İpad proyu üniversite için almalı mıyım?

Laptop-İpad pro

• İpad Pro

Kullanılan: 7 43.8%
  • Laptop

Kullanılan: 9 56.3%

• Kullanılan toplam oy
    16

Bu konuyu okuyanlar

Cangom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sağlam bir masaüstüm var ve bilgasyara erişimim kesilmeyecek. 6k bandında bütçem var ve apple sitesinde kampanya ile airpods veriyorlar. İleride de kalem ve bt klavye fare almayı düşünüyorum. Proyu isteme sebebim uzun idare etmesi ve video edit işlerim olucak. Sunum işlerimi ipad ile yapabilir miyim? Pdf kitap okuyan ve fazla film/dizi tüketen biriyim. Son iphonemdan sonra hep apple'a dönmek istedim. Sizce laptop mu almalı mıyım yoksa ipad pro mantıklı mı? Laptop ise öneriniz var mı? Oyun oynayın bir adamım ama alacağım cihazdan dediğim gibi bunu beklemiyorum. Hatta hs çok oynuyorum bu aralar. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Sunum işlerinde projeksiyon bağlantısını düşünürsek İpad pro işine yaramayacaktır. Ama video edit taşınabilirlik ipad os bunları göz önüne alırsak iyi bir tercih olacaktır.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Sağlam bir masaüstüm var ve bilgasyara erişimim kesilmeyecek. 6k bandında bütçem var ve apple sitesinde kampanya ile airpods veriyorlar. İleride de kalem ve bt klavye fare almayı düşünüyorum. Proyu isteme sebebim uzun idare etmesi ve video edit işlerim olucak. Sunum işlerimi ipad ile yapabilir miyim? Pdf kitap okuyan ve fazla film/dizi tüketen biriyim. Son iphonemdan sonra hep apple'a dönmek istedim. Sizce laptop mu almalı mıyım yoksa ipad pro mantıklı mı? Laptop ise öneriniz var mı? Oyun oynayın bir adamım ama alacağım cihazdan dediğim gibi bunu beklemiyorum. Hatta hs çok oynuyorum bu aralar. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
iPad Pro'nun sunum dışındaki diğer bütün isteklerinizi en iyi şekilde karşılıyacağını düşünüyorum. Taşınabilirliğini de göz önünde bulundurursak Laptop yerine iPad Pro almanızı öneririm.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Eger hdmı dönüstürücü alırsan ipad Almasan laptop

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
tavsiyem notebook hem tablet hem laptop görevi görürür :)

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Ben bu sene üniye geçtim.Ve 2 ay önce aldığım ipad i kullanmnıcam kendim kullanıyorum.Hem oyun hem iş nizi yaparsınız

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394

Bu linkteki ürünün apple onaylı farklı markalarda da çeşitleri var. Bu şekilde bağlantı problemini çözebilirsin. Daha önceki yorumumda da dediğim gibi dönüştürücü almazsan sunum işlerinde projeksiyon bağlantısını düşünürsek İpad pro işine yaramayacaktır. Ama video edit taşınabilirlik ipad os bunları göz önüne alırsak iyi bir tercih olacaktır.

barislakers

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Selamlar kanka,

Ben tıp fakültesinde okuoyrum ve laptopum yok. Sadece Ipad 2018 ve Apple Pen ile tüm işimi gördü. Anatomi uygulamarı her şey tablettten oluyor. Goddnotes ve Notability de al sonra hiç birbir pdf kitap düzenleme ve dosyalama derdin olmaz. Ek olarak Macbook almayı düşünüyorum bende Notability ve Goodnotes u hem tablet hemde bilgisayarda kullanmak için. Birçok arkadaşım Ipad Pro aldı ve hepsi çok memnun öneririm. Özellikle kalemin maagnetik olması beni bile acaba ondan mı alsam diye düşündürüyor.

Sevgiler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak artık Ipad Pro normal bi Laptopun yapabileceği her işi görebilmekte ve daha portatif bi ürün.

Cangom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Bu linkteki ürünün apple onaylı farklı markalarda da çeşitleri var. Bu şekilde bağlantı problemini çözebilirsin. Daha önceki yorumumda da dediğim gibi dönüştürücü almazsan sunum işlerinde projeksiyon bağlantısını düşünürsek İpad pro işine yaramayacaktır. Ama video edit taşınabilirlik ipad os bunları göz önüne alırsak iyi bir tercih olacaktır.
Dediğiniz gibi diğer işlerimde bana daha çok yardımcı olacak ipad. Ve dönüştürücü parasınıda gözden çıkarmam gerek sanırım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Selamlar kanka,

Ben tıp fakültesinde okuoyrum ve laptopum yok. Sadece Ipad 2018 ve Apple Pen ile tüm işimi gördü. Anatomi uygulamarı her şey tablettten oluyor. Goddnotes ve Notability de al sonra hiç birbir pdf kitap düzenleme ve dosyalama derdin olmaz. Ek olarak Macbook almayı düşünüyorum bende Notability ve Goodnotes u hem tablet hemde bilgisayarda kullanmak için. Birçok arkadaşım Ipad Pro aldı ve hepsi çok memnun öneririm. Özellikle kalemin maagnetik olması beni bile acaba ondan mı alsam diye düşündürüyor.

Sevgiler

Ek olarak artık Ipad Pro normal bi Laptopun yapabileceği her işi görebilmekte ve daha portatif bi ürün.
Bende bu sene mühendisliğe başlıycam ve benimde ipadde kalem kullanma olayı acayip ilgimi çekti. Sizde böyle diyince daha bi içim ısındı . Teşekkür ederim cevabnız için.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
500 tl appledan alacağına baseus markasınında benzer ürünleri var ondan da alabilirsin. Bu markanın ürünleri MFI certified yani Made For İpad/iphone sertifikalı. Sertifikayı veren apple oluyor bir problem çıkmaz kesinlikler fiyatı da 350-400 arası daha çok bağlantıya sahip hem de ipad köşesine takınca diğerine göre daha kullanışlı duruyor.

Ekli dosyalar

• 1597139250318.png
    1597139250318.png
    597.5 KB · Görüntüleme: 221

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Mac almanızı tavsiye ederim.
Ama ipad proda işinizi görecektir.