İpad Air 'a usb disk nasıl bağlanılır?

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İpad air 16 gb modemsiz tabletim var. Cihazıma usb disk bağlamak istiyorum kadıköyden 10 tl çivarında fiyata camera adaptör kiti yani kablosu aldım, bu kabloyu bağladığımda BU KABLO VEYA AKSESUAR ONAYLI DEĞİL şeklinde bir uyarı alıyorum.

Cihazda sırf usb disk kullanabilmek için jailbreak yapıp Cydia 'dan İfile uygulaması yükledim ama bir türlü uygulamada çalıştıramadım.

Kullanmadığım usbdisk kalmadı, adaptörlü hdd denedim, hafiza kartını biçimlendirip dcmı şeklinde klasörde açtım, olmadı!

Bunlardan hariç başka yöntemler var mı ?:cursing:
İos 7 sistemde usb disk çalıştırmak mümkün mü?:cursing:
Mümkün ise nasıl yapılabilir?:cursing:
İpad Air 'a usb disk nasıl bağlanılır?:cursing:

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fikri olan hiç kimse yok mu???

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
İpad air 16 gb modemsiz tabletim var. Cihazıma usb disk bağlamak istiyorum kadıköyden 10 tl çivarında fiyata camera adaptör kiti yani kablosu aldım, bu kabloyu bağladığımda BU KABLO VEYA AKSESUAR ONAYLI DEĞİL şeklinde bir uyarı alıyorum.

Cihazda sırf usb disk kullanabilmek için jailbreak yapıp Cydia 'dan İfile uygulaması yükledim ama bir türlü uygulamada çalıştıramadım.

Kullanmadığım usbdisk kalmadı, adaptörlü hdd denedim, hafiza kartını biçimlendirip dcmı şeklinde klasörde açtım, olmadı!

Bunlardan hariç başka yöntemler var mı ?:cursing:
İos 7 sistemde usb disk çalıştırmak mümkün mü?:cursing:
Mümkün ise nasıl yapılabilir?:cursing:
İpad Air 'a usb disk nasıl bağlanılır?:cursing:
original olandan vardı geçen yıl bende fotoğraf makinamı ve iPhoneu bağlayıp fotoğrafları alabiliyordum.ancak USB flaşh disk takacaksan düşük güçle çalışan disk takman lazım.harddisk takmak istersen harddiski adaptörle beslemen gerekiyor.

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denemediğim flashdisk kalmadı hdd ile de denedim olmadı başka fikri olan var mı ?

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İpad air e flash disk hdd nasıl bağlayabilirm detaylı açıklama yapacak yardımcı olacak birileri yok mu?

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet apple store bu ürünler var bunları gördüm bunlar ile sadece jb siz cihazlarda kameradan fotoğram aktarımı yapabiliyorsun benim sorunum cihaza flash disk bağlamak bu konuda bilgisi olan arkadaşlar arıyorum henüz karşıma böyle bir baba yiğit çıkmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum sana çözümü söyleyim var mı bilmiyorum ama orjinal bir apple otg si alman gerekiyor cünkü ios 7 ile birlikte bircok sahte ligtning uçları çalışmıyor sizin aldınız yan sanayi kabloda bu yüzden okumuyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir. ya elinizde flash bellek ile gidip ordaki bütün kabloarı açalışana kadar deneyin arada bazen çalısanlar çıkabiliyor

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
iflashdrive tarzı birşey arıyorsun anladığım kadarı ile fakat flash disk içindeki jpeg harici dosyaları ipad nasıl görecek?dosya yöneticisi yok.iflashdrive gibi zımbırtıların kendi dosya yöneticileri var onun üstünden kullanılabiliyor.
piyasadaki aparatların çoğu cck'dır.Dosya atayım vs istiyorsan jb gerekir.
gerçi appstoreda cck yı destekleyen içindeki diğer formattaki dosyaları gören bir app var mı bilemeyeceğim.

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben cihaza zaten jb yaptım konuyu ilk açarken söyledim cydia dan
ifile uygulamasınıda indirip, Lightning - USB Kamera Adaptörüne flash diski taktım ama ifile da birşey gözükmedi adaptörlü hdd ile extra besleme yaptım yine olmadı ipad air lar da böyle bir işlem yapılıyor mu nasıl yapabilirim farklı bir işlem daha yapmam gerekiyor mu kısaca ben tabletime flash disk takıp nasıl çalıştırabilirm bu konuda yardım istiyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

iflashdrive tarzı birşey arıyorsun anladığım kadarı ile fakat flash disk içindeki jpeg harici dosyaları ipad nasıl görecek?dosya yöneticisi yok.iflashdrive gibi zımbırtıların kendi dosya yöneticileri var onun üstünden kullanılabiliyor.
piyasadaki aparatların çoğu cck'dır.Dosya atayım vs istiyorsan jb gerekir.
gerçi appstoreda cck yı destekleyen içindeki diğer formattaki dosyaları gören bir app var mı bilemeyeceğim.
Cihazda jb var ifile da dosya yöneticisi programıdır. Ben tabletime nasıl flash disk veya hdd bağlayıp çalıştırabilirim bu konuda yardım istiyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İflash drive programına baktım ben zaten o işlemi yapabiliyorum tabletime istediğim dosyayı atabiliyorum bu işlemi cihaza flash diski veya hdd taktığımda da yapmak istiyorum vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
iflashdrive bir usb bellektir.bir ucu klasik usb diğer ucu 9pin apple girişi.
fakat kendi programı üzerinden kendi içindeki dosyaları al ver yapabiliyor.

senin araman gereken cck ile uyumlu bir program.sadece jpeg video değil tüm dosya uzantılarını tanıyacak program.bunu ifile yapmıyor sanırım ki sen de onu demişsin.

Kendi çözümümü söyleyeyim.Fotoğrafla uğraşıyorum kamerama 32 gb class 10 wifi'lı sd kart aldım.kartın programı ile içindekileri telefonda görüyorum.senin istediğin de tam bu galiba ama 9pin'e takmak istiyorsun.

ben de merak ettim böyle bir program var mı?Arkadaşların tecrübelerini bekliyoruz.

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iflashdrive bir usb bellektir.bir ucu klasik usb diğer ucu 9pin apple girişi.
fakat kendi programı üzerinden kendi içindeki dosyaları al ver yapabiliyor.

senin araman gereken cck ile uyumlu bir program.sadece jpeg video değil tüm dosya uzantılarını tanıyacak program.bunu ifile yapmıyor sanırım ki sen de onu demişsin.

Kendi çözümümü söyleyeyim.Fotoğrafla uğraşıyorum kamerama 32 gb class 10 wifi'lı sd kart aldım.kartın programı ile içindekileri telefonda görüyorum.senin istediğin de tam bu galiba ama 9pin'e takmak istiyorsun.

ben de merak ettim böyle bir program var mı?Arkadaşların tecrübelerini bekliyoruz.
Aynen 8 pinli lighting ucu takıp flash diskten istediğim dosyalara ulaşmak istiyorum jpg mp4 doc vs. Bu şekilde yapan bir kaç video baktım ama ayrıntı yoktu hdd yi bağlayıp verilerede ulaşabiliyorsun.
ifile programında flash disk sekmeleri gözüküyor ama sorun şu ki ipad airde bu işlemin olduğu bir bilgiye rastlamadım ipadın önce ki sürümlerinde bu işlemi yapıyorlar air da denk gelmedim.

ifile neredeyse bütün lazım olan uzantıları tanıyor o yüzden o şekilde dedim banada yeterli oluyor
Tableti itunes a bağlayıp herhangi bir uygulamanın içine verilerimi (video, film, office uzantıları vs.) atıyorum sonra tableti açıp attığım uygulamanın içinden çekiyorum ben bu işlemi uğraşarak değilde herzaman yanımda taşıdığım flashdisk ile ve extra depolama alanı kazanmak için istiyorum.