Soru iPad Pro 11 4. nesil ısınma sorunu

biDünyAteKnolojİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPad Pro 11 inç dördüncü nesil tablet kullanıyorum. Pubg, asphalt gibi oyunları yüksek grafik ayarlarında oynuyorum aynı oyunları Poco x3 proda da oynuyordum fakat bu kadar ısınma olmuyordu. Tableti daha yeni aldım 2 hafta oldu
M2 çok güçlü bir işlemci dedim, bu oyunlar ona vız gelir tırıs gider dedim ama Asphalt 120 fps de tablet sobaya dönüyor 10 dakika sonra parlaklık %40 olmasına rağmen. Bir sıkıntı çıkarır mı acaba? Tabi ki asphalt 120 fps çok ısındırır ama m2 var dedim, en iyi tablet dedim, para verdim o kadar, rahat rahat oynayayım dedim,korkutmaya başladı. 15-20 dakikada bir soğutmak zorundaymışım gibi hissediyorum. Çok güçlü bir
işlemci olduğundan çok güç tüketiyor da mı ısınıyor bilmiyorum ama sinirimi bozdu bu olay. Bir şey olur mu ısınırsa? Ömrünü etkiler mi?

Son düzenleyen moderatör:

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Kaç derece görüyor? 35 derece sorun yaratmaz ancak 40-45 dereceler bataryada kalıcı hasar yaratabilir.

biDünyAteKnolojİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaç derece görüyor? 35 derece sorun yaratmaz ancak 40-45 dereceler bataryada kalıcı hasar yaratabilir.
Oda sıcaklığında oynadığım halde en az 45 görüyordur gibi geliyor, cünkü arkasına 3 saniye dokununca elim yanıyor. Benim için önemli olan batarya değil değiştiririz,işlemciyi etkiler mi? Mesela benim poco x3 ün işlemcisi yanmıştı,o da çok ısınıyordu ama dokununca elim yanmıyordu en azından. Her neyse daha dikkat edeceğim gerekirse 60 FPS oynarım veya oynamaam off:( teşekkür ederim.