iPhone 11 mi, OnePlus 8 mi?

Siz hangisini tercih ederdeniz nedeni de belirtirseniz sevinirim :) .

• Oneplus 8

• İphone 11

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Son zamanlarda iPhone 11 ile ilgili birçok sorunla karşılaşan insanlar gördüm forumda.Sanırsam 11 serisinin en gıcık telefonu iPhone 11 oldu.Bu iki karşılaştırma da OnePlus 8'i seçerdim ben olsam.Fakat 11'in diğer serileri girerse işin içine,işler değişir.

Reyzingen

Asistan
Reaksiyon puanı
193
Son zamanlarda iPhone 11 ile ilgili birçok sorunla karşılaşan insanlar gördüm forumda.Sanırsam 11 serisinin en gıcık telefonu iPhone 11 oldu.Bu iki karşılaştırma da OnePlus 8'i seçerdim ben olsam.Fakat 11'in diğer serileri girerse işin içine,işler değişir.
İphone 11'in sorunlarından haberim yoktu bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.Keşke Pro ve ya Pro Max modellerini alabilsem fakat o kadar bütçem yok

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
İki telefon arasında kaldım ,lütfen fikirlerinizi belirtin karar veremiyorum kafayı yemek üzereyim.

Merhaba;

7000 Tl üstü fiyat bandında ben yeni iphone modellerini tavsiye ediyorum. Apple 11 ilesi ile kamera konsunda da büyük iyileştirmeler yaptı ve gerçekten çok iyi resimler yakalıyor. Ayrıca en beğendiğim kısmı kamera konusunda video stabilitesi. Onun dışında performanstan yana zaten artık herkes'in kabul ettiği bir A13 bionic gücü ve ios stabilitesi olduğu için ben 5 yıl performanstan yana hiçbir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ekran evet led panel (oled-amoled gibi) barındırmıyor ama kötü bir ekranı yok. Panel kalitesi gayet güzel ve parlaklık anlamında gayet yeterli. Benim gözümde ürünün tek bir eksiği var oda bu paraların verilmesine rağmen kutusunda 5w'lık bir adaptörün çıkması. Bütçeniz elveriyorsa apple, elvermiyorsa bilinen güvenilir markalardan (spigen-anker gibi) 12 veya 18w'lık bir hızlı şarj adaptörü alamanızı tavsiye ederim.

Reyzingen

Asistan
Reaksiyon puanı
193
Merhaba;

7000 Tl üstü fiyat bandında ben yeni iphone modellerini tavsiye ediyorum. Apple 11 ilesi ile kamera konsunda da büyük iyileştirmeler yaptı ve gerçekten çok iyi resimler yakalıyor. Ayrıca en beğendiğim kısmı kamera konusunda video stabilitesi. Onun dışında performanstan yana zaten artık herkes'in kabul ettiği bir A13 bionic gücü ve ios stabilitesi olduğu için ben 5 yıl performanstan yana hiçbir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ekran evet led panel (oled-amoled gibi) barındırmıyor ama kötü bir ekranı yok. Panel kalitesi gayet güzel ve parlaklık anlamında gayet yeterli. Benim gözümde ürünün tek bir eksiği var oda bu paraların verilmesine rağmen kutusunda 5w'lık bir adaptörün çıkması. Bütçeniz elveriyorsa apple, elvermiyorsa bilinen güvenilir markalardan (spigen-anker gibi) 12 veya 18w'lık bir hızlı şarj adaptörü alamanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim 18w ile beraber alacağım :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,131
Pro modeli değil yanlız OP 8 olduğu için kararsızım zaten yoksa anında OP 8 Pro alırdım
Pro modeli sandım ben kusura bakmayın. Yine de OP 8 öneririm. S865 zaten çok güçlü bir işlemci. Arada performans farkını hissetmeniz pek mümkün değil. Bunun haricinde Oxygen OS zaten Android tarafının en hızlı ve akıcı arayüzlerinden birisidir. OP telefonlarda normal Android cihazlara göre de daha sık ve uzun güncelleme alıyorlar.

FurkanD

Asistan
Reaksiyon puanı
53
A13 bionic snapdragon 865 e gore daha iyi bir islemci ios optimizasyonu ile harika bir denge yaratiyor bi cihaz sizi performans kaybi olmadan cok rahat 5 yil goturucektir ama tabiki aralarindaki performans farki var ama benchmark testlerine bakarsan a13 daha kasli bir yapiya sahip bence iphone 11 suana kadwe bir sorunla karsilasmadim tek sorun kutudaki sarj adaptoru

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,131
A13 bionic snapdragon 865 e gore daha iyi bir islemci ios optimizasyonu ile harika bir denge yaratiyor bi cihaz sizi performans kaybi olmadan cok rahat 5 yil goturucektir ama tabiki aralarindaki performans farki var ama benchmark testlerine bakarsan a13 daha kasli bir yapiya sahip bence iphone 11 suana kadwe bir sorunla karsilasmadim tek sorun kutudaki sarj adaptoru
Daha iyi bir işlemci de, bunu normal bir kullanıcı nasıl fark edecek merak ediyorum. 865 zaten tepe model ve oldukça güçlü bir işlemci. Telefonda yapılanlar da ortada zaten. Maksimum PUBG falan oynanıyor.

FurkanD

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Daha iyi bir işlemci de, bunu normal bir kullanıcı nasıl fark edecek merak ediyorum. 865 zaten tepe model ve oldukça güçlü bir işlemci. Telefonda yapılanlar da ortada zaten. Maksimum PUBG falan oynanıyor.
Normal kullanici bunu hissetmez ama bir video duzenlemede a13 un ne kadar daha iyi olsugu ortaya cikiyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Salla sallayabildiğin kadar. Sallamak serbest nasıl olsa.

Öyle bir algı çalışması var ki şu yazıda. OnePlus 8 2 sene sonra yerlerede sürünecek.

Performans konusunun lafı bile geçmez OnePlus 8 karşısında.

Sabah akşam bir A13 goygoyu. Fanboyları android işlemcilerini ezmekte niye bu kadar kararlı ben anlayamadım.
Normal kullanici bunu hissetmez ama bir video duzenlemede a13 un ne kadar daha iyi olsugu ortaya cikiyor
Hayatında kaç tane video düzenledin telefonda?
Ayrıca adobe gibi apple ile özel çalışan ve optimize eden firmaların uygulamalrı dışında hangi video düzenleme uygulamasında fark yiyor 865?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Benim meslegimin icinde video duzenlemek ayni videoyu mi10 iphone 11 ve s20 ultrada denedim burda fanboyluk diye birsey yok kullanici olarak yorumumu paylastim evet a13 un diger mobil islemcilere gore daha stabil ve performansli calistigi bariz ortada kullandigim cihaz ise note10 plus fanboyluk falan yok ortada evet oneplus max omru 3 sene
One plus ın ömrü maksimum 3 yıl??? bu söylediğine gerçekten inanıyormusun? A13 bionic güçlü bir işlemci buna itirazım yok ama son dönemki android cihazlar performans olarak Apple dan çok aşağı değil ve stabilite olarak android cihazlar Apple cihazlarından daha stabil.Apple fanboyluğunu bırakıp gerçeklerle yüzleşmenizi tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
6,381
Oneplus 8 tabii ki. Oneplus ile performans olarak hangi fark var? Siz oyun oynarken 865 10 fps mi veriyor? Siz sosyal medya da takılırken 865 zorlanıyor mu? Siz video izlerken 865 çok mu ısınıyor?
- Yav işte, her testte A13 önde

Ya insanlarda bir algı var "Apple her zaman işlemci de en iyi oldu" bunu deyip android işlemcileri gömüyorlar. Ya siz ikisini de aldığınızda performans olarak sentetik test yapıp sonuca bakmadığınız sürece ASLA AMA ASLA fark göremezsiniz. Bu ikisi aradsında da Oneplus 8 kesinlikle. Oneplus 8 sizi 5-6 yıl çok da rahat götürür.

M

Murat Burç

SDN Okuru
One plus ın ömrü maksimum 3 yıl??? bu söylediğine gerçekten inanıyormusun? A13 bionic güçlü bir işlemci buna itirazım yok ama son dönemki android cihazlar performans olarak Apple dan çok aşağı değil ve stabilite olarak android cihazlar Apple cihazlarından daha stabil.Apple fanboyluğunu bırakıp gerçeklerle yüzleşmenizi tavsiye ederim.
OnePlus 5T 2.5 sene olmuştur kaymak gibi akıyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,131
Benim meslegimin icinde video duzenlemek ayni videoyu mi10 iphone 11 ve s20 ultrada denedim burda fanboyluk diye birsey yok kullanici olarak yorumumu paylastim evet a13 un diger mobil islemcilere gore daha stabil ve performansli calistigi bariz ortada kullandigim cihaz ise note10 plus fanboyluk falan yok ortada evet oneplus max omru 3 sene
Normal bir şekilde OP 4 kullananlar var hala. Kaldıki donanımlar güçlendikçe amiral gemilerinin ömürleri de artıyor. Bugün Mi Note 10 Lite gibi orta segment bir cihazın bile ömrü 3 seneden fazla. Samsung Exynos kullanıyor, Snapdragon ile karşılaştırmayın. Ek olarak, profesyonel amaçlı video düzenleyen insanların yüzde 90'ı bile telefondan video edit yapmıyor. Kıstas alınacak bir kriter değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Normal bir şekilde OP 4 kullananlar var hala. Kaldıki donanımlar güçlendikçe amiral gemilerinin ömürleri de artıyor. Bugün Mi Note 10 Lite gibi orta segment bir cihazın bile ömrü 3 seneden fazla. Samsung Exynos kullanıyor, Snapdragon ile karşılaştırmayın. Ek olarak, profesyonel amaçlı video düzenleyen insanların yüzde 90'ı bile telefondan video edit yapmıyor. Kıstas alınacak bir kriter değil.
OP4 diye cihaz mı varmış?

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Sahip olduğunuz cihazlardan bağımsız net olarak OP8.Ancak örneğin ufak bir eko sisteminiz varsa macbook ,watch, ipad gibi alacağınız İphone 11 ile bunları çok güzel tamamlarsınız .Bence iki cihaz arasında OP8 de alsanız ben neden İphone 11 almadım ya demezsiniz.Aynı şekilde İphone 11 de alsanız keşke OP 8 alsaydım diyeceğinizi düşünmüyorum.

FurkanD

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Fanboyluk degil yaptigim kullandigim cihaz zaten android neyin fanboylugundan bahsediyorsun ?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Fanboyluk degil yaptigim kullandigim cihaz zaten android neyin fanboylugundan bahsediyorsun ?
Bugün android amiral gemisi cihazlar en az 5 yıl kullanıcıyı performans olarak üzmez.Şu da var Androidi bilmek lazım bilmeyen adam cihazı öyle veya böyle kastırır sonra Android'e çamur atmaya başlar.Sen kullandığın Note 10 plus ta performans ve akıcılık için animasyonların 0,5 x olması gerektiğini biliyormusun? Android'de gereksiz programların devre dışı bırakılması gerektiğini biliyormusun? Android'de ram boşaltmanın cihaza zarar vereceğini biliyormusun? Apple cihazları uzun ömürlü bu doğru ama Android amiral gemisi cihazlarda bugün kullanmasını bilirsen 5-6 yıl performans konusunda kullanıcıyı memnun eder.

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
558
İphone 11'in sorunlarından haberim yoktu bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.Keşke Pro ve ya Pro Max modellerini alabilsem fakat o kadar bütçem yok
OnePlus 8 sizi yarı yolda bırakmaz daha geçen gün iPhone telefonu kırılan kuzenim verilerimi kurtaracağım diye günlerce uğraştı ve bana sen sen ol iPhone alma dedi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben daha önced dediğim gibi. 12 Şubat 2018'den beri kullanılan OnePlus 5T tıkır tıkır çalışıyor. Android 7.0 ile kutudan çıktı şuan Android 10 kullanıyor resmi rom OTA'dan geldi.
2.5 senedir tıkır tıkır çalışan cihazın 6 ay sonra haşat olacağını iddia ediyorsan bu senin ancak fanboyluğunu gösterir.

Kanıt isteyenlere kanıt gönderilir.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
OnePlus 8 öneririm iPhone 11 5 yıl güncelleme alacak diye aldınız diyelim tuğla gibi tasarıma ips lcd ekrana mahkum olacaksınız şarj konusuna hiç girmiyorum android tarafında 125W hızlı şarj konuşuluyorken iPhone 11 kutusundan 18W hızlı şarj aleti bile çıkmıyor