Yardım iPad RetroArch Emülatör için Yardım

Bu konuyu okuyanlar

volgali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar, iyi forumlar herkese.

Doğru başlık mı bilemedim ama Apple ile iPad ile alakalı olmasından ilk şansımı burada deneyeyim dedim.

RetroArch üzerinden PCSX2 ile, iPad'de PS2 oyunları oynamak istiyorum. Birkaç video izledim ancak kaçırdığım ama ne kaçırdığımı anlamadığım şeyler var. Henüz tam kavrayamadığım kavramlar da işin içine girince core, bios, rdb gibi beceremedim emülatörü kurmayı. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Emülatörü iPad'e atmak için Sideloadly kullanıyorum. Attıktan sonra videodan izleyerek oluşturuğum klasör dizinini, içerisinde bios ve pcsx2 var, RetroArch içinde system içine atıyorum. Ancak ne core seçebiliyorum, ne PS2 oyununu oynatabiliyor. Online Updater'da, Core Downloader'dan PCSX2'yi tekrar indirebilirmişim diyorlar ancak PCSX2 orada yok. RetroArch'ın resmi sitesinden 1.14.x indirmiştim ancak internetteki videolar bu versiyon için geçerli değil gibi, 1.9.0'ı indirip denedim; orada da yapamadım.

Neyi, nereden indirip nereye, nasıl kurmam gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İyi forumlar dilerim.

Son mesajlar