iPhone 11 hakkında bir kaç soru

Bu konuyu okuyanlar

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Merhaba, hafta içi iPhone 11'e geçmeye karar verdim. Fakat ilk defa Android telefondan iPhone'a geçiş yapacağım için sonradan aklıma takılan bir kaç soru geldi. Rica etsem cevaplayabilir misiniz?

1 - YouTube'da vesaire IOS'da geri tuşu hakkında bir bilgi bulamadım. Yani Android telefonlarda dijital geri tuşu bulunurken, IOS'da alt çizgi bulunuyor. Geri gelmek istediğimde nasıl gelebilirim?

2 - Şarjda kullanımdayken bir zararı olur mu?

3 - Acaba indirime girer mi? Beklemeli miyim?

4 - 64 GB yeterli olur mu? Bazıları yeterli olur, yetmezse bile SanDisk'in usb belleğini alıp gereksiz dosyaları depolayabilirsin dedi.

Şimdiden teşekkürler.

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Merhaba, hafta içi iPhone 11'e geçmeye karar verdim. Fakat ilk defa Android telefondan iPhone'a geçiş yapacağım için sonradan aklıma takılan bir kaç soru geldi. Rica etsem cevaplayabilir misiniz?

1 - YouTube'da vesaire IOS'da geri tuşu hakkında bir bilgi bulamadım. Yani Android telefonlarda dijital geri tuşu bulunurken, IOS'da alt çizgi bulunuyor. Geri gelmek istediğimde nasıl gelebilirim?

4 - 64 GB yeterli olur mu? Bazıları yeterli olur, yetmezse bile SanDisk'in usb belleğini alıp gereksiz dosyaları depolayabilirsin dedi.

Şimdiden teşekkürler.
64 gb yeter gidip 128 ekleyebilirsiniz ama gereksiz para verirsiniz

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
1- Sola kaydırmak geriye tekabül ediyor.
2- Olur.
3- Sanmıyorum.
4- O biraz size bağlı. Çok fazla uygulama, fotoğraf ve video barındırısanıs yetmez.
Bu şarjda kullanma zararı sadece ios telefonlarda mı oluyor?

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
1- Sola kaydırmak geriye tekabül ediyor.
2- Olur.
3- Sanmıyorum.
4- O biraz size bağlı. Çok fazla uygulama, fotoğraf ve video barındırısanız yetmez.
Anladım, teşekkürler. Son olarak şuan bende 32 GB Android telefon bulunuyor. Uygulama vesaire işimi görüyor. 64 GB'da iPhone da yeteri kadar işimi görür herhalde değil mi?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
  1. Uygulamaların çoğunda sol üst kısımda geri tuşu oluyor. Ben Kasım 5'de iPhone 11'e geçtim. Yıllarca Android kullanmama rağmen alışmada güçlük yaşamadım. Eski kasıntı iOS yok artık.
  2. Her telefonda olur. Şarjda kullanım özellikle pil ömrünü baya etkiler. Telefon da fazladan ısınır.
  3. Net bir şey diyemeyeceğim. Ben black friday indirimi ile HB'den 128 GB yeşil sürümü 7600 TL'ye almıştım.
  4. O durum tamamen senle alakalı. Çok fazla fotoğraf ve video çekiyorsan, fazla oyun oynuyorsan yeterli gelmeyebilir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Anladım, teşekkürler. Son olarak şuan bende 32 GB Android telefon bulunuyor. Uygulama vesaire işimi görüyor. 64 GB'da iPhone da yeteri kadar işimi görür herhalde değil mi?
Dediğim gibi bu biraz sizin kullanımınıza bağlı. Eğer ki şu an 32 sizi idare ediyorsa sorun yaşamazsınız.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Tamamdır teşekkürler, aklıma yattı bu sefer. Hafta içi almaya gideceğim veya internetten alacağım.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Şimdiden teşekkürler.
1.Soldan sağa kaydırıyorsunuz.
2. Evet
3. Hepsiburada da 7000 e düşmüştü bir ara.
4. Yeterli olur.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
İnternetten alın bence. Mağazalar üzerine çok koyuyor.
İnternetten pek yana değilim açıksası. Nedeni ise bir sorun çıktığında iade veya değişim yapmamak için yırtınıyorlar.

mami2388

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba konu dışı olabilir ama geçen hafta magazadan 11 aldım ve ürün ayıplı çıktı Bluetooth kendi kendine kapanıp açılıyordu
Defalarca kez görüştüm yetmedi servise götürdüm sorun yok deyip yazılım attılar cihaza ekran kaydı ile kanıtladım sorunu appleye gönderdim ve geri dönmediler daha sonra ben aradım bu sefer ısrarla cihazı servise getirmemi talep ettiler 3 günlük sıfır cihazla paramla tezil ettiler değişim yapmamak için 14 gün dolması için yıldırma politikası uyguladılar size tavsiyem cihazı internetten alın ve hemen oturum açmayın iyice inceleyin bir sorunu olmadığından emin olduktan sonra oturum açın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz cihazı aldıktan sonra muhatabınız Apple olur zaten. Onlarla uğraşmanıza gerek yok.
Artık muhattap olmuyorlar kardeşim 1 hafta konuştum hıhı evet size yardımcı olacağız diyorlar size dönüş yapıcağız gün içinde diyorlar ve aramıyorlar bile ?

Son düzenleme:

mami2388

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternetten pek yana değilim açıksası. Nedeni ise bir sorun çıktığında iade veya değişim yapmamak için
Asıl magazalar sıkıntılı çünkü ürünü alırken size bir kagıt imzalatıyolar orda ilk açıldığında bir sorun çıkması durumunda satıcı firmanın servisi sorumludur diye en güzeli apple stordan almak bir sorun olduğunda yada iade etmek istersen 14 gün içinde bir edebiliyormuşsun

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Asıl magazalar sıkıntılı çünkü ürünü alırken size bir kagıt imzalatıyolar orda ilk açıldığında bir sorun çıkması durumunda satıcı firmanın servisi sorumludur diye en güzeli apple stordan almak bir sorun olduğunda yada iade etmek istersen 14 gün içinde bir edebiliyormuşsun
Turkcell pasaj uygulamasından almayı düşünüyorum sipariş olarak. Bir sorun yaşamam herhalde.

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba ;

1) iPhone cihazlarda geri tuş olarak bulunmamakta...bunu o an kullandığınız uygulamaya bağlı olarak fonksiyonel (Sanal) tuş ile yapabilirsiniz.iPhone cihazların kullanımı diğer cihazlara göre kolaydır.

2-Gunumuzdeki tüm cihazlarda olduğu gibi iPhone'lar da bataryalar sarjdayken kullanıma ve şarjı tam bitmeden tekrar şarj yapmaya uygun olarak geliştirilmiştir.Bu cihazlardaki şarj durumları (Apple ürünleri için) tamamen şarj döngüsü ile ölçülür.

3-Ulkemizde elektronik cihazlar (aslında hersey icin geçerli ama) kolay kolay belli nedenlerden dolayı düşmezler.Eger ihtiyac dahilinde ise düşünmeden alın derim.

4-Hafıza konusu tamamen sizin kullanımınız ile ilgili bir durum.Sahşen 64 GB kullanıyorum ve bugüne kadar sorun yaşamadım ancak fotograf ve video gibi durumlarınız çok sık oluyorsa GB önemli duruma gelebilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

İyi forumlar....

Reaksiyon puanı
105
Soldan kaydırdığınızda geriye gidebilirsiniz.

İndirim olur mu sanmıyorum. Çünkü fiyat bir kaç aydır neredeyse sabit kaldı.

Şarjda kullanım tabi ki ister istemez cihazı daha cok ısıtacak ve sürekli bunu yapmak verimli bir şarj kapatesi oluşturmayacaktır.

Çok fotoğraf ve video çekerim diyorsanız 128gb daha iyi bir seçim olur.