İosdan android"e geçiş

ruzukan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar iphone 6 64 gb modelini kullanmaktayim anroide geçmek istiyorum çok kararsızım bana önerebileceğiniz telefon varmı acaba kamera ve performans olarak iyi olan telefonlar tercihimdir iphone da sürekli kısıtlamalar şarjın su gibi gitmesi şarkı atarken işkence çekmek bunun gibi durumlar canımı sıktıgı için androide geçmek istiyorum.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Bende iphond 7 den lg g7 thinq e geçtim çok memnunum hiç bi sorunda yaşamadım alışma süreci fln 2 günde halloluyo.ben g7 i öneririm fakat yoğun kullanan biriyseniz size yetersiz gelecektir bütçe belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilir herkes.note 9 pil ve genel performansı çok iyi mesela.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Bütçe sorunu yoksa note 9 al Şuanda üstüne telefon yok.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Bütçe sorunu yoksa note 9 al Şuanda üstüne telefon yok.
7 nm işlemcili telefonları merak ediyorum ben güç tüketimi performans ve pil performansı konusunda ne kadar fark olucak acaba.yoksa sadece kağıt üzerinde mi kalacak.bu arada ilk 7nm cihaz huawei den gelecekmiş heralde :)

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Doğru bir karar almışsınız.Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama şuan piyasadaki en iyi android note 9.Hatta en iyi telefon note 9.Ama bütçeni braz daha azsa 2000 seviyelerine xz1 ve nokia 8 bulunuyor bu ikiside ucuz olmalarına rağmen iphone 8/8 plus rakibi cihazlar.5000'den azada s9+ bulunuyor oda mükemmel bir cihaz en iyi 3 e oynar

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
7 nm işlemcili telefonları merak ediyorum ben güç tüketimi performans ve pil performansı konusunda ne kadar fark olucak acaba.yoksa sadece kağıt üzerinde mi kalacak.bu arada ilk 7nm cihaz huawei den gelecekmiş heralde :)
Hem performans hem tasarruf olarak çok şey değişecek örneğin 14nm li exynos 8890 kullanan s7 edge kullandım 1 yıl 5.5. İnç ekran 3600 mah batarya vardı şuan 10nm de üretilmiş exynos 8895 li note 8 de s7 edge den daha fazla pil süresi alıyorum ve arada ciddi performans farkı var,huawei yapsın bakalım gerçi ben kirin 980 den çok bişey beklemiyorum performans olarak sd 845 dengi bişiy olacak daha üstüne çıkamazlar anca pil tasarrufu olarak birşeyler yapabilirler diye düşünüyorum

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Ekimde hepsi çıkmış olacak görecez bakalım

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ekimde hepsi çıkmış olacak görecez bakalım
Note 9 un tek eksiği benim gözümde sd 845 kullanılması samsungun Böyle bi telefonda sd 855 kullanması lâzımdı çünkü yeni iphone lar a12 yle gelecek sd 845 çok güçlü ama a12 nin gerisinde kalacak

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Note 9 un tek eksiği benim gözümde sd 845 kullanılması samsungun Böyle bi telefonda sd 855 kullanması lâzımdı çünkü yeni iphone lar a12 yle gelecek sd 845 çok güçlü ama a12 nin gerisinde kalacak
Sdn 855 daha tanitilmadi qualcoom tanitmadikca hicbir cihaz sdn 855 gecemez

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
845 mevcut a11 den de geride zaten, ayrıca çıkmamış bi işlemciyi nasıl koysun adamlar.

ruzukan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınız için teşekkürler bütçeyi belirmeyi unutmuşum elimdeki telefonu satıp 2500-3000 tl arası bütçe arkadaşlar birde android hakkında yazılımsal sıkıntılar var diyolar bu abarttıkları kadar varmı yoksa gözboyamayamı çalışıyor bu millet

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Biz yeni sdn s10 la gorecegiz hersene qynisi oluyor note ve s serisi ialemcileri ayni
Onu bizde biliyoruz, ayrıca s5 le note 3 ten sonra s 'le note daki işlemciler aynı olmaya başladı ayrıca note 9 da en güçlü vurgusu yapıldı bizde yeni işlemci gelecek zannettik

---- Mesajlar birleştirildi ----

845 mevcut a11 den de geride zaten, ayrıca çıkmamış bi işlemciyi nasıl koysun adamlar.
Note 9 da en güçlü vurgusu yapıldı bizde yeni işlemci gelecek zannettik

Son düzenleme:

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Yorumlarınız için teşekkürler bütçeyi belirmeyi unutmuşum elimdeki telefonu satıp 2500-3000 tl arası bütçe arkadaşlar birde android hakkında yazılımsal sıkıntılar var diyolar bu abarttıkları kadar varmı yoksa gözboyamayamı çalışıyor bu millet
Dostum herkesin lg e salladığı günlerde ben gittim lg g7 aldım android işletim sistemi amiral gemi sınıfında sorunsuz çalışıyo iphone i hiç aramadım 3 hafta oldu alalı

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Honor 10 ve LG V30+'a bakmalısın o fiyattaki en iyi cihazlar.Yazılımsal sıkıntıların fazla abartıldığını düşünüyorum 800 liralık cihaz bile gayet stabil durumda

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Kamerası çok iddialı değil ama ön kamerası gayet iyi, eğer kamerayı çok takmayan biriyseniz oneplus 5T sizin için çok iyi bir seçenek.Hem bütçenize uygun hem bataryası şimdiye kadar gördüğüm en mükemmel bataryalardan biri hem de işlemci ve ram olarak çok üst düzey bir telefon. Bir saatte %90a yakın bir dolum hızı aldım ben. 6 saat ekran süresi ve toplam 30 saat batarya ömrü aldım normal kullanımda. Güncelleme konusuna gelirsek, 2016da android 6 ile çıkan oneplus 3; android 7 ve android 8 güncellemesi aldı ve 9u da çıkaracak firma. Burdan esinlenerek şunu söyleyebilirim oneplus 5T android 10-11 i rahatlıkla görür. Diyeceğim odur ki siz bu telefonu biraz araştırın

ruzukan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kamerası çok iddialı değil ama ön kamerası gayet iyi, eğer kamerayı çok takmayan biriyseniz oneplus 5T sizin için çok iyi bir seçenek.Hem bütçenize uygun hem bataryası şimdiye kadar gördüğüm en mükemmel bataryalardan biri hem de işlemci ve ram olarak çok üst düzey bir telefon. Bir saatte %90a yakın bir dolum hızı aldım ben. 6 saat ekran süresi ve toplam 30 saat batarya ömrü aldım normal kullanımda. Güncelleme konusuna gelirsek, 2016da android 6 ile çıkan oneplus 3; android 7 ve android 8 güncellemesi aldı ve 9u da çıkaracak firma. Burdan esinlenerek şunu söyleyebilirim oneplus 5T android 10-11 i rahatlıkla görür. Diyeceğim odur ki siz bu telefonu biraz araştırın
Anladım şöyle de olabilir benim için 2.el ama 0dan farkı olmayan uygun telefonlar oluyor belki onları da tercih edebilirim telefonda performans ve kamera yönünden güzel kareler yakalayan cihazlar şuan tercihim

Honor 10 ve LG V30+'a bakmalısın o fiyattaki en iyi cihazlar.Yazılımsal sıkıntıların fazla abartıldığını düşünüyorum 800 liralık cihaz bile gayet stabil durumda
kesinlikle bencede yakın bi arkadasımda s7edge var gayet güzel ve akıcı telefon şuan aklımda s8 s9 düşünüyorum s8 hakkındaki düşüncelerin nelerdir bilgin varmı

Son düzenleme:

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Anladım şöyle de olabilir benim için 2.el ama 0dan farkı olmayan uygun telefonlar oluyor belki onları da tercih edebilirim telefonda performans ve kamera yönünden güzel kareler yakalayan cihazlar şuan tercihim

kesinlikle bencede yakın bi arkadasımda s7edge var gayet güzel ve akıcı telefon şuan aklımda s8 s9 düşünüyorum s8 hakkındaki düşüncelerin nelerdir bilgin varmı
S8'i söylemeyi unuttum ben de.Evet S8 de tercih edilebilir onun verdiği deneyimi hiçbiri veremez zaten.

ruzukan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle bencede yakın bi arkadasımda s7edge var gayet güzel ve akıcı telefon şuan aklımda s8 s9 düşünüyorum s8 hakkındaki düşünceler

S8'i söylemeyi unuttum ben de.Evet S8 de tercih edilebilir onun verdiği deneyimi hiçbiri veremez zaten.
Şimdi birde şöyle bir durum var s8 2017 de çıkmış bir telefon hemen hemen 2 sene ye olmuş piyasaya çıkalı daha güncel telefonları bakıyorum ama onların fiyatlarıda uçuk sanırım mantıklı olan s9 almak s9 ile s9plus arasında ciddi farklar varmı acaba

Son düzenleme:

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
kesinlikle bencede yakın bi arkadasımda s7edge var gayet güzel ve akıcı telefon şuan aklımda s8 s9 düşünüyorum s8 hakkındaki düşünceler

Şimdi birde şöyle bir durum var s8 2017 de çıkmış bir telefon hemen hemen 2 sene ye olmuş piyasaya çıkalı daha güncel telefonları bakıyorum ama onların fiyatlarıda uçuk sanırım mantıklı olan s9 almak s9 ile s9plus arasında ciddi farklar varmı acaba
S9 4300tl seviyesinde şu an S8 ile aralarında 1000 lira gibi bir fark var ve aradaki belirgin fark kamera ve işlemci ki S8 de v7'de 200K skorlar alan gerçekten güçlü bir cihaz yani S8 ile S9 farkına 1000 lira verilmez diye düşünüyorum.S9 ve S9 Plus arasında en basitinden kamera farkı ve +2GB Ram var S9 almayı düşünüyorsanız kesinlikle S9+ alın ben bütçe aralığında diye S8 dedim.Ama S8 ve S9 arasından o fiyat farkıyla S8 tercih edilir.

Reaksiyon puanı
5,171
Sanırım samsungun gelecekten işlemci getirmesi biraz maliyetli olurdu:p(espiri mahiyetindedir)

Son mesajlar