iOS 6.X JB Cydia Tweak'leri [Sabit]

Bu konuyu okuyanlar

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar benim gibi iOS JeilBreak dünyasında yeni olan arkadaşlar için faydalı olabilecek tweak'leri bu başlık altında paylaşırsak herkese yardım etmiş oluruz .

Konuya ilk olarak kendi kullandığım tweak'leri ekleyerek başlıyorum. Herkestende aynı hassasiyeti bekliyorum .

Ostium
CameraTweak
iWidgets
Scale
ProTube2
PhotoInfo
AppCent
Aicon
KillBackground
GPower Pro

@ahmetfx arkadaşımızın paylaştıkları:
Barrel 2
BlurriedNCBackground
Folder Enhancer
Iconoclasm
NCSettings
Springtomize 2
Ipastore

Kullandığım repolar :
BigBoss
Cydia/Telesphoreo
Dev Team
iHacksRepo
insanelyi Repository
25PP

Konu devamlı güncellenecektir :flowers:

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar benim gibi iOS JeilBreak dünyasında yeni olan arkadaşlar için faydalı olabilecek tweak'leri bu başlık altında paylaşırsak herkese yardım etmiş oluruz .

Konuya ilk olarak kendi kullandığım tweak'leri ekleyerek başlıyorum. Herkestende aynı hassasiyeti bekliyorum .

@ahmetfx arkadaşımızın paylaştıkları:

Kullandığım repolar :

Konu devamlı güncellenecektir :flowers:
birçok insan bu repoları kullanıyor sanırım, mywi 5 ya da 6 crackli indirebileceğmiz bir repo var mı arkadaşlar..

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
birçok insan bu repoları kullanıyor sanırım, mywi 5 ya da 6 crackli indirebileceğmiz bir repo var mı arkadaşlar..
iosun wifi hotspot özelliği de paylaşım yapıyor, cydiada tetherme var kabloyla interneti paylaşmaya yarayan bir yama.
mywi 6 cracklisi yok diye biliyorum.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
iosun wifi hotspot özelliği de paylaşım yapıyor, cydiada tetherme var kabloyla interneti paylaşmaya yarayan bir yama.
mywi 6 cracklisi yok diye biliyorum.
ipad'de hotspot yok sanırım ya da turkcell buna izin vermiyor bu yüzden böyle bir programa ihtiyacım var.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
kimse de intelliscreen yazmamış hayret :D bir de activator var hatta safari download manager var hatta auxo var neredeyse home butonunu kullanmaz oldum :D color keyboard ı unutmadan yazayım :D ayrıca Zephyr var :mrgreen:

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ipad'de hotspot yok sanırım ya da turkcell buna izin vermiyor bu yüzden böyle bir programa ihtiyacım var.
operatörlerin ek olarak apple ile anlaşması gerekiyormuş Türkiye'deki operatörlerde çalışmıyormuş bu özellik maalesef :(

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
kimse de intelliscreen yazmamış hayret :D bir de activator var hatta safari download manager var hatta auxo var neredeyse home butonunu kullanmaz oldum :D color keyboard ı unutmadan yazayım :D ayrıca Zephyr var :mrgreen:
IntelliScreenX'i bir türlü düzgün bulamadım. Yani buldum ama ücretli sanırım. Bunu ücretsiz hangi repodan bulabilirim siz indirdiyseniz eğer ?

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
malesef daha kırılmadı ve kırılmayacağını söylüyorlar :(

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bridge var. Müzik dosyalarını normal Müzik kütüphanesine taşıyor. Mesela ProTube2 ile youtube dan videoları m4a olarak indirip bridge sayesinde müzik kütüphanesine atabilirsiniz.

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bence ekran görüntüleri de eklersek çok güzel olur. Çünkü yüzlerce tweak var ve bazıları gerçekten dikkate değer. Bulmak için tek tek herkesin yüklemesine gerek kalmadan bir şekilde keşfedip bulanlar ekran görüntüleriyle birlikte buraya eklerlerse güzel olur.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
operatör logolarını değiştirmeye yarayan zeppelin tavsiye edebilirim. cydiada türkiye operatörleri, futbol takımları paketleri de mevcut.
Zeppelin-Screenshot.jpg

btutal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Action Menu Plus Pack
Auxo
Deck
Infinidock
Infinifolders
iFile
MewSeek
MobileTerminal
ProTube 2
Safari Download Manager
Springtomize 2
Zephyr

Şimdiye kadar bunları kurdum hepsi iOS 6 ile tam uyumlu olarak çalışıyor.

ugurelcekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaa bu tweaklerin hepsi paralımı oluo?? yazdıklarınıza baktım ama hepsi paralı nerdeyse...

esawq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar çok faydali bir paylaşim olmuş. Teşekkürler

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
yaa bu tweaklerin hepsi paralımı oluo?? yazdıklarınıza baktım ama hepsi paralı nerdeyse...

Hayır dostum paylaştıklarımızın neredeyse hepsi ücretsiz. Eklediğiniz repolara bakıyor birazda. Bir repoda ücretliyken bir diğerinde ücretsiz olabiliyor.

Aynı şekilde bir repoda sorunlu olabliiyorken bir diğer repoda sorunsuz olabiliyor. Install diyip yüklemekten geçiyor bunu kesin anlamanın yoluda :)

Bu arada bulduğum yeni repolarıda ekliyorum arkadaşlar faydalı olabilir.

1 - repo.biteyourapple.net
2 - cydia.vn
3 - repo.hackyouriphone.org
4 - cydia.myrepospace.com/iPhoneTechie
5 - sinfuliphonerepo.com
6 - cydia.xsellize.com

Buda telefonumun son hali. Belirtmeliyim ki JB olmadan önce gerçekten iPhone değil bildiğiniz Nokia3310 kullanıyormuşum. Telefon telefon olmaktan çıktı başka bişey oldu JB sayesinde :)

ugurelcekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
obaa cok ii olmuş makine baya begendim.. ama cok özür diliyerekten sölüorum ben ilk defa jb yaptım iphonu ve yazdığınız tweatleri normal cydiaya girip search yapıp buluyorum orda hepsine ödeme yap(purchase) diye buton cıkıo yane yanlış yerden mi yapıorum olayı değerli vaktinizi almazsam kısaca en basit algılicağım şekilde anlatırsanız cok mutlu olurum. şimdiden cok saolun.

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
obaa cok ii olmuş makine baya begendim.. ama cok özür diliyerekten sölüorum ben ilk defa jb yaptım iphonu ve yazdığınız tweatleri normal cydiaya girip search yapıp buluyorum orda hepsine ödeme yap(purchase) diye buton cıkıo yane yanlış yerden mi yapıorum olayı değerli vaktinizi almazsam kısaca en basit algılicağım şekilde anlatırsanız cok mutlu olurum. şimdiden cok saolun.

Farklı repolara yönelmen gerekiyor.

ugurelcekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkür ederim sanırım anladım bi kacını yükledim ama o menü gibi yapmayı ögrenmem lazım :D resmen iphona modifiye yapmış :D onları hangi tweakler yapıo vaktiniz oldukca yazarsanız sevinirim saolun süper site tüm emeği gecenlerin öpüorum ellerinden...

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yalnız JB'den sonra şarjım çok az gidiyor gibi geldi bana. Çok da tweak yüklemedim..

eeeguray

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yazıldı mı bilmiyorum ama musicbox ve moviebox bunlar harika uygulamalar. Adından da anlaşılaağı gibi musicbox dan müzik movieboxtan film indirebilirsiniz. Moviebox çok kalitelidir ipad ve iphone uyumludur. Musicboxta ise ipadde yarım ekran çalışır ama her ikisi de çok güzel işler görür favori uygulamalarım bunlar.uygulama içi satın alımda ise favori uygulamam locallapstore dir şu ana kadar desteklemediği uygulamaya rastlamadım iap free ve iap cracker dan kat kat güzel bir uygulamadır

xefo7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır dostum paylaştıklarımızın neredeyse hepsi ücretsiz. Eklediğiniz repolara bakıyor birazda. Bir repoda ücretliyken bir diğerinde ücretsiz olabiliyor.

Aynı şekilde bir repoda sorunlu olabliiyorken bir diğer repoda sorunsuz olabiliyor. Install diyip yüklemekten geçiyor bunu kesin anlamanın yoluda :)

Bu arada bulduğum yeni repolarıda ekliyorum arkadaşlar faydalı olabilir.

Buda telefonumun son hali. Belirtmeliyim ki JB olmadan önce gerçekten iPhone değil bildiğiniz Nokia3310 kullanıyormuşum. Telefon telefon olmaktan çıktı başka bişey oldu JB sayesinde :)

ipastıre ve PP yi bir bulamadım gitti hangi uygulama hangi repoda onuda yazsanız süper olur.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Yalnız JB'den sonra şarjım çok az gidiyor gibi geldi bana. Çok da tweak yüklemedim..
Bana da öyle geldi de çok kurcaladığımı farkettim :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ipastıre ve PP yi bir bulamadım gitti hangi uygulama hangi repoda onuda yazsanız süper olur.
PP'nin reposu şu "apt.25pp.com/" repo eklemelerinde "/" işareti çok önemli unutmayın sonuna eklemeyi ve 25pp reposunda Appsync ios 5 + 6 yı kurmayı unutmayın onu kurunca 25pp pc uygulamasından kurabilirsniz

ugurelcekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ve bişey daha bu altta 4 tane uygulama oluyo normalde ama yukardaki görüntüde 5 tane var nasıl yapılıo ve vede bazı uygulamaların şekilleride değişikk mesela ayarlar farklı gözüküo onu nasıl yapıoruz onların tweakleri neler yazarsanız sevinirim saolun...

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
ve bişey daha bu altta 4 tane uygulama oluyo normalde ama yukardaki görüntüde 5 tane var nasıl yapılıo ve vede bazı uygulamaların şekilleride değişikk mesela ayarlar farklı gözüküo onu nasıl yapıoruz onların tweakleri neler yazarsanız sevinirim saolun...

Springtomize kullanarak ikonlarda oynama yapabilirsin. Boyutlarını da küçültürsen güzel oluyor.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
evet jb yapınca şarj bir miktar hızlı tükeniyor. tweak yüklemenin altın kuralı ios sürümün ile uyumlu olanı ve son sürümü yüklemektir. aksi taktirde tweak düzgün çalışmayacağı gibi sistemide kararsızlaştırabilir. genellikle bigboss repoda ücretsizse oradan yükle orada ücretli ise diğer repolara bak ama bigbostakinin sürüm numarası ile aynı olanını ara çünkü en güncel tweakler bigboss ta (bigboss bir nevi jb appstore u)

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
evet jb yapınca şarj bir miktar hızlı tükeniyor. tweak yüklemenin altın kuralı ios sürümün ile uyumlu olanı ve son sürümü yüklemektir. aksi taktirde tweak düzgün çalışmayacağı gibi sistemide kararsızlaştırabilir. genellikle bigboss repoda ücretsizse oradan yükle orada ücretli ise diğer repolara bak ama bigbostakinin sürüm numarası ile aynı olanını ara çünkü en güncel tweakler bigboss ta (bigboss bir nevi jb appstore u)

Zaten ücretlinin sürümü ne ise onu yüklüyorum eskiler kararsız, sistemi güvenli moda alabiliyor.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Zephyr ve Auxo da önemli tweakler. Yüklenmelidir bence.

Son mesajlar