iOS 8 Beta 2 Yayınlandı!

cavess

Profesör
Reaksiyon puanı
0
iOS 8 Beta 2 Yayınlandı!

Apple, iOS 8'in ikinci beta sürümünü geliştiricilere sundu. Hata düzeltme ve iyileştirmeler içeren yeni sürümle birlikte Apple TV, Xcode 6 ve OS X Yosemite güncellemeleri de yayınlandı.

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
iOS 8 Beta 2 değişikliklerini tek tek ekran görüntüleriyle paylaşıyorum.

http://biltek.info/mobildunya/ios/ios-8-beta-2-cikti-indirin_y297.html

İlk betaya göre hız ve akıcılık oldukça iyi.
Bazı çeviriler tamamlanmış.
Nihayet App Store'daki uygulamalara Yorum Yazma seçeneği getirilmiş.
Podcasts uygulaması artık yüklü olarak geliyor.
Mesajlar uygulamasında tüm mesajları okundu olarak işaretleme seçeneği gelmiş.
Home tuşuna çift basıldığında gelen uygulamalar arası geçiş ekranının gelme süresi hızlandırılmış.
Ayarlardaki ekran parlaklığı ayarı artık çalışıyor.
Safari artık uygulama bağlantılarını App Store'a otomatik olarak yönlendirmiyor.
iPad için QuickType özelliği getirilmiş.
Assistive Touch kısmına Bildirim Merkezi ve Kontrol Merkezini açmak için yeni düğmeler eklenmiş.
Fotoğraflar uygulamasına ilk giriş yapıldığınıda iCloud fotoğraflarını kullanmak isteyip istemediğinizin sorulduğu bir karşılama ekranı geliyor.
Ayarlarda geri döndüğünüzde kaydırma çubuğu artık son konumunda kalıyor.
Gizlilik ayarlarına Ev Verileri seçeneği eklenmiş.
Home tuşuna iki kez basıldığında üst kısımda çıkan Son Kullanılanlar ifadesi, Son Arama olarak değiştirilmiş.
Uygulama bildirim ayarlarına Bildirimlere İzin Ver seçeneği eklenmiş. Bu ayar sayesinde tek bir tıklama ile uygulamanın tüm bildirimleri engelleniyor. Ayrıca bu ekrandaki öğelerin yerleri de değiştirilmiş.
Bildirimlere Family bölümü de eklenmiş.
Saat uygulamasını kapatıp açsanız da en son açık kalan sekmeyi (Dünya Saati, Alarn, Kronometre ve Sayaç) hatırlıyor.
Mesajlara Dinlemek için Yaklaştır seçeneği gelmiş. Bu seçenek ile gelen sesli mesajları dinleyip anında sesli mesaj ile yanıt verebiliyorsunuz.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
İpad mini kullanıyorum. Beta sürümleri nereden indirebilirim? Ayarlarda 7.1 güncel diyor.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
İpad mini kullanıyorum. Beta sürümleri nereden indirebilirim? Ayarlarda 7.1 güncel diyor.

Bendede aynı sorun var. ip5s kullanıyorum ayarlar genel yazılım güncellemeye tıklıyorum kendisi arıyor en güncel diyor: Nasıl güncellenir?iOS 8 Beta 2'de görünen bir değişiklik olup olmadığı henüz bilinmiyor. Yenibetanın arayüzden çok, hata düzeltmelere ve stabilizasyona odaklandığı belirtiliyor. 359MB büyüklüğündeki güncelleme, iOS 8 Beta 1 yüklüiPhone, iPad ve iPod Touch'larda ayarlar>genel>yazılım güncellemeyoluyla indirilebiliyor.

Sitedede böyle diyor. Sanırım itunes üzerinden falan yapıyoruz? internette ios 8.0 beta 1'e baktım bir sürü sorunları var, ayfonducu diye bir kanal var ya o çekmiş. Beta diye verilmiyor galiba. Androidde CM11 romu kullanıyordum, güncellemeleri kontrol et yerinde Sadece kararlı sürümler, günlük sürümler vs vardı. Sanırım iostada böyle bir yer olması lazım ordan beta dahil tüm güncellemeleri gör seçeneği falan varsa onu aktif etmek lazım sanırım.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yahu bende neden cıkmıyor guncelleme arama kısmında, adamda cıkıyor? IMEIye göremi dağıtım yapıyorlar? yoksa onun yaşadığı yere daha önemi geldi anlamadım gitti.

Bu BETA. UDID kaydınızı yaptıktan sonra IPSW dosyası ile iTunes üzerinden yüklenebilir sadece. Beta 1 yüklü ise Güncellemeleri Denetle ile cihaz üzerinden yüklenebilir.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bu BETA. UDID kaydınızı yaptıktan sonra IPSW dosyası ile iTunes üzerinden yüklenebilir sadece. Beta 1 yüklü ise Güncellemeleri Denetle ile cihaz üzerinden yüklenebilir.

adam ıtunesden beta 1 yükledi, telefonada beta 2 geldi yani? :D Şey sorucam UDID nedir ne işe yarar? :p

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
UDID cihazlara Apple'ın verdiği eşsiz bir kimlik oluyor. Beta sürümleri sadece Apple Developer hesabına kayıtlı cihazlar test edebiliyor. Sizin cihazın UDID kimliğinin de bir Apple Developer hesabına kaydı yapılırsa siz de 1 yıl boyunca tüm betaları deneyebilirsiniz.

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bendede aynı sorun var. ip5s kullanıyorum ayarlar genel yazılım güncellemeye tıklıyorum kendisi arıyor en güncel diyor: Nasıl güncellenir?iOS 8 Beta 2'de görünen bir değişiklik olup olmadığı henüz bilinmiyor. Yenibetanın arayüzden çok, hata düzeltmelere ve stabilizasyona odaklandığı belirtiliyor. 359MB büyüklüğündeki güncelleme, iOS 8 Beta 1 yüklüiPhone, iPad ve iPod Touch'larda ayarlar>genel>yazılım güncellemeyoluyla indirilebiliyor.

Sitedede böyle diyor. Sanırım itunes üzerinden falan yapıyoruz? internette ios 8.0 beta 1'e baktım bir sürü sorunları var, ayfonducu diye bir kanal var ya o çekmiş. Beta diye verilmiyor galiba. Androidde CM11 romu kullanıyordum, güncellemeleri kontrol et yerinde Sadece kararlı sürümler, günlük sürümler vs vardı. Sanırım iostada böyle bir yer olması lazım ordan beta dahil tüm güncellemeleri gör seçeneği falan varsa onu aktif etmek lazım sanırım.
beta sürümleri için geliştirici olmalısınız. yada cihazınız bir geliştirici hesabına kaydettirilmiş olmalı akse halde betayı kuramazsınız. farklı yöntemlerle kurduğunuz takdirde geliştirici kaydı olmadığı için ilk tanımlamaların yapıldığı ekranda takılırsınız.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

adam ıtunesden beta 1 yükledi, telefonada beta 2 geldi yani? :D Şey sorucam UDID nedir ne işe yarar? :p
UDID benzersiz cihaz kimliği demek. bu kimlikle cihazını geliştirici isen kayıt yaptırısın ki (anladığım geliştirici değilsin) beta sürümleri cihazına kurabilesin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

iOS 8 Beta 2 değişikliklerini tek tek ekran görüntüleriyle paylaşıyorum.

http://biltek.info/mobildunya/ios/ios-8-beta-2-cikti-indirin_y297.html

İlk betaya göre hız ve akıcılık oldukça iyi.
Bazı çeviriler tamamlanmış.
Nihayet App Store'daki uygulamalara Yorum Yazma seçeneği getirilmiş.
Podcasts uygulaması artık yüklü olarak geliyor.
Mesajlar uygulamasında tüm mesajları okundu olarak işaretleme seçeneği gelmiş.
Home tuşuna çift basıldığında gelen uygulamalar arası geçiş ekranının gelme süresi hızlandırılmış.
Ayarlardaki ekran parlaklığı ayarı artık çalışıyor.
Safari artık uygulama bağlantılarını App Store'a otomatik olarak yönlendirmiyor.
iPad için QuickType özelliği getirilmiş.
Assistive Touch kısmına Bildirim Merkezi ve Kontrol Merkezini açmak için yeni düğmeler eklenmiş.
Fotoğraflar uygulamasına ilk giriş yapıldığınıda iCloud fotoğraflarını kullanmak isteyip istemediğinizin sorulduğu bir karşılama ekranı geliyor.
Ayarlarda geri döndüğünüzde kaydırma çubuğu artık son konumunda kalıyor.
Gizlilik ayarlarına Ev Verileri seçeneği eklenmiş.
Home tuşuna iki kez basıldığında üst kısımda çıkan Son Kullanılanlar ifadesi, Son Arama olarak değiştirilmiş.
Uygulama bildirim ayarlarına Bildirimlere İzin Ver seçeneği eklenmiş. Bu ayar sayesinde tek bir tıklama ile uygulamanın tüm bildirimleri engelleniyor. Ayrıca bu ekrandaki öğelerin yerleri de değiştirilmiş.
Bildirimlere Family bölümü de eklenmiş.
Saat uygulamasını kapatıp açsanız da en son açık kalan sekmeyi (Dünya Saati, Alarn, Kronometre ve Sayaç) hatırlıyor.
Mesajlara Dinlemek için Yaklaştır seçeneği gelmiş. Bu seçenek ile gelen sesli mesajları dinleyip anında sesli mesaj ile yanıt verebiliyorsunuz.
performansta beta 1 e göre gözle görülür artış var ancak bluetooth hala problemli. handoff özelliğini çalıştırmak için macbookla bluetooth bağlantısı yapamıyor telefon.