Yardım iPad Air 5. Nesil 12.000TL'ye alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Beritankorkusuz

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Umarım hepiniz keyifli bir gün geçiriyorsunuzdur.

Şu anda bir Apple MacBook Air 2020 i5, 8GB Ram, 256GB SSD konfigürasyonuna sahip laptopum mevcut. Aynı zamanda Ryzen 7 7700x, 32GB 5600mhz DDR5, 1TB 7000mb/6000mb, RTX 3070 ekran kartlı bir masaüstü cihazım mevcut.

Masaüstü cihazı kullanmaya başladıktan sonra birçok uygulamadaki performans farkına şahit oldum, önceden M2 Max işlemcili MacBook Pro 16'' kullanmıştım, ancak ondan bile çok daha performanslı olduğunu gördüm. Neredeyse çoğu bilgisayar işlerimi masaüstü cihazımdan hallediyorum, hatta bunu belirteyim son 1 haftadır MacBook'u açmadım dahi.

Dizüstü cihaz ihtiyacım yalnızca adliyede dilekçe yazmak için ya da üniversitede derslerde not almak için kullanacağım. Bundan dolayı tablet+kalem konfigürasyonunun çok daha mantıklı bir seçenek olacağını düşünüyorum.

Ders kitaplarını PDF haline getirip tüm kitapları tek cihazda taşıma fırsatım var, dizüstü bilgisayarı ve aparatlarını taşıma gereksinimim kalmayacak. Derste not almak istediğim zaman kalem ile çok kolay bir şekilde not alabileceğim.

Burada aklıma takılan tek sorun, tablette dilekçe yazabilir miyim? Office uygulamalarına sahibim, iPad için ise özel geliştirilmiş ofis programları mevcut. Tablet ve kaleme ilave olarak klavyeli kılıfı almam sizce yeterli olur mu?

Aynı zamanda yeni iPad Air ne zaman çıkar? Sizce ihtiyaçlarıma göre beklemem doğru olur mu? 12.000TL'ye çok uyguna sıfır kapalı kutu bulduğumu düşünmekteyim, üstelik 23 ay garantili.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Office 365 yukleyip dilekcelerinizi rahatca yazarsiniz iPad'de. Bir tane klavyeli kilif alirsiniz. Kalemle not tutmak da isi inanilmaz kolaylastiriyor ben GoodNotes kullaniyorum hem oldukca derli toplu oluyor hem de not tutmasi keyifli ve kolay. Yeni Air'i beklemeye gerek yok zaten sizin ihtiyaclariniz fazla performans isteyen isler degil, Air 5 fazla bile gelir rahat rahat yeter.

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Kullanan Birisi Olarak İpad Hem Kamerasıyla Not Tutma Ve Kitap Okuma Ayrıca Kalemiyle Çok Daha İşinize Yarayacak Mobil Anlamında Uçakta Video Düzenlemesi Render Dahi Yapacağınız Cihazdır Tavsiye Ederim