Iphone 11 vs 11 Pro Max vs XS Max

Bu konuyu okuyanlar

ardalo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Evet abilerim ablalarım iPhone 11'de 11 Pro daaa 11 Pro Max'da çıktı öncelikle baktığımız zaman yeni iPhone'u beğenmedim tabii bir kaç özellik dışında beğenmedim birincisi kamera şekli olmamış kaba o kadar kaba ki yıllardır yerinden oynamayan logo dibe gitmiş neyse logo önemli değil bir kaç yenilik gelmiş ancak ekran ppileri çok kötü Android almak da istemiyorum 4 senedir androidin çilesini çektim kaynana çilesi çeker gibi bir akıl fikir verseniz özellikler yayınlandı donuna kadar her şey belli ama iPhone 11'in XS Max veya 11 Pronun xs maxdan bir farkı olduğunu düşünmüyorum hatta xs max birkaç yerde daha iyi siz ne dersiniz iPhone 11 almaya değer mi 11 Pro Max almaya değer mi yoksa XS Max alsam da bir şey kaybeder miyim?

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
4 yıl önceki Android cihazlar ile şimdikileri karşılaştırmak hata olur zira Android son 2 yılda çok ilerledi. Bana kalırsa S10+ al keyfine bak veya o kadar parayı bir telefon için harcamak pek mantıklı olmasa da Note 10+ alabilirsin. Yine bekleyip Xiaomi Mi 9 Pro veya Mix 4 alabilirsin.

ardalo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
4 yıl önceki Android cihazlar ile şimdikileri karşılaştırmak hata olur zira Android son 2 yılda çok ilerledi. Bana kalırsa S10+ al keyfine bak veya o kadar parayı bir telefon için harcamak pek mantıklı olmasa da Note 10+ alabilirsin. Yine bekleyip Xiaomi Mi 9 Pro veya Mix 4 alabilirsin.
Hocam Android almayacağım üçünden birini alacağım

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Bence yeni modeller daha mantıklı olabilir. En çok dikkat çektiğim şey yeni modellerin önceki modellere göre 4 saat daha uzun batarya süresi verdikleri. Bu çok büyük bir gelişme. Biraz bekleyip bunun ne kadar fark yaratacağını göreceğiz.

Eğer cidden o kadar fark yaratıyorsa sırf onun için bile xs serisi yerine bu pro serisi alınır diyebilirim. Elbette başka özellikler de eklemişler(selfiede yavaş çekim ve 4k60fps,gece modu vs vs)

Bence asıl sorun fiyatı.(ve en düşük kapasitenin 64gb olması) Türkiye’de bu tip amiral gemiler aşırı pahalı. Birde (nasıl bir mantıksa) ABD’de önceki modellerle aynı fiyatta olsalar bile Türkiye’de önceki modellerden daha pahalı olabilirler.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
11 serisi benim gözümde çöp gibi olmuş o nasıl bir tasarım anlayışı birde biz yenilikçiyiz diyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu saatten sonra iphone alınmaz parasının karşılığını haketmiyor

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Logoyu demek istediğim: Kime kızdın da gittin şen oralara.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Evet abilerim ablalarım iPhone 11'de 11 Pro daaa 11 Pro Max'da çıktı öncelikle baktığımız zaman yeni iPhone'u beğenmedim tabii bir kaç özellik dışında beğenmedim birincisi kamera şekli olmamış kaba o kadar kaba ki yıllardır yerinden oynamayan logo dibe gitmiş neyse logo önemli değil bir kaç yenilik gelmiş ancak ekran ppileri çok kötü Android almak da istemiyorum 4 senedir androidin çilesini çektim kaynana çilesi çeker gibi bir akıl fikir verseniz özellikler yayınlandı donuna kadar her şey belli ama iPhone 11'in XS Max veya 11 Pronun xs maxdan bir farkı olduğunu düşünmüyorum hatta xs max birkaç yerde daha iyi siz ne dersiniz iPhone 11 almaya değer mi 11 Pro Max almaya değer mi yoksa XS Max alsam da bir şey kaybeder miyim?
4 seneki Android ile şimdiki Android bir değil Google son 4 senede kendini çok geliştirdi ve stabilite olarak IOS'a ulastı sen amiral gemisi bir android cihaz alırsan seni 3-4 sene rahat götürür ayrıca İPhone bu saatten sonra alınmaz artık albenisi kalmadı
bende 5 sene 5s kullandım bende son 2 senedir kaynana çilesi çeker gibi çilesini çektim özellikle bataryası bana cinnet geçirtti
İPhone alma özelliklerine göre fiyatı gereksiz pahalı ayrıca Mİ9T Pro daha iyi yerinde olsam bu cihazı alırdım ayrıca İPhone artık benim için para tuzağından başka bir şey değil XS Max aldın diyelim kutu içeriği İPhone 5'ten beri aynı hızlı şarj adaptörü çıkmıyor bile
karar senin sonucta telefonu alacak olan sensin

11 serisi benim gözümde çöp gibi olmuş o nasıl bir tasarım anlayışı birde biz yenilikçiyiz diyorlar

Bu saatten sonra iphone alınmaz parasının karşılığını haketmiyor
İPhone alanın ben aklına tüküreyim
Albenisi kalmadı ki 5 sene önce albenisi vardı artık o da yok eskiden ilgimi çekerdi bana ilkokul arkadaşım tavsiye etmişti bana İPhone kullandığın zaman başka telefon kullanamıyorsun demişti son 2 sene öncesine kadar hak veriyordum ama son 9 aydır artık hak vermiyorum ve gerçekten İPhone'a acayip gıcık kapıyorum

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İphone’un iyice kötüleşmeye başladığı bir zamanda bence iyi cihazlar olmuş. Herkes farklı düşünebilir ama ben tasarım ve renk’leri beğendim. Alabilirseniz tabii ki de 11 Pro Max öneririm. Ama bütçenizi zorluyorsa 11 Pro’ya da bakabilirsiniz.

Kamera ve batarya geliştirmelerini beğendim. İşlemciyi söylemeye gerek yok zaten?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İphone’un iyice kötüleşmeye başladığı bir zamanda bence iyi cihazlar olmuş. Herkes farklı düşünebilir ama ben tasarım ve renk’leri beğendim. Alabilirseniz tabii ki de 11 Pro Max öneririm. Ama bütçenizi zorluyorsa 11 Pro’ya da bakabilirsiniz.

Kamera ve batarya geliştirmelerini beğendim. İşlemciyi söylemeye gerek yok zaten?
ETKİLENMEDİM her sene aynı tas aynı hamam

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Dış ülkede çok ucuz olan ürünler Türkiye'de uçuk fiyata satılıyor 4000tl falan olsa bir iPhone durmadan alırdım.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Telefondaki özellikleri sadece işlemci olarak görmüyorum yani ses çıkış kalitesi bile telefondaki fiyatı etkiliyor kullanım deneyimi v.b konularda fiyata vuruyor tabiki de.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Dış ülkede çok ucuz olan ürünler Türkiye'de uçuk fiyata satılıyor 4000tl falan olsa bir iPhone durmadan alırdım.
4000tl civarı olsaydı 11 serisi sırf o kamera tasarımından dolayı yine almazdım vede yıllar önce çıkan özellikleri ekleyip hava atmaları hoş değil

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
4000tl civarı olsaydı 11 serisi sırf o kamera tasarımından dolayı yine almazdım vede yıllar önce çıkan özellikleri ekleyip hava atmaları hoş değil
Ben seviyorum ya Apple'ları şimdiye kadar aldığım tüm tüm telefonlar yavaşladığı için değiştirdim Apple'da kolay kolay yavaşlayan cihaz değil onun için birdahaki telefonumu Apple yapmayı düşünüyorum kullandığım tüm telefonlar ilk alındığı gibi olur üstünde çizik bulamassınız.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
İnsanlara sunacak devrim niteliğinde yenilikler yok var olan yenilikler evrimleşiyor yenileniyor o kadar.
Sonunda "Hızlı Şarj" eklendi diye düşünürken düz İphone 11 kutularında çıkmaması şaşırtmadı. Eskiden cihazlar 16:9 iken ince zarif cihazlar çıkarken şimdi büyük ve kalın cihazlar çıkartıyorlar. İpod touch 4g inceliğinde iphonelara daha çok var anlaşılan. Kamera çıkıntısına söylenecek bir söz yok. Çentiği kabul eden arkasındaki ucube çark dizilimli kamerayı da kabullenir.
İphone 8 ler düşsse bari.

Reaksiyon puanı
390
Hocam yine siz bilirsiniz ama, iphone 11 serisi hem kaba hemde donanım olarak çok bi farkı yok. Bir tek kamera çözünürlüğü iyi onunda tasarımı gerçekten berbat olmuş. Telefon arkadan bakıldığında çirkin görünüyor. Bana kalırsa iphone XS alın derim. Onun dışında Android’in performansı son 1-2 yılda bayağı arttı. Android’e alışkın olduğunuz için Note 10 yada S10+ alabilirsiniz. Ama yine de iphone 11 diyorsanız da iphone 11 pro alın.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ben seviyorum ya Apple'ları şimdiye kadar aldığım tüm tüm telefonlar yavaşladığı için değiştirdim Apple'da kolay kolay yavaşlayan cihaz değil onun için birdahaki telefonumu Apple yapmayı düşünüyorum kullandığım tüm telefonlar ilk alındığı gibi olur üstünde çizik bulamassınız.
Mesela atıyorum 7000tl ye iphone aldın 3 yıl kullandın tarihi eser oldu ama 2500 tl lik telefon aldın 1.5 yıl kullandın sonra 2500 e bidaha aldın 1.5 yıl kullandın eder sana 3 yıl geriye kaldı 2000tl onada para ekle 1.5 yıl daha kullan sana ortalama 5 yıl eder karın sürekli yenilenmiş cihaz ve farklı cihazları kullanma fırsatı

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Tabi sürekli android kullandığım için de böyle bir düşünceye girmiş olabilirim kaç paraya cihaz alırsan al bir iki şey dışında hepsi aynı oluyor farklılık açısından yani anladın sen.

Ama senin dediğin şeyde çok mantıklı birşey o zaman birdahaki telefon G8 olur herhalde bu sefer amiral gemisi bişey alıcam.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Tabi sürekli android kullandığım için de böyle bir düşünceye girmiş olabilirim kaç paraya cihaz alırsan al bir iki şey dışında hepsi aynı oluyor farklılık açısından yani anladın sen.

Ama senin dediğin şeyde çok mantıklı birşey o zaman birdahaki telefon G8 olur herhalde bu sefer amiral gemisi bişey alıcam.
Orta seviye cihazlar aynı hemen eskiyor özellikle mtk ve exynos işlemciler
Ama amiral gemileri daha sağlam ve kullanışlı ben artık hep eski amiral gemisi alacağım performansını daha uzun süre kullanıyor ve malzeme kalitesi daha iyi