iOS 9 ile Android M Karşılaştırması

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Android M her türlü ezer :thumbup: Özgürlük olmadıktan sonra kim ne yapsın iOS'u :4:
LG G4 umarım güncellemeyi alan ilk telefon olur. :rolleyes:

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Android M her türlü ezer :thumbup: Özgürlük olmadıktan sonra kim ne yapsın iOS'u :4:
LG G4 umarım güncellemeyi alan ilk telefon olur. :rolleyes:

Güncelleme alamayan telefonlarınızla hayatta mutluluklar. "LG G4 umarım güncellemeyi alan ilk telefon olur" değil, inşallah alan telefon olur diyecektin.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Benim telefonum kitkat almadı, ama 5.1.1 kullanıyorum, ne iş? Bok atmasanız olmaz yani.

Quicktype gelmişti git onu kutla sen.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Apple güncellemeyle cihazları yavaşlatıyor ama sonraki güncellemelerle düzeltiyor siz de bok atmadan rahat edemiyonuz demi? Özgürlük diyorsun arayüz en basit haliyle bu yüzden sistem kasma yapmıyor. Androidde firmalar arayüz ekliyorlar oluyor 2-3 ay sonra kağnı.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Apple güncellemeyle cihazları yavaşlatıyor ama sonraki güncellemelerle düzeltiyor siz de bok atmadan rahat edemiyonuz demi? Özgürlük diyorsun arayüz en basit haliyle bu yüzden sistem kasma yapmıyor. Androidde firmalar arayüz ekliyorlar oluyor 2-3 ay sonra kağnı.
iPhone 4s iOS 9 vs iPhone 4s iOS 5.1.1 hangisi kazanır dersin?

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ben CM rom kullanıyorum, sıfır kasma. İki yıllık telefon. Ee hani kasma? Ağzınızla diyorsunuz "firmalar" diye. Biz firma karşılaştırması mı yapıyoruz yoksa sistem mi? Sistemse bakarsın Nexus 6 5.1.1 ile iPhone 6 ios 9'a öyle yorum yaparsınız. Gidip 2500 liralık iPhone 6 ile 500 liralık Discovery'i kıyaslarsanız "android kasüyü yüaa" diye kendinizi tatmin edersiniz.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
iPhone kullanıcıların %90 ı güç tasarruf modu açık olarak kullanacaktır cihazlarını.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ben CM rom kullanıyorum, sıfır kasma. İki yıllık telefon. Ee hani kasma? Ağzınızla diyorsunuz "firmalar" diye. Biz firma karşılaştırması mı yapıyoruz yoksa sistem mi? Sistemse bakarsın Nexus 6 5.1.1'e öyle yorum yaparsınız. Gidip 2500 liralık iPhone 6 ile 500 liralık Discovery'i kıyaslarsanız "android kasüyü yüaa" diye kendinizi tatmin edersiniz.

Şu an evde Note 4, İphone 6 ve İphone 5s var. Note 4 ilk zamanlar şahane diyordum şu an hevesim söndü. Benim 5s bile eziyor onu. Saf android yükleyip kurtulma ihtimali var bu dertten ama bunu bilmeyenler napacak? Android kullanan firmalar da nexus romu yükleseler ölürler mi yani?

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Şu an evde Note 4, İphone 6 ve İphone 5s var. Note 4 ilk zamanlar şahane diyordum şu an hevesim söndü. Benim 5s bile eziyor onu. Saf android yükleyip kurtulma ihtimali var bu dertten ama bunu bilmeyenler napacak? Android kullanan firmalar da nexus romu yükleseler ölürler mi yani?
Valla o samsungun mallığı LG alanlar Sony alanlar HTC alanlar neden dert yanmıyor arayüz konusunda? LG G4 şu an dehşetül vahşet bir telefon şimdi GTA SA yükledim 2K'da full ayarlarda gram kasma dahi yapmadı gerisini sen düşün üstelik 1.8 -1.9 gb ram boşta kullanıcılar da gidip sağlam android alsın Samsunga yanaşmasın sen Androidi samsung ile kıyaslayamazsın.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Saf olanı yüklememesi firmaları bağlar. Google dayatmıyor üstünde oynayın diye. Dediğim gibi bu firma karşılaştırması değil sistem karşılaştırması o yüzden bunlar işin içine katılamaz.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Aga bu Android olmuş ilk defa diyorum bakın bunu LG G4 olmuş süper bir telefon Snapdragon 808 bu telefona harika yakışmış kimileri 810 neden konulmadı diyor ama 810dan daha stabil çalışıyor şu an duygulandım abi ya GTA SA'yı 2K'da full ayarlarda kasmadan oynayabiliyorsun akıcı bir şekilde o da Androidde ya :) Bir kez daha sevindim iPhone 6 Plus'ı sattığıma :D

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Aga bu Android olmuş ilk defa diyorum bakın bunu LG G4 olmuş süper bir telefon Snapdragon 808 bu telefona harika yakışmış kimileri 810 neden konulmadı diyor ama 810dan daha stabil çalışıyor şu an duygulandım abi ya GTA SA'yı 2K'da full ayarlarda kasmadan oynayabiliyorsun akıcı bir şekilde o da Androidde ya :) Bir kez daha sevindim iPhone 6 Plus'ı sattığıma :D

810 da ısınma sorunu var.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Snapdragon 810 revize edildi. Örnek olarak Xperia Z4/Z3 Plus v2.1 revizyonu kullanıyor yani veni versiyonu.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Snapdragon 810 revize edildi. Örnek olarak Xperia Z4/Z3 Plus v2.1 revizyonu kullanıyor yani veni versiyonu.
Hız düşürülmüş sürümü o ne yazık ki 14 nm ile üretilse ısınma sorunu çözülürdü gibime geliyor çünkü exynos 7420nin ısınmamasının tek sebebi bu her neyse baya ben oyuna daldım gta san andreası bir bitireyim :D

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Hız düşürülmüş sürümü o ne yazık ki 14 nm ile üretilse ısınma sorunu çözülürdü gibime geliyor çünkü exynos 7420nin ısınmamasının tek sebebi bu her neyse baya ben oyuna daldım gta san andreası bir bitireyim :D

Hız düşürülse de S808 den daha üstün bir mimariye ve daha iyi bir grafik kartına sahip. Z3 Plus G4 den daha iyi performans sunacağı kesin.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Lolipop kullanmama rağmen diyeceğim şudur ki androidden bir cacık olmaz eylülde ios 9 çıktığında ios 9 kullanım oranlarına bakacaksınız bide hali hazırdaki lolipop kullanım oranlarına her türlü ios geçecek.Ben sony z2 kullanıyorum Allahtan güncellemeleri veren bir şirket ama diğerleri ne yapacak bilinmiyor.