Ios mu android mi?

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sen o androidi bir yıl değil sadece 2 hafta kapatma bakalım neler oluyor :)

Telefonum Motorola Atrix ve 1 GB rami var, telefonum çok yavaşladı kaç gündür kapatıp açmıyorum, artık yeniden bir başlatayım gibi gibi bir sorun yaşamadım.

Gidipte 512 MB rami olan dandik bir makinayı alırsanız tabiki sistem kendini kasacaktır. Motorola sorsak kimse beğenmez ama benim telefonum F/P açısından 10 numara bir telefon.

Kaldı ki zaten telefonu 1 yıl kapatmadan kullanabilirsiniz diye bir iddiada bulunmadım.
Linux mimarisinin ne kadar sağlam olduğunu anlatmaya çalıştım, tabi siz olayı farklı bir yere çektiniz.

Alın size ios işletim sistemli iphone 4 ile android işletim sistemli Motorola Atrix karşılaştırması, 4. dakikadan itibaren karşılaltırmalar başlıyor, izleyin bakim, android telefon nasılmış.

http://www.youtube.com/watch?v=-C-vWjqVW30

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Telefonum Motorola Atrix ve 1 GB rami var, telefonum çok yavaşladı kaç gündür kapatıp açmıyorum, artık yeniden bir başlatayım gibi gibi bir sorun yaşamadım.

Gidipte 512 MB rami olan dandik bir makinayı alırsanız tabiki sistem kendini kasacaktır. Motorola sorsak kimse beğenmez ama benim telefonum F/P açısından 10 numara bir telefon.

Kaldı ki zaten telefonu 1 yıl kapatmadan kullanabilirsiniz diye bir iddiada bulunmadım.
Linux mimarisinin ne kadar sağlam olduğunu anlatmaya çalıştım, tabi siz olayı farklı bir yere çektiniz.

Alın size ios işletim sistemli iphone 4 ile android işletim sistemli Motorola Atrix karşılaştırması, 4. dakikadan itibaren karşılaltırmalar başlıyor, izleyin bakim, android telefon nasılmış.

http://www.youtube.com/watch?v=-C-vWjqVW30

linux mimarisi sağlam ama anlatmak istediğim nasıl ki ubuntuyu artık linux caimiası pek istemiyor aynı şekildede andorid de lafta linux tabanlı stabillik, hız donanımı düzgün kullanma alanlarında pek linux ailesinden geldiği imajını pek vermiyor hele virüs sayısını değinirsek resmen linux a hakaret edecek seviyeye getiriyor derim

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
sen o androidi bir yıl değil sadece 2 hafta kapatma bakalım neler oluyor :)

Screenshot ister misin 1 aydır kapatılmayan One X'ten?
Cehalet diz boyu bu konuda, öyle böyle değil yani.

Elbette sadece iOS savunanlarda demek istemiyorum, sadece ilk dikkatimi çeken mesaja cevap yazdım. Genele vuracak olursak, hala inanamadığım bazı mesajlar..

iOS kullanıcılarının, "bir kısmının" daha arka planda çalışan servislerinden haberleri yokken, kalkıp Android'de öyle böyle virüs var demeleri.
Tek Android'li telefon üreticisini Samsung zannedip kendi iPhone'larından sağlam onlarca Android telefonun varlığından haberdar olmamaları ve plastik plastik diye konuşmaları.
Android kullanıcılarının "bir kısmının" iPhone kullanıcılarını parayı basıp alan cahil salak beceriksiz olarak görmeleri..

Vallahi hakkaten "oha bee" şeklinde güzel eğlenceler çıkıyor bu konudan.. Devam devam.. :)

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
linux mimarisi sağlam ama anlatmak istediğim nasıl ki ubuntuyu artık linux caimiası pek istemiyor aynı şekildede andorid de lafta linux tabanlı stabillik, hız donanımı düzgün kullanma alanlarında pek linux ailesinden geldiği imajını pek vermiyor hele virüs sayısını değinirsek resmen linux a hakaret edecek seviyeye getiriyor derim

Bilgisayarlar nasılki bazen yazılım ve donanım uyumu bakımından sorun yaşıyorsa, kullanmış olduğumuz telefonlarda bir birinden farklı işlemci vs gibi donanımlara sahiptirler, o yüzden yazılım ve donanımlar arasında zaman zaman uyuşmazlıklar çıkabiliyor, zaten bu noktada ios kesinlikle üstün ancak android kadarda özgür olamıyorsunuz ve fiyat olarakta uçuk bir fiyatı var tabiki. Bunların hepsini bir arada bulmak ise zaten imkansız.

Virüs konusunda neyi yüklediğinizi bilirseniz, dikkat ederseniz problem yaşamazsınız, ben bugüne kadar antivirüs kullanma gibi bir gereksinim duymadım, herhangi bir problemde yaşamadım. Aynı zamanda kendim bilgisayar programcısıyım.

Eğerki Fiyat/Performans dengesini düşünüyorsanız Android kesinlikle vazgeçilmez.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aslında bu iki işletim sistemi neye benziyor biliyormusunuz, birisi etrafı surlarla çevrili, herbişeyi özenle kontrolden geçen, her konuda güvenli ama bir o kadarda herbişeyi kısıtlı ve pahalı bir bir ortamda yaşamak gibi diğeri ise özgür bir dünyada dilediğince her türlü riski göze alarak özgürce yaşamaya benziyor.

Ben özgür olmayı tercih ediyorum.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
iki cihazdanda var elimde
ios da kurulu facebook sync.me. ile. androidde kurulu sync. me. arasinda daglar kadar fark var. android resmen ozentisiz yazilan uygulamalala dolup tasmis. gerisini siz dusunun

ios jb den sonra herturlu ozgurluge kavusuyor. ozgurlugu bahane etmeyin. android de bile ozgur degilsiniz ki. root yapmadan olmuyor

emrebebek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iki cihazdanda var elimde
ios da kurulu facebook sync.me. ile. androidde kurulu sync. me. arasinda daglar kadar fark var. android resmen ozentisiz yazilan uygulamalala dolup tasmis. gerisini siz dusunun

Evet doğru söylüyorsunuz özentisiz ve gereksiz bir çok uygulama var ama kimse kimseye zorla yazılım yükletmiyor, yükleyeceğiniz yazılımla ilgili yüklemeden önce yorumları okuyabilirsiniz, yazılımın kullanıcılardan almış olduğu nota bakabilirsiniz.

Nihayetinde açık kaynak kodlu bir işletim sistemi kullanıyorsunuz, elinizden geliyorsa altyapısının ne olduğunu görerek sizde harika yazılımlar geliştirebilirsiniz.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Virüs sayısının linux'le ne alakası var?
Virüs nedir, bir işletim sisteminde neden virüs olur, neden çok olur? Daha bu basit soruları bile düşünmeden anlamsız yorumlar yapılıyor.

iOS daha "iyi" bir yazılım olduğu için mi virüslü app yok? Bunu mu düşünüyorsunuz hakkaten?

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ya varya kimse bana kızmasın ama bunlar kopya konular beyler bu başlıklara benzer olanlar zaten açıldı. ama yinede saygı diyorum ve android diyorum

anc555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neye göre iyi ? ne yapacaksınız ? sık sık internette gezecekseniz vide0 izleyecekseniz iphone ekranı küçük gelecektir v.s
ihtiyacınızı belirlersiniz bütçenizi belirlersiniz ve alırsınız başkası için iyi olan sizin için kötü olabilir.

aynen ios işletim sistemi olarak iyi olsa da bu sistemi kulanan telefonlar android işletim sistemini kullanan üst düzey telefonlar kadar güzel değil bence gerek tasarım olsun gerek ekran olsun yani htc one ile iphone 5 i yan yana koy iphone a telfon mu bu dersiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ios kullanan ios diyor, android kullananlar android. Ama ikisini kullananların yorumlarında hiç android daha iyiydi diyen yok. Hep ios daha iyi deniyor. :) Fark bu sanırım.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
iosun tek sorunu cok yavas gelisiyor, androide 3 sene once gelen ozellik iphone5s te yok

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
büyük heveslerle android tablet ve telefon aldım. 3 ay sabredebildim telefonu yarı parasına sattım iphone 4s aldım. eşimin androidli telefonunu sattım ona da iphone 4 aldım. tableti satamadım kimse almadı onuda verdim 2 yaşındaki oğluma tepe tepe oynuyor. çok fazla teknik detayla filan kimsenin kafasını karıştırmayayım. sadece deneyimlerimi paylaşıyorum tek kelime "android pişmanlıktır"

Sen hangi telefonu aldın? Andorid bir çok telefon için var. Gidipte 200 liralık telefon alırsan ondan sonra andorid çok kötü dersen olmaz işte. Sen al iphone fiyatına bi andorid telefon bak bakıyım stabil mi değil mi

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sen hangi telefonu aldın? Andorid bir çok telefon için var. Gidipte 200 liralık telefon alırsan ondan sonra andorid çok kötü dersen olmaz işte. Sen al iphone fiyatına bi andorid telefon bak bakıyım stabil mi değil mi
xperia s almıştım. tabletimde asus memopad 7

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Benim fikrim şu an Android bir cihaz kullanıp takılmalardan sıkılmamdan, AppStore kaliteli olmasından vs. dolayı iOS daha iyidir diye düşünüyorum. Fakat şu an piyasadaki cihazlar örneğin G2 Z1 gibi cihazlar oldukça stabildir 800 1000 TL ye satılan Android cihazlar gibi kasma yapmazlar. Kısaca iOS.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Benim fikrim şu an Android bir cihaz kullanıp takılmalardan sıkılmamdan, AppStore kaliteli olmasından vs. dolayı iOS daha iyidir diye düşünüyorum. Fakat şu an piyasadaki cihazlar örneğin G2 Z1 gibi cihazlar oldukça stabildir 800 1000 TL ye satılan Android cihazlar gibi kasma yapmazlar. Kısaca iOS.
Discovery'nin çıkaracağı telefonlarda 800-1000 lira olacak yakında onlarda kasmaz sanırım :D iphonelar büyük ekranı olsa iphone alırdım ama değil.Iphone 6 veya iphone air diye çıkacak sanırım ekran büyük olacak işte o olur ama fiyatı da olur yani :D

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Vikings ne yazdımda siliyorsun yorumlarımı su foruma yetkili alırken dikkatli alın androide laf atıyoruz diye adam yorumlari siliyor

Noxeble

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Yani konu zaten tartışma başlığı buradaki yaptığınız hareket saçma

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Konuya girenler tartışmak için girmiyor, ortamı gericek ve tartışma çıkartıcak mesajlar zaten temizleniyor, burda her iki işletim sisteminde iyi kötü yanları dile getiriliyor.

Lütfen daha fazla konu ile alakasız yorum yapmayalım.