iphone 11 alcam ama kararsızım

Bu konuyu okuyanlar

Murat'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
kankalar iphone 11 ve xiaomi mi 10t arasında kaldım ben birazda gösterişi severim o yüzden apple iyi gibi :) oynadıgım oyunlar wildrift ve pubgm günde sadece 3 4 saat kullanırım en fazla 5 falan ama genelde 4 saat gibi kullanırım hiç bir şekilde foto çekmem 1 tane bile fotom yok günlük kullanım normal insan gibi extra bişey yapmam alınırmı alıymmı ? dediğim gibi gösterişi severim parada sıkıntı yok paraya takılmayın eski telefonumda s6 edge şu an kullanıyorum 2015 model çok kasıyo artık

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Amaaaa Iphone abiii diye ağzını gere gere konuşacak ve sözde hava atacam sanıyorsan Iphone 11 al geç...

7500 TL ye 64 GB efsane bir telefon zaten !!! :) Bedava sudan ucuz...

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
kankalar iphone 11 ve xiaomi mi 10t arasında kaldım ben birazda gösterişi severim o yüzden apple iyi gibi :) oynadıgım oyunlar wildrift ve pubgm günde sadece 3 4 saat kullanırım en fazla 5 falan ama genelde 4 saat gibi kullanırım hiç bir şekilde foto çekmem 1 tane bile fotom yok günlük kullanım normal insan gibi extra bişey yapmam alınırmı alıymmı ? dediğim gibi gösterişi severim parada sıkıntı yok paraya takılmayın eski telefonumda s6 edge şu an kullanıyorum 2015 model çok kasıyo artık
tabikide iphone 11 xiomi söz konusu bile olacağnı sanmıyorum

Murat'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
teşekkürler

Klyder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Yani hocam iphone tabii ki

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İkisi de o iki oyunu rahatlıkla kaldırır ama mi10t daha uzun süre oynatabilir diye düşünüyorum. Fotoğraf ta çekmiyormuşsun.

Şahsen ben mi10t’ye daha sıcak bakardım çünkü daha büyük bataryaya sahip ve şahsen hava atacak olsaydım ikisi yerine katlanabilir telefon falan alırdım. Yinede dediğim gibi ikisi de senin önceliklerini karşılayacaktır.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İkisi arasında bir tercih yapacaksan İphone11 daha mantıklı.Senin yerinde olsam bu bütçede S20 plus yada Note 10 plus alırdım.Şuda var ikinci el takıntın varsa İphone en doğru tercih olur ama ben 5 yıl kullanmak istiyorum,ikinci el umrumda değil,bir çok noktada iyi bir deneyim istiyorum diyorsan S20 plus yada Note 10 plus al geç.İyi forumlar.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
İkisi arasında bir tercih yapacaksan İphone11 daha mantıklı.Senin yerinde olsam bu bütçede S20 plus yada Note 10 plus alırdım.Şuda var ikinci el takıntın varsa İphone en doğru tercih olur ama ben 5 yıl kullanmak istiyorum,ikinci el umrumda değil,bir çok noktada iyi bir deneyim istiyorum diyorsan S20 plus yada Note 10 plus al geç.İyi forumlar.
daha uzun kullanımı iphone verir bu bir. hatta tam tersi exynoa işlemciler uzun dönemde yavaşlar. samsung daha az güncelleme verir oradan da ömür kaybeder bu da 2.

Murat'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
daha uzun kullanımı iphone verir bu bir. hatta tam tersi exynoa işlemciler uzun dönemde yavaşlar. samsung daha az güncelleme verir oradan da ömür kaybeder bu da 2.
haklısın bende 5 yıllık exyons 8çekirdekli bir işlemcisi olan telefon var artık telefon ana ekrana bile dönmüyo 5 saniye sonra falan uygulamalr gelio açışmıyo nerdeyse

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Apple daha uzun ömürlü olayı eskidendi.Bugün android amiral gemisi cihazlar 5-5,5 yıl performans konusunda üzmez.Exynos işlemcilerin sorunu yavaşlama değil pildir.Exynoslar ekran kapandığında gereğinden fazla pil tüketimi yapar.Bundan dolayı exynos sevmeyen çok insan var.Güncelleme olayına gelince daha fazla güncelleme demek daha uzun ömür demek değil.Apple ın verdiği güncellemeler batarya performansını olumsuz etkiliyor.Apple ın 5 yıl güncelleme vermesinin sebebi uygulamalardır.Sen İphone kullandığında güncelleme almadığın zaman bazı uygulamalar çalışmıyor.Güncelleme olayı Apple için kesinlikle bir avantaj değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

haklısın bende 5 yıllık exyons 8çekirdekli bir işlemcisi olan telefon var artık telefon ana ekrana bile dönmüyo 5 saniye sonra falan uygulamalr gelio açışmıyo nerdeyse
10 yıl performans vermesini mi bekliyorsun? Bugün akıllı telefonların (İphonelar ve amiral gemisi android cihazlar) ömrü 5 ile 6 yıl.

Son düzenleme:

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Apple daha uzun ömürlü olayı eskidendi.Bugün android amiral gemisi cihazlar 5-5,5 yıl performans konusunda üzmez.Güncelleme olayına gelince daha fazla güncelleme demek daha uzun ömür demek değil.Apple ın verdiği güncellemeler batarya performansını olumsuz etkiliyor.Apple ın 5 yıl güncelleme vermesinin sebebi uygulamalardır.Sen İphone kullandığında güncelleme almadığın zaman bazı uygulamalar çalışmıyor.Güncelleme olayı Apple için kesinlikle bir avantaj değil.
zaten bazı uygulamalar tam çalışmayacağı için android tarafını bu konuda eleştirdim. fan boy değilim apple ın yavaşlattığını biliyorum. ama bunu hepsi yaptığı için ayırt edici bi özellik gibi söylemen saçma. exynos işlemciler için ise uzun ömürlü demen komik. snapdragon olupta iyi yazılımlı androidler uzun süre dayanır ama exynos uzun süre dayanmada en beceriksiz işlemcidir

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
zaten bazı uygulamalar tam çalışmayacağı için android tarafını bu konuda eleştirdim. fan boy değilim apple ın yavaşlattığını biliyorum. ama bunu hepsi yaptığı için ayırt edici bi özellik gibi söylemen saçma. exynos işlemciler için ise uzun ömürlü demen komik. snapdragon olupta iyi yazılımlı androidler uzun süre dayanır ama exynos uzun süre dayanmada en beceriksiz işlemcidir
Bak yanlış biliyorsun.Yanlış düşünüyorsun.Exynoslu amiral gemisi bir cihazı 3 yılda kullanabilirsin 5 yılda.Bu senin elinde.S20 de bugün android 11 e güncelleyip, güncellemeden sonra hard reset attın diyelim.Bir daha güncelleme yapmadığın zaman S20 5 yıl performans konusunda seni üzmez.Androidde uygulamaların sürümleri uzun olduğu için sistem güncellemeleri mecburi değil.Apple da tam tersi güncelleme yapmak zorundasın.Apple da 2 yıl güncelleme yapma Instagram çalışmaz.Androidde öyle bir şey yok.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Bak yanlış biliyorsun.Yanlış düşünüyorsun.Exynoslu amiral gemisi bir cihazı 3 yılda kullanabilirsin 5 yılda.Bu senin elinde.S20 de bugün android 11 e güncelleyip, güncellemeden sonra hard reset attın diyelim.Bir daha güncelleme yapmadığın zaman S20 5 yıl performans konusunda seni üzmez.Androidde uygulamaların sürümleri uzun olduğu için sistem güncellemeleri mecburi değil.Apple da tam tersi güncelleme yapmak zorundasın.Apple da 2 yıl güncelleme yapma Instagram çalışmaz.Androidde öyle bir şey yok.
mesele kullanmak değil ilk zamanki gibi kullanmak. "seni üzmez" demenden belli zaten ileride ne kadar yavaşlıyacağı. ilk performansının yarısını bile veremez.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
mesele kullanmak değil ilk zamanki gibi kullanmak. "seni üzmez" demenden belli zaten ileride ne kadar yavaşlıyacağı. ilk performansının yarısını bile veremez.
Kardeşim 3,5 yıl S7 kullandı.En ufak bir yavaşlama,kasma olmadı.Cihazın 5 yıl sonra ilk günkü performansı vermesi kullananla alakalı bir durum.Sen her büyük güncellemeye bulaşmaz,haftada bir kez yeniden başlat yaparsan her türlü 5 yıl performans konusunda seni memnun eder diye düşünüyorum.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
iphone 11 i dusurmemeye calıs kırılgandır :D

@Erenist2020, Samsunglar saglamdır grand prıme plus modelı darbeye dayanıklıdı gm 4 g de öyle düsüyo ama kırılmıyor

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Kardeşim 3,5 yıl S7 kullandı.En ufak bir yavaşlama,kasma olmadı.Cihazın 5 yıl sonra ilk günkü performansı vermesi kullananla alakalı bir durum.
e tabiki kullanana göre değişir. o telefonu kardeşime ver 2 günde patlatır mesela. çok yüklenmiyosa samsung da alabilir ama o kadar para vermişken her şarta dayanabilecek olanı almak mantıklı değil midir?

iphone 11 i dusurmemeye calıs kırılgandır :D

@Erenist2020, Samsunglar saglamdır grand prıme plus modelı darbeye dayanıklıdı gm 4 g de öyle düsüyo ama kırılmıyor
nereye kırılgandır. webtekno testlerinden geçen nadir telefonlardan. git bide samsunglara bak ve kendi tuğlanla kıyaslamayı bırak

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
e tabiki kullanana göre değişir. o telefonu kardeşime ver 2 günde patlatır mesela. çok yüklenmiyosa samsung da alabilir ama o kadar para vermişken her şarta dayanabilecek olanı almak mantıklı değil midir?
Kusura bakmada 5 yıl için İphone11 almak bence mantıklı değil.Sene olmuş 2021 HD ekran çözünürlüğü,vasat kalite sunan bir ekran, tuğlayı andıran rezalet tasarım,60hz ekran hızı,kutudan şarj cihazı ve kulaklık çıkmaması,4 saniye fotoğrafı işleyen ana kamera,64gb hafıza.Bu kadar rezilliğe 7500 TL vermek bence çok saçma.

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
O kardese telefon dayanmaz :D

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
iphone 11 iyidir üzmez ama tavsiyem biraz daha beklemen. nisan ayına kadar bekle neden dersen yeni bir iphone se modeli tanıtılma ihtimali var. yeni se modeli plus ekran boyutlarında ve son nesil yani iphone 12 de kullanılan a14 bionic ile gelme ihtimali var. sonuç olarak iphone 11 bionic olarak 13 kullanıyor. a14 bionic daha iyi olur ayrıca plus büyük ekran olması ve se modellerinin diğer modellere göre fiyat olarak uygun olması senin için iyi olur. iphone se (1. nesil) 21 mart 2016 tarihinde tanıtılmıştı. iphone se (2. nesil) 15 nisan 2020 tarhinide tanıtıldı. yani çok acelen varsa bekleyemem dersen iphone 11 al geç. ama yeni ve son model bir işlemci istersen ve daha uygun fiyata istersen. nisan ayına kadar bekle derim. bende 2015 yılında ilk çıktığında iphone 6s plus almıştım. hala bu cihazı kullanıyorum yeni bir cihaz alacaktım se 2. nesil ve xr arasında kalmıştım. ama bu yeni se ihtimaline karşı nisan ayına kadar bekleme kararı aldım.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Kusura bakmada 5 yıl için İphone11 almak bence mantıklı değil.Sene olmuş 2021 HD ekran çözünürlüğü,vasat kalite sunan bir ekran,60hz ekran hızı,kutudan şarj cihazı ve kulaklık çıkmaması,4 saniye fotoğrafı işleyen ana kamera,64gb hafıza.Bu kadar rezilliğe 7500 TL vermek bence çok saçma.
objektif değilsin. daha hafif, daha sağlam, uzun ve stabil ömür, 2 yıl içinde bedava batarya değişimi, daha fazla hız, daha fazla güç, daha iyi kamera. öncelikleri ekrandan ibaret olan almasın. şahsen ben ekranın gösterdikleriyle ilgileniyorum. sana da televizyon öneriyorum ?️ al izlersin

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
objektif değilsin. daha hafif, daha sağlam, uzun ve stabil ömür, 2 yıl içinde bedava batarya değişimi, daha fazla hız, daha fazla güç, daha iyi kamera. öncelikleri ekrandan ibaret olan almasın. şahsen ben ekranın gösterdikleriyle ilgileniyorum. sana da televizyon öneriyorum ?️ al izlersin
Daha stabil ?????? kusura bakmada objektif olmayan sensin.60hz ne zamandan beri 120hz dan daha akıcı bir deneyim sunuyor? anlat bilelim.Kamera konusunda videoda haklısın ama Fotoğrafta katılmıyorum.S20 plus İphone11 den daha iyi fotoğraf çekiyor.En basiti İphone11 portre fotoğraf çekmekten aciz bir cihaz.Ömür konusunda ikiside 5 yıl götürür belki İphone11 6ay daha fazla gider.İphone 11 Pro desen anlarımda İphone11 rezalet tasarımı,vasat ekranı ve sinir bozucu dezavantajlarıyla S20 plus ın tırnağı olamaz.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Daha stabil ?????? kusura bakmada objektif olmayan sensin.60hz ne zamandan beri 120hz dan daha akıcı bir deneyim sunuyor? anlat bilelim.Kamera konusunda videoda haklısın ama Fotoğrafta katılmıyorum.S20 plus İphone11 den daha iyi fotoğraf çekiyor.En basiti İphone11 portre fotoğraf çekmekten aciz bir cihaz.Ömür konusunda ikiside 5 yıl götürür belki İphone11 6ay daha fazla gider.İphone 11 Pro desen anlarımda İphone11 S20 plus ın tırnağı olamaz.
120 hz yi çoğu uygulamada kullanamadığını biliyosun dimi? menüde hızlıca kaydırır durursun artık. forumdaki herkes benim objektif olduğumu bilir. ama sen net fanboysun. samsung son senelerde s serisine gereken önemi vermiyor. bu nedenle de herkes bu bütçelere iphone öneriyor. hala ikisi de 5 yıl götürür diyosun. önemli olan o 5 yılın ne kadar stabil geçtiğidir. kaç sene güç tuşuna basınca ışık verdiği değil. samsungun kamerası makyaj uyguluyor çünkü tüm detayları alamıyor. video modlarında da titriyor görünmemek için görüntüyü bulanıklaştırıyor. sen de bu hileleri yiyosun.

afiyet olsun.

ayrıca stabil demek hızlı görüntü yenileyen ekran demek değil. uzun süre hızını koruyan demek. samsung fanboyu stabiliteden anlamaz tabi.

Son mesajlar