İphone 11 64 gb VS İphone XS 256 gb

Bu konuyu okuyanlar

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Arkadaşlar merhaba,
Hepsiburada da İphone xs 256 gb lık model 7399 TL den satılmakta.
Aynı şekilde Hepsiburada da İphone 11 64 gb fiyatları renk seçeneğine göre 6999 TL ile 7299 TL arasında değişiyor. Daha önce bir çok konuda İphone 11 i savunsam da 256 gb lık Xs modelinin neredeyse 64 gb İphone 11 ile aynı satılması ( 7299 tl ye alan 100 Tl daha koyabilir) kafamı biraz karıştırdı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz hangisi tercih ederdiniz ve sebebi ne olurdu?

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Görünüş olarak iPhone XS daha premium duruyor.
iPhone 11 işlemci olarak, gece çekimi olarak ve geniş açılı çekim olarak iPhone XS'ten daha iyi.
Eğer kamera ve işlemci seni çok etkilemezse iPhone XS almanı öneririm.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Görünüş olarak iPhone XS daha premium duruyor.
iPhone 11 işlemci olarak, gece çekimi olarak ve geniş açılı çekim olarak iPhone XS'ten daha iyi.
Eğer kamera ve işlemci seni çok etkilemezse iPhone XS almanı öneririm.
aslında kamera beni etkileyebilir ancak aradaki hafıza farkı elinin tersiyle itilecek gibi değil .İnanılmaz zor tercih

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
aslında kamera beni etkileyebilir ancak aradaki hafıza farkı elinin tersiyle itilecek gibi değil .İnanılmaz zor tercih
iPhone XS'te de bazı uygulamalar aracılığıyla gece modu çekim yapabilirsin. Aşağıdaki videoya bir bak derim.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Xs kullanıyorum tavsiye ederim. 11 de geniş açı varsa Xs'te de telefoto var. Özellikle video çekerken uzağa zoom yaptığınızda telefoto kameraya geçip görüntü daha net oluyor. iPhone 11 le Xs i yan yana koyup zoom yaptığınızda Xs in daha net olduğunu görürsünüz. Gece modu için neuralcam kullanırsınız. Geniş açı içinde biraz daha geriden çekersiniz ?. İşlemci olarakta 11 deki a13 her ne kadar benchmark testlerinde fark atsada günlük kullanımda bi farkını hissetmezsiniz.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Çok şaşkınım aslında her halükarda iphone 11 al diyen olacak sanıyordum hiç yok bakalım 2-3 günlük önümde zaman var herkesin yorumlarını tek tek değerlendireceğim.
Aslında beni şuan tek düşündüren hafıza ve batarya... Bataryası iphone 11 in çok çok daha iyiyken hafızada 256 ile 64 arasında devasa bir fark var

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Xs ile 6.30 saat civarında ekran süresi alabilirsiniz. Bataryası günü çıkarıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar merhaba,
Aynı şekilde Hepsiburada da İphone 11 64 gb fiyatları renk seçeneğine göre 6999 TL ile 7299 TL arasında değişiyor. Daha önce bir çok konuda İphone 11 i savunsam da 256 gb lık Xs modelinin neredeyse 64 gb İphone 11 ile aynı satılması ( 7299 tl ye alan 100 Tl daha koyabilir) kafamı biraz karıştırdı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz hangisi tercih ederdiniz ve sebebi ne olurdu?
Çirkinlik abidesi 11 i salla.Xs al keyfine bak.??

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
XS 256 GB daha iyi zaten IOS Android gibi güncelleme bitince çökmez kuzenim iPhone 5 kullanıyor dedem Galaxy A5 (2015) Dedemin telefonu ölüyor. 5 hala kullanılıyor.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Arkadaşlar merhaba,

Bence iPhone XS al. Satıcı da Hepsiburadaymış güvenerek alabilirsin h.o :)

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Arkadaşlar merhaba,
kesinlikle xs al . hatta iki telefonun 64 gb lık halleri ayni fiyat bile olsa yine xs al derdim. ben xs kullanıyorum ve kamera, performans , ekran , tasarım gibi noktalarda xs süper bir cihaz. 11 in tek avantajı bir sene fazla güncelleme alması.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
kesinlikle xs al . hatta iki telefonun 64 gb lık halleri ayni fiyat bile olsa yine xs al derdim. ben xs kullanıyorum ve kamera, performans , ekran , tasarım gibi noktalarda xs süper bir cihaz. 11 in tek avantajı bir sene fazla güncelleme alması.
Oda kesin değil hocam bakarsın aynı anda keserler güncellemeyi. Xs in 11 den neyi geri kalıyorda almasın güncellemeyi. Bence 5s ve 6 ya aynı anda kestikleri gibi 11 ve xs e de aynısını yapabilirler. Yani ben bu 11 ve Xs karşılaştırmalarında sürekli bahsedilen 1 sene fazla güncelleme olayına katılmıyorum.

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Oda kesin değil hocam bakarsın aynı anda keserler güncellemeyi. Xs in 11 den neyi geri kalıyorda almasın güncellemeyi. Bence 5s ve 6 ya aynı anda kestikleri gibi 11 ve xs e de aynısını yapabilirler. Yani ben bu 11 ve Xs karşılaştırmalarında sürekli bahsedilen 1 sene fazla güncelleme olayına katılmıyorum.
ya reis bende katılmıyorum ama şimdi onuda yazmazsam iphone 11 i almanın zaten hiç bir anlamı kalmıyor. yani zaten her konusa xs önde oluyor ve buna rağmen xs almayanada ne demeli?

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Şimdi şöyle , paylaştığım 2 ürün göz önünde bulundurursak sizinde yazdığınız yorumlarla ;
İphone xs 256 GB + ları;
1-
256 GB hafızaya sahip olması (İphone 11 e göre 4 kat daha fazla depolama)
2-Ekran(OLED)(İphone 11 le kıyaslandığında bariz kat kat iyi ekran)
3-Tasarım(Çelik ve incelik aynı zamanda daha ince çerçeve)
4-Daha premium cihaz
İphone 11 64 GB +ları
1-
Şarj Süresi(Anladığım kadarıyla Xs de günü çıkarabilme yeteneğine sahip ancak 11 le kıyaslandığında bariz fark oluyor)
2-Kamera(Geniş açı,NightMode,Çok daha gelişmiş OIS(neredeyse tripotla tutuyormuş hissi), Şuanda en iyi video çeken telefon olarak İphone 11,İphone 11 Pro ve Pro max olarak gösterilmesi)
3-Her ne kadar günlük tarafta fark hissedilmesede işlemci
4-Güncellemenin 1 yıl daha fazla alabilme ihtimali
5-%35 e kadar daha hızlı FaceID(Bu iphone xs de yavaş çalışıyor demek değil asla )
6- Üçüncü nesil Neural engine sayesinde fotoğrafta otomatik ayarlamalar
7-İşitsel Zoom ve QuickTake

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Şimdi şöyle , paylaştığım 2 ürün göz önünde bulundurursak sizinde yazdığınız yorumlarla ;
İphone xs 256 GB + ları;
1-
4-Daha premium cihaz
İphone 11 64 GB +ları
1-
Şarj Süresi(Anladığım kadarıyla Xs de günü çıkarabilme yeteneğine sahip ancak 11 le kıyaslandığında bariz fark oluyor)
2-Kamera(Geniş açı,NightMode,Çok daha gelişmiş OIS(neredeyse tripotla tutuyormuş hissi), Şuanda en iyi video çeken telefon olarak İphone 11,İphone 11 Pro ve Pro max olarak gösterilmesi)
5-%35 e kadar daha hızlı FaceID(Bu iphone xs de yavaş çalışıyor demek değil asla )
Night mode da Appstoredan Neurulcam uygulamasını indirip 11 le aynı performans alınabilir.Face id daha hızlı demişsin herkesin maske taktığı bir ortamda Face id ne kadar pratik olabilir? Fotoğrafta ayar çekme xs dede var.11 in birkaç avantajı olsada bana göre Apple ın xr la beraber çirkinlik abidesi iki cihazından biri.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Night mode da Appstoredan Neurulcam uygulamasını indirip 11 le aynı performans alınabilir.Face id daha hızlı demişsin herkesin maske taktığı bir ortamda Face id ne kadar pratik olabilir? Fotoğrafta ayar çekme xs dede var.11 in birkaç avantajı olsada bana göre Apple ın xr la beraber çirkinlik abidesi iki cihazından biri.
verdiğiniz cevap kısa dönemlik bir cevap evet şuan maske takıyoruz ancak bundan 1 yıl sonrası 2 yıl sonrasını görmek güç ya takmaya devam edeceğiz yada inşallah eski günlerimize devam edeceğiz.Neuralcam videolarının neredeyse 11 serisi hariç diğer tüm serilerde incelemelerini izledim bence aynı sonucu vermiyorlar.Xr ve 11 in kaba durduğu yorumunuza katılıyorum.
Şuan ki düşünce % 60 Xs - %40 11 alcağım gibi

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
İphone xs 256 GB + ları;
1-
4-Daha premium cihaz
İphone 11 64 GB +ları
1-
Şimdi şu tabloya bakarak hangi cihazın artılarının daha tercih edilesi olduğuna karar vermek lazım. Mesela ben şöyle düşünüyorum. 1. Şarj süresi 11 de daha iyi ama Xs te yeterli. 2. Kamera. Xs e göre telefoto eksiği var ama daha kaliteli olduğu söyleniyor. Xs in kamerasıda Video performansıda gayet yeterli. Üstelik videoları filmicpro uygulamasıyla çekerseniz harika işler çıkarıyor. 3. İşlemci. Dediğiniz gibi performans farkı hissedilmiyor, o zaman ben oled ekran çelik kasa vs gibi farkı hissedilen şeyleri tercih ederim.
4. Güncelleme. Diyelim ki 11 gerçekten 1 sene fazla güncelleme alacak. bence Xs'in son bir güncellemeyi almaması çok şey kaybettirmez. Hele birde son aldığı iOS sürümüne jailbreak gelirse değmeyin keyfime.
5. FaceİD yüzde 35 daha hızlı demişsiniz ama Xs'in face id side anında açıyor zaten. En ufak bir bekleme süreniz olmuyor. Bunu yüzde 35 hızlandırsan ne değişecek?
6. Neuralengine bilmiyorum çok şey değiştirdiğini düşünmüyorum.
7. Quicktake ios 14 ile Xs e gelecek. İşitsel zoomu bilmiyorum.

Sonuç itibariyle Xs in artıları bence 11 in artılarını döver. Bu arada Xs in 256gb olduğunu da unutmamak lazım.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
verdiğiniz cevap kısa dönemlik bir cevap evet şuan maske takıyoruz ancak bundan 1 yıl sonrası 2 yıl sonrasını görmek güç ya takmaya devam edeceğiz yada inşallah eski günlerimize devam edeceğiz.Neuralcam videolarının neredeyse 11 serisi hariç diğer tüm serilerde incelemelerini izledim bence aynı sonucu vermiyorlar.Xr ve 11 in kaba durduğu yorumunuza katılıyorum.
Şuan ki düşünce % 60 Xs - %40 11 alcağım gibi
Cebinde tuğla taşımak,birkaç tane gerekliliği tartışılır artıya sahip bir cihaz kullanmak istiyorsan 11; cebinde kibar, modern bir tasarıma,harika bir ekran kalitesine sahip bir cihaz taşımak istiyorsan xs derim.Senin yerinde olsam 11 in yüzüne bakmaz xs alırdım.

Reaksiyon puanı
892
s avantajı her zaman oluyor.büyük ihtimalle 7 15i almayacaktır.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Xs ağır basıyor sanıyorum kabul ediyorum. Peki şuana kadar cevap vermiş tüm arkadaşlara soruyorum Sorum Xs 256 gb Değilde 64 Gb olsaydı yani İphone 11 ile aynı depolama kapasitesine sahip olsaydı aynı şekilde mi düşünürdünüz?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Xs ağır basıyor sanıyorum kabul ediyorum. Peki şuana kadar cevap vermiş tüm arkadaşlara soruyorum Sorum Xs 256 gb Değilde 64 Gb olsaydı yani İphone 11 ile aynı depolama kapasitesine sahip olsaydı aynı şekilde mi düşünürdünüz?
Hiçfarketmez Xs candır 11 tuğladır.Cebinde kaliteli,kibar bir cihaz taşımak istiyorsan xs; cebinde tuğla taşımak istiyorsan 11 alacaksın.İkisi arasında xs öneririm.

Son mesajlar