi iphone

• iphone 11

• iphone xs

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
Siz olsanız bu iki telefondan hangisini alırdınız ?

Alternatif önerisi yapmayın lütfen ikisi arasındaki tercih nedenlerinizi merak ediyorum.

Güncel fiyatlara bakıldığında aralarında sadece 100 tl fark var (64 gb modeller için)

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
iPhone 11 almak daha mantıklı daha güncel bir cihaz işlemcisi daha güçlü bir cihaz özellikle kırmızı ve siyah renkten biri tercihim olurdu şahsi olarak.

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
iPhone 11 almak daha mantıklı daha güncel bir cihaz işlemcisi daha güçlü bir cihaz özellikle kırmızı ve siyah renkten biri tercihim olurdu şahsi olarak.
bi telefonda ekran benim için en önemli detay o kafamı karıştırması dışında diğer yönler bakımından İphone 11 daha iyi tabii. Sizin gibi düşünüyorum diyebilirim.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,755

Alternatif önerisi yapmayın lütfen ikisi arasındaki tercih nedenlerinizi merak ediyorum.

Güncel fiyatlara bakıldığında aralarında sadece 100 tl fark var (64 gb modeller için)
Xs alırdım ama işlemci ve yazılım güncelliği ise 11 tabii ki. 11 kullanıyorum ama XS alırdım ben olsam.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

Ekran Kalitesi ve ekran kasa oranı bana göre çok önemli olduğu için iPhone XS tercih ederdim.

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
Xs alırdım ama işlemci ve yazılım güncelliği ise 11 tabii ki. 11 kullanıyorum ama XS alırdım ben olsam.
kamera olarak xs ten daha üstün ve özellikle geniş açı, gece modu gibi üzellikler 11 de var xs te yok. neden 11 yerine xs tercih ediyorsun

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,755

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
Eğer ekran kalitesi ise XS, işlemci güncelliği ise 11.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kamera değil ben sırf o AMOLED panele XS alırdım.
zaten güncelleme için pek bi fark olmaz ikisi de uzun yıllar götürür. İşlemci de ikisinde günlük kullanımda aradaki farkı hissettirmez. senin gibi benim için de ekran çok önemli bi detay ve evet çerçeveler daha ince sanırım xs daha mantıklı. Ama kimisi için render yapmak ve kamera daha önemli olduğu için 11 seçebiliyor.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,755
zaten güncelleme için pek bi fark olmaz ikisi de uzun yıllar götürür. İşlemci de ikisinde günlük kullanımda aradaki farkı hissettirmez. senin gibi benim için de ekran çok önemli bi detay ve evet çerçeveler daha ince sanırım xs daha mantıklı. Ama kimisi için render yapmak ve kamera daha önemli olduğu için 11 seçebiliyor.
XS der geçerim ben

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Tamamen kriter meselesi, şahsen ben performans ve geniş ekrana önem verdiğim için 11'in nane rengini alırdım.

Ekran ve kompaktlık önemliyse Xs alınır.

Bu arada uzun zamandır sizi forumda göremedim:) hoşgeldiniz:)

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
Tamamen kriter meselesi, şahsen ben performans ve geniş ekrana önem verdiğim için 11'in nane rengini alırdım.

öncelikle hoşbuldum evet şu sınav sürecindeyken girmek pek mümkün olmuyor sağol :)

Değerli fikrin için de teşekkür ederim :)

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,755

Ben de xs alırdım, ama sadece A13 işlemciyse 11.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Tabiki xs.İphone 11 in leş ekranına, öküz gibi çerçevelerine 7300 lira asla vermem.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
iPhone 11 ve Xs karşılaştırmalarında 11’in a13 ten dolayı daha hızlı ve performanslı olduğu iddia ediliyor. Öncelikle böyle birşey kesinlikle yok. iPhone 11 ile Xs arasında ne sistem arayüzünde, ne uygulamalarda, ne de oyunlarda en ufak bir hız farkı yok. Yukarıda render demişler, renderda bile hiç fark yok. Adamlar 2020 model iPad pro’lara bile a12 koydular. Hal böyleyken performans için a13 ü seçin demek saçmalık. Hadi tamam hiç fark olmasa bile daha yeni olduğu için tercih edilir desem e bunun için oled ekrandan, ince çerçevelerden, hafif kompakt tasarımdan, çelik kasadan, 3D Touch dan vs vazgeçmek gerekiyor. Ne gerek var? iPhone 11 alanların pişman olup keşke Xs alsaymışım dediklerini görüyoruz.

anonimbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
11'in ekranı iyi seviyede ama çerçeveleri öldürücü çok rahatsız edici.Performans,kamera ve pil açısından 11 az bişey önde ama xs'te geri kalmıyor.Bende kaç gündür bu iki model arasında kaldım.Baya araştırdım iphone 11 kullananlar xs ve xs max tercih etmemi istediler.A12 çip A13'e göre çok geride kalan işlemci değil.A13 çok ufak farkla önde.Ben xs max almayı kararlaştırdım.Günlük kullanımda ekran önemli ama kamera ve hız okadar önemli değil.Pil desen xs'te pil performansı çok güçlü.Ele çok güzel oturuyor ve premium hissi yaşatıyor.11 ise oyuncak telefon gibi duruyor.Kalın çerçeveleri ve kalın yapısı ile çok kötü duruyor.Ama sana yakından karşılaştırmanı tavsiye ederim.

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
11'in ekranı iyi seviyede ama çerçeveleri öldürücü çok rahatsız edici.Performans,kamera ve pil açısından 11 az bişey önde ama xs'te geri kalmıyor.Bende kaç gündür bu iki model arasında kaldım.Baya araştırdım iphone 11 kullananlar xs ve xs max tercih etmemi istediler.A12 çip A13'e göre çok geride kalan işlemci değil.A13 çok ufak farkla önde.Ben xs max almayı kararlaştırdım.Günlük kullanımda ekran önemli ama kamera ve hız okadar önemli değil.Pil desen xs'te pil performansı çok güçlü.Ele çok güzel oturuyor ve premium hissi yaşatıyor.11 ise oyuncak telefon gibi duruyor.Kalın çerçeveleri ve kalın yapısı ile çok kötü duruyor.Ama sana yakından karşılaştırmanı tavsiye ederim.
Gayet güzel açıkladınız..

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aynen. @İshak42 hoşgeldiniz.
Ben asıl Leand reisi görmek istiyorum bana Xiaomi'yi sevdiren adam olur kendisi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeşil 11 çok güzel gerçekten.2021 eylüle kadar makul bir seviyeye inerse geçiş yapacağım inşallah.SE ile 11 arasından bir tercih yapacağım.
ben OnePlus 8 alacak olsaydım yeşil rengini alırdım artık telefonlarda siyah renk çok standart ve sıradan gelmeye başladı mavi ve yeşil daha çok hoşuma gidiyor kırmızı ise telefona göre değişir ben OnePlus 7'nin kırmızısını beğeniyorum şahsen

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,755
iPhone 11 ve Xs karşılaştırmalarında 11’in a13 ten dolayı daha hızlı ve performanslı olduğu iddia ediliyor. Öncelikle böyle birşey kesinlikle yok. iPhone 11 ile Xs arasında ne sistem arayüzünde, ne uygulamalarda, ne de oyunlarda en ufak bir hız farkı yok. Yukarıda render demişler, renderda bile hiç fark yok. Adamlar 2020 model iPad pro’lara bile a12 koydular. Hal böyleyken performans için a13 ü seçin demek saçmalık. Hadi tamam hiç fark olmasa bile daha yeni olduğu için tercih edilir desem e bunun için oled ekrandan, ince çerçevelerden, hafif kompakt tasarımdan, çelik kasadan, 3D Touch dan vs vazgeçmek gerekiyor. Ne gerek var? iPhone 11 alanların pişman olup keşke Xs alsaymışım dediklerini görüyoruz.
Bende o kadar fark olmadığını düşünüyorum, ben sadece bir sene daha fazla güncelleme alsın diye aldım, yoksa XS alırdım, ve hala XS almayı düşünmüyor değilim, ekran AMOLED, kasa daha kaliteli ama sizce geçmeye değer mi @Tommy Vercetti ?