İphone 11 instagram ön kamera sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar,

Dün (29.02.2020) Apple Zorlu Şubeden iphone 11 aldım. Bugün kurcalarken kendi kamera uygulamasında hiçbir sorun olmayan ön kameranın instagram, whatsapp vb. Uygulamalarda teklediğini farkettim. Sorun şöyle ki uygulamarda ön kamera açıkken sağa sola doğru telefonu çevirdiğinizde,1 saniye teklemeler, donma oluyor.

Bu benim telefonum gibi bazı iphone 11 lerde olan bir sorun mu yoksa genel bir sorun mu ?
Bilgi verebilir misiniz ?

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Şimdi Xs te denedim gayet akıcı.

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Merhaba arkadaşlar,

Dün (29.02.2020) Apple Zorlu Şubeden iphone 11 aldım. Bugün kurcalarken kendi kamera uygulamasında hiçbir sorun olmayan ön kameranın instagram, whatsapp vb. Uygulamalarda teklediğini farkettim. Sorun şöyle ki uygulamarda ön kamera açıkken sağa sola doğru telefonu çevirdiğinizde,1 saniye teklemeler, donma oluyor.

Bu benim telefonum gibi bazı iphone 11 lerde olan bir sorun mu yoksa genel bir sorun mu ?
telefonu resetle komple tabi önce kompl yedekle sanırım yazılımsal sorun olabılır olmaz ıse yolla garantiye ama kıllık yapabılırler aklında olsun .

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
688
11 pro max ile denedim sorun yok yap gibi akıyor

mfyiilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar,

bu sorunu çözebildiniz mi? 3 gün önce iPhone 11 aldım ve aynı sorunu yaşıyorum.

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bu sorunu çözebildiniz mi? 3 gün önce iPhone 11 aldım ve aynı sorunu yaşıyorum.
Merhaba,
Bu sorun sanırım tüm iphone 11’lerde var. Arkadaşımda da denedim aynısı ve çözüm bulamadım. Güncelleme ile giderileceğini düşünüyorum.
İşin ilginci sorunu bir sürü inceleme videosu çeken insana yazmama rağmen konuyla geri dönüş yapan olmadı.

mfyiilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
çok teşekkür ederim. durum çok üzücü sorun yaşamamak için tercih ettiğim bir üründe sorunla karşılaşmak beni üzdü.

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
çok teşekkür ederim. durum çok üzücü sorun yaşamamak için tercih ettiğim bir üründe sorunla karşılaşmak beni üzdü.
Katılıyorum. Günümüzde sosyal medya uygulaması kullanmayan yok. Birçok uygulama ios platformunda daha stabil çıkıyor. Bu sebeple Android de olan resim ve video paylaşmada görüntü bozulması gibi sıkıntıları yaşamamak için alan çok insan var.

Nedense o kadar uzun kullanım testi videosu çeken insan var, hiçbiri sorundan bahsetmemiş.

mfyiilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
peki çekim yaparken (video, fotoğraf) herhangi bi problem yaşıyor musunuz? bir de arkadaşınızın telefonunda da aynı sorun sürekli devam ediyor muymuş?

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
peki çekim yaparken (video, fotoğraf) herhangi bi problem yaşıyor musunuz? bir de arkadaşınızın telefonunda da aynı sorun sürekli devam ediyor muymuş?
Çekim yaparken telefonun kendi kamera uygulamasında bir problem yok. Arkadaşımda ben kendim denemiştim iki telefonda da sosyal medya uygulamalarını açıp, aynıydı.

mfyiilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
anladım teşekkürler. tekrardan çok sağolun.

putin90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bende de var.güncellemeyle mi düzeltilecek yoksa değişim talep eden biri oldu mu?

Too1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var acaba bu sorunu düzelen oldu mu

Salih2458

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Bir çözüm bulundu mu acaba 5 gün önce bende aldım aynı sorun bende de var

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar tekrar Merhaba,

Telefonu aldığımda arkadaşımdaki iphone 11 de de denediğimde aynı sorun olduğu için genel bir sorun olarak düşünmüştüm.
Şimdi yakın 2 arkadaşım da iphone 11 aldı ve onlarda herhangi bir sorun yok.

Apple Destek ile bugün görüştüm. Verdikleri cevap :
-Uzaktan gönderilen testte donanımsal bir sorun yok
-Diğer bazı kullanıcılarda uygulamaların hikaye kısmında sizin yaşadığınız gibi tekleme veya siyah ekran sorunu yaşıyorlar.
-Yapabileceğiniz bir işlem yok, güncelleme bekleyeceksiniz,
-Apple mühendisleri sorunun üzerinde çalışıyor.

Şimdi arkadaşlar bizim telefonu aldığımız tarih itibari ile 7299 TL para vermişiz. Aldığımız cevaba bakın. Güncelleme iphone 12 çıktığında mı artık 13 çıktığında mı çözülür belli değil.
Nokia 3310 gibi kullanın cevabından başka cevap alamadım.

Bana neden sorunu yaşadığınız anda zorluya götürmediğim soruldu.
Sorunun tüm iphone 11 lerde yaşadığını düşündüğüm için dedim. Ve tüm iphone 11’leri test edemediğim için özür dilerim dedim.

Malesef artık şikayet yoluyla ne yapabiliriz ona bakacağız.

Reaksiyon puanı
8,009
Arkadaşlar tekrar Merhaba,

Telefonu aldığımda arkadaşımdaki iphone 11 de de denediğimde aynı sorun olduğu için genel bir sorun olarak düşünmüştüm.
Şimdi yakın 2 arkadaşım da iphone 11 aldı ve onlarda herhangi bir sorun yok.

Apple Destek ile bugün görüştüm. Verdikleri cevap :
-Uzaktan gönderilen testte donanımsal bir sorun yok
-Diğer bazı kullanıcılarda uygulamaların hikaye kısmında sizin yaşadığınız gibi tekleme veya siyah ekran sorunu yaşıyorlar.
-Yapabileceğiniz bir işlem yok, güncelleme bekleyeceksiniz,
-Apple mühendisleri sorunun üzerinde çalışıyor.

Şimdi arkadaşlar bizim telefonu aldığımız tarih itibari ile 7299 TL para vermişiz. Aldığımız cevaba bakın. Güncelleme iphone 12 çıktığında mı artık 13 çıktığında mı çözülür belli değil.
Nokia 3310 gibi kullanın cevabından başka cevap alamadım.

Bana neden sorunu yaşadığınız anda zorluya götürmediğim soruldu.
Sorunun tüm iphone 11 lerde yaşadığını düşündüğüm için dedim. Ve tüm iphone 11’leri test edemediğim için özür dilerim dedim.

Malesef artık şikayet yoluyla ne yapabiliriz ona bakacağız.
Kamera uygulamasında sorun yok Instagram uygulamasının kamerasında donuyorsa kusura bakmayın da suç Apple değil Instagram'ın. Eğer kendi kamerasında takılsa haklısınız o kadar para vermişsiniz ve hatalı bir uygulama sunmuş firma. Fakat Instagram 3. parti bir uygulama ve sadece orada sorun yaşadığınızı belirtmişsiniz. Apple destek falan yazmışsınız da muhattabınız Instagram Destek olmalıydı.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Kamera uygulamasında sorun yok Instagram uygulamasının kamerasında donuyorsa kusura bakmayın da suç Apple değil Instagram'ın. Eğer kendi kamerasında takılsa haklısınız o kadar para vermişsiniz ve hatalı bir uygulama sunmuş firma. Fakat Instagram 3. parti bir uygulama ve sadece orada sorun yaşadığınızı belirtmişsiniz. Apple destek falan yazmışsınız da muhattabınız Instagram Destek olmalıydı.
Katılıyorum. Eğer kameranın kendi uygulamasında aynı sorun yoksa donanımsal bir sorun olma şansı olmaz zaten.Belli ki 3. parti uygulama İnstagram'ın yarattığı bir sorun .Apple 'ın güncellemesinden çok, intagramın haftada yada 2 haftada 1 yaptığı güncellemelerle çözümü beklemek.Hatta şöyle bir ekleme yapmak gerek Facebook grubu ne zamanki diğer uygulamaları satın almaya başladı, çoğu stabilitesini kaybetmeye başladı.Bakınız: Whatsapp,Instagram

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar,
İnstagram desteğe durumu belirttim.
Ayrıca sadece Facebook grubunda değil twitter gibi diğer uygumalarda da sorun var.
İş bilmeden gelip burda iş öğretmeye kalkmayın.

Daha yazdıklarımı olumamışsınız. Telefonu 29.02de almışım kaç ay geçmiş instagramın 2 hafta da 1 yaptığı güncellemeyi bekleyin yazmışsınız.

Konunun uzmanı değilseniz apple güzellemesi yapmak için takılmayın burda. Zaten biz tüm serilerini kullanıyoruz.

Reaksiyon puanı
8,009
Katılıyorum. Eğer kameranın kendi uygulamasında aynı sorun yoksa donanımsal bir sorun olma şansı olmaz zaten.Belli ki 3. parti uygulama İnstagram'ın yarattığı bir sorun .Apple 'ın güncellemesinden çok, intagramın haftada yada 2 haftada 1 yaptığı güncellemelerle çözümü beklemek.Hatta şöyle bir ekleme yapmak gerek Facebook grubu ne zamanki diğer uygulamaları satın almaya başladı, çoğu stabilitesini kaybetmeye başladı.Bakınız: Whatsapp,Instagram
Facebook uygulamaları cidden sıkıntılı. Geçenlerde Facebook ile giriş yapılan hiçbir uygulamaya erişim sağlanamadı. Bir şeyler deniyorlar galiba da tam yapamadılar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar,
Ayrıca sadece Facebook grubunda değil twitter gibi diğer uygumalarda da sorun var.

Daha yazdıklarımı olumamışsınız. Telefonu 29.02de almışım kaç ay geçmiş instagramın 2 hafta da 1 yaptığı güncellemeyi bekleyin yazmışsınız.

Konunun uzmanı değilseniz apple güzellemesi yapmak için takılmayın burda. Zaten biz tüm serilerini kullanıyoruz.
Apple güzellemesi yapmıyoruz zaten. Eğer sorun kendi kamera uygulamasında olsa size hak verirdim. Ancak sorun Facebook uygulamalarında. Sorun iOS'de olsaydı çoktan güncelleme gelirdi. Çünkü sadece siz iPhone 11 kullanmıyorsunuz bir sürü kişi kullanıyor ve illa ki Apple bunu duyup el atardı. 3. Parti uygulamaların hatalarında telefonu üreten firma değil o uygulamayı yayımlayan şirket düzeltiyor bilginiz olsun.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Arkadaşlar,

Kimsenin burda Apple güzellemesi vs yaptığı yok. Yazdığın mesajlarıda okudum merak etme.İşi bilmeden diyorsun burda kimse bilmiyor o zaman işi, senin için fikir üretiyoruz içini rahatlatmaya çalışıyoruz böyle cevapları bize yazman doğru değil.Baktın mantıklı görmeden mi cevaplarımızı alıntılama cevaplama belki aynı sorunu yaşayan başka bir insan görür kullanır sen kullacaksın diye birşey yok.

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşım,
Sadece Facebook grubunda değil diğer uygumalarda da sorun var yazmışım.
Apple destek bana diğer kullanıcılarda aybı şikayetle başvurdu demiş.
Hala gelip tek iphone 11 biz kullanmıyoruz yazmışsınız.
Okuduğunuzu anlamada sıkıntınız mı var ?

Amerikalıların sizin gibi insanlar için kullandığı bir kelime var. “Naif”. Şimdi naif arkadaşlar için tekrar aktarıyorum ; Apple destek sorunu ios güncellemesiyle giderileceğini aktardı. Neden ? Çünkü diğer uygulamalarda da aynı sorun oluyor.

İnsanlara yanlış bilgi veriyorsunuz. O insanlar mevcut hata devam ederken aylarca sorunun çözülmesini beklemesin diye yazıyorum bunları. İphone 11 almasınlar beklesinler. İnsanlar parayı çöpte bulmuyor. Yıllarda çalışıp biriktirdiğin parayla kendini ödüllendirmek istiyorsun bir telefon alayım diyorsun. 7299 TL veriyorsun, telefondaki uygulamalar düzgün çalışmıyor.

Böyle saçma şey mi olur ?

Benim konumun altında değil gidip başka yerde övün neyi övüyorsanız.

Ayıp denen birşey var.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,009
Arkadaşım,
Sadece Facebook grubunda değil diğer uygumalarda da sorun var yazmışım.
Apple destek bana diğer kullanıcılarda aybı şikayetle başvurdu demiş.
Hala gelip tek iphone 11 biz kullanmıyoruz yazmışsınız.
Okuduğunuzu anlamada sıkıntınız mı var ?

Amerikalıların sizin gibi insanlar için kullandığı bir kelime var. “Naif”. Şimdi naif arkadaşlar için tekrar aktarıyorum ; Apple destek sorunu ios güncellemesiyle giderileceğini aktardı. Neden ? Çünkü diğer uygulamalarda da aynı sorun oluyor.

İnsanlara yanlış bilgi veriyorsunuz. O insanlar mevcut hata devam ederken aylarca sorunun çözülmesini beklemesin diye yazıyorum bunları. İphone 11 almasınlar beklesinler. İnsanlar parayı çöpte bulmuyor. Yıllarda çalışıp biriktirdiğin parayla kendini ödüllendirmek istiyorsun bir telefon alayım diyorsun. 7299 TL veriyorsun, telefondaki uygulamalar düzgün çalışmıyor.

Böyle saçma şey mi olur ?

Benim konumun altında değil gidip başka yerde övün neyi övüyorsanız.

Ayıp denen birşey var.
Ayıp ne biliyoruz. Ayrıca sırf uygulama hatalı diye iOS güncellemesi istiyorsanız boşuna beklemeyin. iOS 13.6 GM veya iOS 14 Beta yayımlandı geçebilirsiniz.

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Beta sürümü demek deneme sürümüdür. Geçtiğim zaman daha çok hatayla karşılaşabilme ihtimalim yüksek.
Uygulama hatası için ios güncellemesi beklemeyin derken ? Farkettiniz mi bilmiyorum ama akıllı telefon demek uygulama demek zaten. Akıllı bir telefondan uygulamaları çıkarttığımız zaman geriye ne kalıyor ?
Siz aç/kapa yapmak için 7299 TL verip durumu kabullenecek kadar naif bir insan olabilirsiniz.
Biz öyle değiliz.

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar,

Merhaba arkadaşlar,

Sorun nihayet çözüldü.
Problem yaşayan arkadaşlar sosyal medya uygulamalarından ön kameralarını kontrol edebilir.

Bilgilerinize...

Reaksiyon puanı
8,009

Merhaba arkadaşlar,

Sorun nihayet çözüldü.
Problem yaşayan arkadaşlar sosyal medya uygulamalarından ön kameralarını kontrol edebilir.

Bilgilerinize...
Instagrama 3 gün önce güncelleme geldi ve sorunu düzeldi. Size bunu dediğimizde Apple koruyucuları demiştiniz ?

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Instagrama 3 gün önce güncelleme geldi ve sorunu düzeldi. Size bunu dediğimizde Apple koruyucuları demiştiniz ?

Kardeş yeni düzeldi yazdım oraya, güncelleme geldikten sonra test etmedim mi sanıyorsunuz ?
Apple ve instagram ile görüştüm. Bu görüşmeden sonra düzeldi. Kullanıcı bazlı olabileceğini düşünüyorum. İntagram a destek mesajı attıktan sonra düzeltilmesi bana bunun olabileceğimi gösteriyor.

Reaksiyon puanı
8,009
Kardeş yeni düzeldi yazdım oraya, güncelleme geldikten sonra test etmedim mi sanıyorsunuz ?
Apple ve instagram ile görüştüm. Bu görüşmeden sonra düzeldi. Kullanıcı bazlı olabileceğini düşünüyorum. İntagram a destek mesajı attıktan sonra düzeltilmesi bana bunun olabileceğimi gösteriyor.
Suç Apple’da diyordunuz yine İnstagram çözdü. Biz başından beri söylüyorduk size.

Arıyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Suç Apple’da diyordunuz yine İnstagram çözdü. Biz başından beri söylüyorduk size.

Suç sadece instagramda olsa bütün iphonelarda olurdu. Ben Apple ile İnstagram arasındaki görüşmelerden sonra (benim gibi kullanıcıların apple’a ve instagram a olan şikayetlerini dile getirmesinden sonra) düzeldiğini ifade ediyorum.

Sizin sıradan bir kullanıcı olarak instagramla görüşmeniz ile Apple’ın instagram ile görüşmesi arasında fark vardır.

Sizin gibi güzellemeciler, Apple’ın iphone 11’ çıkarttığı tarih ile bu tarih arasında (nerdeyse 12 çıkacak) uygulama sorunlarını yeni gideriyor, entegrasyon düzeltmelerini yeni yapıyor olması bir şey ifade etmiyor.
Ama bizim için ediyor ne yazık ki...

Bu kadar süre sonra bunları okuyup “Aa bak ben sana demiştim Apple lık sorun yok“ demeniz bunu gösterir nitelikte

Reaksiyon puanı
8,009
Suç sadece instagramda olsa bütün iphonelarda olurdu. Ben Apple ile İnstagram arasındaki görüşmelerden sonra (benim gibi kullanıcıların apple’a ve instagram a olan şikayetlerini dile getirmesinden sonra) düzeldiğini ifade ediyorum.

Sizin sıradan bir kullanıcı olarak instagramla görüşmeniz ile Apple’ın instagram ile görüşmesi arasında fark vardır.

Sizin gibi güzellemeciler, Apple’ın iphone 11’ çıkarttığı tarih ile bu tarih arasında (nerdeyse 12 çıkacak) uygulama sorunlarını yeni gideriyor, entegrasyon düzeltmelerini yeni yapıyor olması bir şey ifade etmiyor.
Ama bizim için ediyor ne yazık ki...

Bu kadar süre sonra bunları okuyup “Aa bak ben sana demiştim Apple lık sorun yok“ demeniz bunu gösterir nitelikte
Tüm iPhone 11’lerde sorun var dediniz. Demek ki instagram bozuk. Bir dediğiniz bir dediğinizle tutmuyor.