iPhone 11 mi iPhone 12 Mini mi?

Burakolug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
selamlar . Öncelikle batarya test videolarını izlemenizi öneririm iPhone 12 mini batarya konusunda çok başarısız hele oyun testinde neredeyse iPhone 11 ikiye katlıyor . iPhone 11 7k bandında bence çok güzel bir seçenek özellikle batarya konusunda üzmeyen bir iPhone .

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,152
12 Mini batarya konusunda kötü olsa da artıları bunu hissettirmiyor.

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
11 derim 12 mini biraz küçük şahsen.

başabaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
kesinlikle 11 12 minide pil kapasitesi sizi çok yorar.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
11 diyorum mini çok ufak ben onan video filan izleyemem çöpe atarım?

xdal

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Arada 3 k fark var ve birisi küçücük. Bu devirde küçük telefon saçma bence hem daha fazla verip hem de küçük almak şahsen bana saçma geliyor illa 10k harcıycam diyorsan yanında applewatch se alırsın

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Küçük olmasının bir nedeni de küçük telefon isteyen kişilerin azımsanamayacak kadar çok olması. O yüzden ekran büyüklüğü konusunu bence arkadaşa bırakalım.
Arada 3 k fark var ve birisi küçücük. Bu devirde küçük telefon saçma bence hem daha fazla verip hem de küçük almak şahsen bana saçma geliyor illa 10k harcıycam diyorsan yanında applewatch se alırsın

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
İPhone 11'de İPS LCD.
İPhone 12'de OLED ekran var. 11(0)-12(1)

İPhone 12 Mini'de A14 Bionic.
İPhone 11'de A13 Bionic var.A13 hala çok güçlü bir işlemci.Hatta aynılar ama,A14 Bionic 5mm,A13 Bionic 7mm. 11(0)-12(2)

İPhone 11'de 3110 mAh batarya.
İPhone 12 Mini'de 2227 mAh batarya bulunmakta. 11(1)-12(2)

İPhone 11'de 6.1 inç,
İPhone 12 Mini'de 5.4 inç ekran var.
11(2)-12(2)

Ve İPhone 12 Mini 20W ile daha hızlı şarj oluyor.

Reaksiyon puanı
6,381
İPhone 11'de İPS LCD.
İPhone 12'de OLED ekran var. 11(0)-12(1)

İPhone 12 Mini'de A14 Bionic.
İPhone 11'de A13 Bionic var.A13 hala çok güçlü bir işlemci.Hatta aynılar ama,A14 Bionic 5mm,A13 Bionic 7mm. 11(0)-12(2)

İPhone 11'de 3110 mAh batarya.
İPhone 12 Mini'de 2227 mAh batarya bulunmakta. 11(1)-12(2)

İPhone 11'de 6.1 inç,
İPhone 12 Mini'de 5.4 inç ekran var.
11(2)-12(2)

Ve İPhone 12 Mini 20W ile daha hızlı şarj oluyor.
Bu karşılaştırmayı hiç doğru bulmuyorum.

A14 Bionic CPU tarafında nerdeyse aynı olabilir ama GPU tarafında etkili gelişmeler var.

Batarya kapasitesine göre batarya performansı belirlenmez. Daha düşük batarya kapasitesi olabilir ama batarya performansları ikisinin de denk.

Ayrıca daha büyük ekrana puan vermeniz bu karşılaştırmayı baya taraflı yaptığınızı gösteriyor.

Heinz

Asistan
Reaksiyon puanı
142
11 derim kalan parayla telefon aksesuarı alırsın airpods vb.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Bu karşılaştırmayı hiç doğru bulmuyorum.

A14 Bionic CPU tarafında nerdeyse aynı olabilir ama GPU tarafında etkili gelişmeler var.

Batarya kapasitesine göre batarya performansı belirlenmez. Daha düşük batarya kapasitesi olabilir ama batarya performansları ikisinin de denk.

Ayrıca daha büyük ekrana puan vermeniz bu karşılaştırmayı baya taraflı yaptığınızı gösteriyor.
A14 Bionic'i övdüm
Büyük ekran karşılaştırmada herzaman alır (epey)
Batarya zayıf,YouTube'de bulabilirsiniz
Taraflı yapıyorum zaten,amacın ne anlamadım.
Yapacaksan eleştiriyi düzgün yap,araştır önce.

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
A14 Bionic'i övdüm
Büyük ekran kullanıcın tercihine göre alır bu bir
İki bataryası zayıf değil baya iyi (daha çok videolara bakmanızı öneririm)
Üç eleştiri taraflı yapılmaz objektif olunur

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Büyük ekran kullanıcın tercihine göre alır bu bir
İki bataryası zayıf değil baya iyi (daha çok videolara bakmanızı öneririm)
Üç eleştiri taraflı yapılmaz objektif olunur
Zayıf İPhone 11'e göre ne yapayım ?

Reaksiyon puanı
6,381
A14 Bionic'i övdüm
Youtube'da ki aralıksız kullanım testlerinde çıkan sonuçları gelip direk karşılaştırmak tamamen yanlış yönlendirme. Gerçek kullanım batarya performansını göstermek asıl doğrusu olmaz mı? Kullanıcı deneyimini görecek kullanıcı, batarya kapasitesini görmeyecek.

Ayrıca epey karşılaştırmalarının ne kadar yanlış ve saçma sapan olduğunu bilmeyip bir de forumda öneri yapmanıza çok şaşırdım.

Benden önce asıl sizin gibi araştırmadan epeyin saçma sapan puan sistemi olan ve çok saçma şeylere puan verdiği karşılaştırmalarını açıp insanlara öneri yapan sizin gibi insanların araştırması gerek. Bir de anlayamadım, siz epey sitesinin kurucusu musunuz? Taraflı yapıyorsunuz madem neden epey'de yazan her şeyi baya kopyala yapıştır yaptınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Redmi'nin uzun ömürlü olmadığını söyleyenlere bilmiyorsanız öneri yapmayın diyen biri bunu söylüyorsa zerre inanmam.

Ki epey'den bakmak yerine YouTube'da gerçek kullanım batarya testlerine bakın derim. Epey'de verilen batarya performansları aralıksız olarak cihaz içine kaydedilmiş bir videonun izlenmesi ile olan batarya performansları.

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Youtube'da ki aralıksız kullanım testlerinde çıkan sonuçları gelip direk karşılaştırmak tamamen yanlış yönlendirme. Gerçek kullanım batarya performansını göstermek asıl doğrusu olmaz mı? Kullanıcı deneyimini görecek kullanıcı, batarya kapasitesini görmeyecek.

Ayrıca epey karşılaştırmalarının ne kadar yanlış ve saçma sapan olduğunu bilmeyip bir de forumda öneri yapmanıza çok şaşırdım.

Benden önce asıl sizin gibi araştırmadan epeyin saçma sapan puan sistemi olan ve çok saçma şeylere puan verdiği karşılaştırmalarını açıp insanlara öneri yapan sizin gibi insanların araştırması gerek. Bir de anlayamadım, siz epey sitesinin kurucusu musunuz? Taraflı yapıyorsunuz madem neden epey'de yazan her şeyi baya kopyala yapıştır yaptınız?

Redmi'nin uzun ömürlü olmadığını söyleyenlere bilmiyorsanız öneri yapmayın diyen biri bunu söylüyorsa zerre inanmam.

Ki epey'den bakmak yerine YouTube'da gerçek kullanım batarya testlerine bakın derim. Epey'de verilen batarya performansları aralıksız olarak cihaz içine kaydedilmiş bir videonun izlenmesi ile olan batarya performansları.
O kadar haklısınız ki...

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Nerden bu kanıya vardın? iPhone 11 de 3000 mah batarya 12 minide 2227 mah var dimi? 11 in Bataryası süper 12 mini berbat dimi.Sen ve senin gibiler Apple'ın batarya konusunda yazılım ve işlemci verimliliği sayesinde çok iyi olduğunu hala anlayamadı.Youtube da testler var.12 mini batarya konusunda 11 kadar iyi.

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
O kadar param olsa sormam bile hayalimdeki mini telefonu Apple çıkardı ancak almak imkansız

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Nerden bu kanıya vardın? iPhone 11 de 3000 mah batarya 12 minide 2227 mah var dimi? 11 in Bataryası süper 12 mini berbat dimi.Sen ve senin gibiler Apple'ın batarya konusunda yazılım ve işlemci verimliliği sayesinde çok iyi olduğunu hala anlayamadı.Youtube da testler var.12 mini batarya konusunda 11 kadar iyi.
Senin gibilerde ancak boş eleştiri yapar.Ben çok kötü mü dedim ? Herkes dedi bunu.İPhone 12 Mini'nin daha iyi olduğunu söylüyorum ama senin gibi okuma yazma bilmeyenlerde okumadan yazıyor.

Uzun ömürlü olduğunu söylemedim.Yinede kullanılabilecek cihazlar forumun tek akıllısı sizsiniz zaten.

Professor35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bence iPhone 11.
Aralarındaki ekran boyutu farkı ciddi seviyede ayrıca fiyat farkı da hiç az değil.