Ios'tan Android'e geçtim

Bu konuyu okuyanlar

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Dolayısıyla bazı sorularım olacak fikri olanlar bile tavsiyelerde bulunsa yeter bana.şimdiden teşekkürler.
arkadaşlar sorularımdan bir tanesi şu
1:telefonum htc desire 500 blinkfeedi kapatabilir miyim.
2:sizce telefonda performansına etki edecek uygulamaları kaldırmalı mıyım yani ram booster yada advanced mobile care gibi. bunlar ramı yorar mı çünkü 1 gb ram var telefonumda.
3:zaten telefonumu sadece twitter ve haberler için kullanıyorum ama işime yarayacak faydalı uygulamalar varsa söylersiniz sevinirim.
4:önceki android telefonumdan çok çektim oyun oynamaya bile korkuyorum sizce telefonda oyun oynarsam donma kasma ve benzeri problemler yaşar mıyım?
cevaplarınızı bekliyorum iyi akşamlar

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada telefonumda google + ve facebook benzeri uygulamaları nasıl kaldırabilirim ayrıca kolay bir iş gibi gözükmesede rom ve root gibi işlemleri yaparsam faydalı olur mu? Rom yada root nasıl yapılır bilmiyorum.

Gokhaaaaaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk sorun hakkında bir yorumum yok ama ikinci sorun hakkında hiçbirine gerek yok ama yinede isterim dersen Play Store da ücretsiz KS MOBİLE yapımı Clean Master var hem gereksiz kalıntı dosyaları temizler hem telefonundaki uygulamaların yedeklerini çıkarmana yardımcı olur hemde RAM temizliği yapar. Üçüncü sorun icinde bence gerekli bisey yok hepsi gereksiz seyler bos yere hem performansınıduşürür hemde boş yere telefonunda yer kaplar. O telefonda oyun hakkında çok sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum(Genelleme tabiki). Root olaylarına daha sonra girmeni öneririm önce bi telefonundan hevesini al sonra rom,root uğraşırsın. Google+ ve facebook uygulamaları içinde ayarlar>uygulamalar dan istediğin düzenlemeleri yapabilirsin

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
İlk sorun hakkında bir yorumum yok ama ikinci sorun hakkında hiçbirine gerek yok ama yinede isterim dersen Play Store da ücretsiz KS MOBİLE yapımı Clean Master var hem gereksiz kalıntı dosyaları temizler hem telefonundaki uygulamaların yedeklerini çıkarmana yardımcı olur hemde RAM temizliği yapar. Üçüncü sorun icinde bence gerekli bisey yok hepsi gereksiz seyler bos yere hem performansınıduşürür hemde boş yere telefonunda yer kaplar. O telefonda oyun hakkında çok sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum(Genelleme tabiki). Root olaylarına daha sonra girmeni öneririm önce bi telefonundan hevesini al sonra rom,root uğraşırsın. Google+ ve facebook uygulamaları içinde ayarlar>uygulamalar dan istediğin düzenlemeleri yapabilirsin
Çok teşekkür ederim peki ya advanced mobile care sence gerekli midir boş yere belleği zorlamasın yani

Gokhaaaaaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O uygulamayı ne amaçla kullanıyorsun virüs icin mi ram için mi batarya vs??

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeş sonunda karar vermişsin. :) L625 le HTC arasında kalmıştın. Hayırlı olsun :)

Gokhaaaaaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanmam açıkcası onun internet hizina cokta bi etkisi olmaz ama denemeye deger.virüs programi kullancam dersen AVG cok iyi oneririm

kulukenes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eger cihazin root yetkisi varsa greenify ve xposed kurup bootloader modulunu kurarsan hem sarj surer uzar hemde ramden tasarruf yaparsin.
Greenify uygulamalari uyutur.
Bootloader başlangıçta çalışan uygulamalari engeller.

Son mesajlar