iPhone 11 64 gb yeterli mi?

Bu konuyu okuyanlar

DRAFFF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ıphone 11 64 gb aldım cuma günü ama izlediğim videolar da yeterli olmayabilir diyorlar hep ben çok oyun yükleyen birisi değilim kullananlar bilgi verebilir mi?

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
bence yeterli ama sizin kullanımızını bağlı

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Yeterli. Tabi çok fazla fotoğraf ve video çekmiyorsanız.

Reaksiyon puanı
103
Yeterli olur. Aşırı video ve fotoğraf çekimi yapmayacaksanız tabi. Yoksa 128 gb düşünebilirsiniz.

Reyzingen

Asistan
Reaksiyon puanı
193
ıphone 11 64 gb aldım cuma günü ama izlediğim videolar da yeterli olmayabilir diyorlar hep ben çok oyun yükleyen birisi değilim kullananlar bilgi verebilir mi?
bana yetiyor fazla uygulama ve 1000 üzerinde fotoğraf + video olmasına rağmen sorun yaşamadım.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Yeterli olabilir ama uzun vadede sorun çıkaracaktır bide resimler ve videolarda etkiler tabiki

Reaksiyon puanı
8,023
1080p 60FPS video çekiyorum , kaç yıllık iPhone 8 64GB bile halen daha 37gb boş alanda. 3 yılı geçti sanırım 8'i alalı , hiç dolduğunu görmedim.

Reaksiyon puanı
1,338
İphone 5 i kullanırken hatırladığım kadarıyla telefondaki fotolar ve videolar aktarılabiliyordu bilgisayara eğer çok fotoğraf çeksede aktarım yapabilir.

KagloT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Kullanımınıza göre değişir . Eğer bana sorarsanız ben kendi kullanımlarıma dayanarak yetmez derim çünkü çok fazla fotoğraf çekiyorum ve çok fazla uygulama var telefonumda bu yüzden bana yetmiyor eğer siz de çok alan kaplayacak şeyler kullanıyorsanız ya da kullanacaksanız 128 GB veya daha fazlasını almanızda fayda var . Yok eğer onu bunu arayım , mesajlaşıyım, birkaç da uygulama yükleyim o bana yeter çok foto çekmiyorum derseniz 64 GB yeter de artadabilir . Fakat çok yüksek depolama alanı kullanacak işler yapacaksanız 128 GB derim çünkü gerçekten uzun vadede büyük sıkıntı yaratıyor kendimden biliyorum . Umarım faydalı olmuşumdur :)

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Kullanıma bağlı ben 64 GB lik telefonumun kapasitesini bitirdim

smnckgzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
64GB fena değil ama uzun kullanımda (3 yıl ve üzeri) yetersiz kalıyor maalesef.

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
712
Bence yeterli telefonu alalı 2 yıl olucak 44 gb boş yer var 64 den biraz da kullanıma bağlı.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
iPhone 6s plus cihazımı 7 aralık 2015 tarihinde almıştım. 64 gb modelini aldım. cihazı bugün itibari ile 5 yıl 2 aydır kullanıyorum. artık gb yetmiyor. son 1 gb boş alanım kaldı. telefon hafızanın 12 gb alanını kendisi ve sistem için kullanır yani bunuda hesaplayın. uzun süre kullanırım derseniz 128 gb almanızı tavsiye ederim. çünkü 64 lük cihazda 12 sini cihaz kullanıyor size 52 gb kalır. 128 lik cihazda size 116 gb kalır. mart ve nisan ayını bekliyorum yeni bir iphone se modeli tanıtılırsa onun 128 gb olanını alıcam eğer tanıtılmazsa iphone 11 alıcam 128 lik olanından.

Son düzenleme:

Svll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yeterli olur bende 64gb kullanıyorum gayet iyi sürekli fotoğraf video çekmiyosanız gayet başarılı

Thestig_0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kullanımınıza göre değişir . Eğer bana sorarsanız ben kendi kullanımlarıma dayanarak yetmez derim çünkü çok fazla fotoğraf çekiyorum ve çok fazla uygulama var telefonumda bu yüzden bana yetmiyor eğer siz de çok alan kaplayacak şeyler kullanıyorsanız ya da kullanacaksanız 128 GB veya daha fazlasını almanızda fayda var . Yok eğer onu bunu arayım , mesajlaşıyım, birkaç da uygulama yükleyim o bana yeter çok foto çekmiyorum derseniz 64 GB yeter de artadabilir . Fakat çok yüksek depolama alanı kullanacak işler yapacaksanız 128 GB derim çünkü gerçekten uzun vadede büyük sıkıntı yaratıyor kendimden biliyorum . Umarım faydalı olmuşumdur :)
Merhaba banada fikir verirmisiniz çok kararsızım kendime İphone 11 almayı düşünüyorum şu an İphone 7 32 gb kullanıyorum ve 20 gb dolu sadece.Sürekli oyun oynamam arada bir pubg indirir 1-2 ay oynar sıkılır geri silerim ayrı yeten elimde İxpand 64 gb var fotoğraflarımı falan ona yedeklerim herkes 128 almamı söylüyor sürekli telefon değiştiren birisi değilim ama aradaki 700 tl farkı vermek istemiyorum İxpandi de hatırlarsanız sizce bana 64 gb yetermi yoksa 128 mi almalıyım lütfen yardım edin çok kararsız kaldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba banada fikir verirmisiniz çok kararsızım kendime İphone 11 almayı düşünüyorum şu an İphone 7 32 gb kullanıyorum ve 20 gb dolu sadece.Sürekli oyun oynamam arada bir pubg indirir 1-2 ay oynar sıkılır geri silerim ayrı yeten elimde İxpand 64 gb var fotoğraflarımı falan ona yedeklerim herkes 128 almamı söylüyor sürekli telefon değiştiren birisi değilim ama aradaki 700 tl farkı vermek istemiyorum İxpandi de hatırlarsanız sizce bana 64 gb yetermi yoksa 128 mi almalıyım lütfen yardım edin çok kararsız kaldım.
Bu arada fotoğraf çekmeyi çok severim ama sürekli temizlerim galerimi veya yedeklerim

KagloT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada fotoğraf çekmeyi çok severim ama sürekli temizlerim galerimi veya yedeklerim
Tabii ki veririm ben zaten bunun için buradayım :) Yani telefonun saklama alanını çok fazla kullanmıyorsanız bence 64 GB sizin için yeterli olur ancak uzun vadede sıkıntı yaratabilir bence 700 TL'lik fark eğer telefonu uzun süreli kullanmak istiyorsanız verilebilir bir fiyat . Fakat şunu da söyleyeyim eğer her ay veya hafta cihazı yedekleyebileceğiniz bir alanınız varsa ve yedekledikten sonra cihazdan silebilirim derseniz 64 yeter de artar bile sizin için bence . Umarım faydalı olabilmişimdir . Şimdiden hayırlı olsun :)

®Shift®

Profesör
Reaksiyon puanı
1,805
Videolara 1080P 60 Fps kullanıyorum bende 128 GB Model var 23 GB si boş ama çok boş uygulama var kullanmadığım ve çok fotoğram çekiyorum sana bağlı yetmesi