iOS 6.1 Jailbreak'i Bu Linkten İndirebilirsiniz

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
cydia düzelmeye başladı yavaş yavaş

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar Cydia da program kurduktan sonra Springboard'ın yeniden başlatılması dakikalar sürüyor. Sizde de öyle mi acaba? Bildiğiniz telefon açılıp kapanır gibi oluyor.
Ayrıca telefonumu ilk defa bu kadar kötü durumda görüyorum stabillite açısından. Yazılımlar iOS 6 ile tam uyumlu değil galiba henüz. Çoğu sorunlu şu an.

kanka_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

arkadaşlar bende iphone 4 var jealbreak yaptım hersey tamam barrel sbsetting falan hepsini yükledim sonra reboot yaptım ama cihaz elma logosunda kaldı sizdede böyle bir sorun varmı acaba restore ettim ama şimdi yine jealbreak yapacağım yine aynı sorun olurmu acaba teşekkürler...

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Arkadaşlar Cydia da program kurduktan sonra Springboard'ın yeniden başlatılması dakikalar sürüyor. Sizde de öyle mi acaba? Bildiğiniz telefon açılıp kapanır gibi oluyor.
Ayrıca telefonumu ilk defa bu kadar kötü durumda görüyorum stabillite açısından. Yazılımlar iOS 6 ile tam uyumlu değil galiba henüz. Çoğu sorunlu şu an.
respring yapmak bana da uzun sürüyor gibi geldi yaklaşık 30 saniye sürüyor, ben yazılımlarda sıkıntı yaşamadım hava durumu çalışmıyor o genel bir sorun.
istersen restore yapıp yeniden jailbreak yap hatta evasi0n dosyasını yeniden indir ve dosyanın SHA1 doğrulamasını yap. indirdiğin dosyanın sha1 kodu sitesinde yazıyor.
SHA1 doğrulaması için gerekli program: http://www.icenebula.com/tools/inhash/inhash.exe

arkadaşlar bende iphone 4 var jealbreak yaptım hersey tamam barrel sbsetting falan hepsini yükledim sonra reboot yaptım ama cihaz elma logosunda kaldı sizdede böyle bir sorun varmı acaba restore ettim ama şimdi yine jealbreak yapacağım yine aynı sorun olurmu acaba teşekkürler...
sen de indirdiğin dosyanın sha1 kodu doğru mu ona bak ondan sonra yeniden jailbreak yap

kanka_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
respring yapmak bana da uzun sürüyor gibi geldi yaklaşık 30 saniye sürüyor, ben yazılımlarda sıkıntı yaşamadım hava durumu çalışmıyor o genel bir sorun.
istersen restore yapıp yeniden jailbreak yap hatta evasi0n dosyasını yeniden indir ve dosyanın SHA1 doğrulamasını yap. indirdiğin dosyanın sha1 kodu sitesinde yazıyor.
SHA1 doğrulaması için gerekli program: http://www.icenebula.com/tools/inhash/inhash.exe

arkadaşlar sha1 doğrumalaması nedir nasıl yapılacak bir yardımcı olabilecek olan varmı ben defalarca jealbreak yaptım ama daha önce böyle birşey yapmadım o programla ios.6.1restore dosyasını göstertiyorum işlem bitiyor iki satırdada bir sürü kod veriyor onları ne yapacagım anlamadım..

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2

bende öyle bir problem yok oldukça stabil çalışıyor önünüze gelen bilmediğiniz tweekleri kurmayın yani işinize yarar şeyler kurun bende 3 tane uygulama kurulu onlarda yetiyor.

iblacklist - activator ve nc settings :) iphone 4s 16 gb sizin telefonunuz nedir acaba?

kanka_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

arkadaşlar sha1 doğrumalaması nedir nasıl yapılacak bir yardımcı olabilecek olan varmı ben defalarca jealbreak yaptım ama daha önce böyle birşey yapmadım o programla ios.6.1restore dosyasını göstertiyorum işlem bitiyor iki satırdada bir sürü kod veriyor onları ne yapacagım anlamadım.. teşekkürler şimdiden.....

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
arkadaşlar sha1 doğrumalaması nedir nasıl yapılacak bir yardımcı olabilecek olan varmı ben defalarca jealbreak yaptım ama daha önce böyle birşey yapmadım o programla ios.6.1restore dosyasını göstertiyorum işlem bitiyor iki satırdada bir sürü kod veriyor onları ne yapacagım anlamadım..
bir nevi indirdiğin jailbreak dosyası doğru inmiş mi onun kontrolüdür jailbreak işlemiyle ilgisi yoktur.
linkte verdiğim inhash dosyasını çalıştıracaksın gelen ekrandan choosea tıklayıp indirmiş olduğun evasi0n-win-1.0-3c53ba10e2448d311b0f4157f2d7eb568f106c4f-release.zip dosyasını seçeceksin, daha sonra compute tuşuna basacaksın şöyle bir şey çıkacak:
sha1.png

2FF288E1798B4711020E9DD7F26480E57704D8B2 senin dosyanın sha1 kodu, ben evasi0n sitesindeki kod da (windows) aynı demek ki dosya sağlam. eğer farklı çıkarsa yeniden indirmen gerekir.

kanka_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir nevi indirdiğin jailbreak dosyası doğru inmiş mi onun kontrolüdür jailbreak işlemiyle ilgisi yoktur.
linkte verdiğim inhash dosyasını çalıştıracaksın gelen ekrandan choosea tıklayıp indirmiş olduğun evasi0n-win-1.0-3c53ba10e2448d311b0f4157f2d7eb568f106c4f-release.zip dosyasını seçeceksin, daha sonra compute tuşuna basacaksın şöyle bir şey çıkacak:
sha1.png

2FF288E1798B4711020E9DD7F26480E57704D8B2 senin dosyanın sha1 kodu, ben evasi0n sitesindeki kod da (windows) aynı demek ki dosya sağlam. eğer farklı çıkarsa yeniden indirmen gerekir.

tamamdır numaralar aynı ben arsivi çıkartıp göstertiyormusum numaralar aynı o halde...

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar Cydia'dan çeşitli tweakler, programlar kurdum bazılarını kaldırdım. Ama baktımki telefondaki alan sıfıra kadar inmiş. Yani kaldırdığımız programlarda kalıntılar kalıyor gibi. Sonra iCleaner diye bir program kurdum ve telefonu taratıp temizleme işlemi yaptım. O da ne! 2.3 GB alan açtı bana! Şimdilik sorun yok, verilerim duruyor ama bu denli bir alanı açması garip.. İsterseniz bir de siz deneyin.

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Cydia'dan ismi geçen o paketleri sil ve Springboard'ı yeniden başlat, çözülür zannımca. Bende de bazen bir programı kaldırınca oluyor ama Reload Springboard deyince düzeliyor.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
jailbreak yaptıktan sonra bluenova diye bişi yükledim beyaz kısayollar geldi silemiyorum lütfen yardım en hızlısından
http://www.resimuploader.com/images/72406699628266432551.jpg
Bazi patchler bunu yapabiliyor, sbsettings kuruluysa respring yapin. (Bu işlem rami temizleyerek springboardi yeniliyor) cydiadan respring uygulamasını da kurabilirsiniz alternatif olarak.
Uzun yol: cihazı kapatıp açın düzelir.

xefo7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazi patchler bunu yapabiliyor, sbsettings kuruluysa respring yapin. (Bu işlem rami temizleyerek springboardi yeniliyor) cydiadan respring uygulamasını da kurabilirsiniz alternatif olarak.
Uzun yol: cihazı kapatıp açın düzelir.

ben bluenova adında bir bluetoot programını kurmaya çalışırken oldu ama işe yarayacaksa bi deniyim respring uygulamasını..

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ben bluenova adında bir bluetoot programını kurmaya çalışırken oldu ama işe yarayacaksa bi deniyim respring uygulamasını..

Ayrıca ibluenova iOS6 uyumlu değil diye biliyorum airlblue dene istersen

xefo7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dosya transferi yapacağımız(her türlü telefona) bir bluetoot programı varmı bide "Reload Springboard" tam olarak ne??

mehmetsahin002

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Resimdeki gibi bir hata veriyor jailbreak 6.1 kurarken ne yapmam lazım acil yardım lütfen.
jux0q.jpg

yasinkayabas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
  • selam ben yasin iphone 3gs var ben de telefonumu guncelledim simdi 6.1 yazilim oldu evasi0n.exe ile jailbreak yapmak istiyorum ama olmuyor hata veriyor verdigi hatayi buraya yazdim ingilizce tabi bu konuda bana yardimci olabilirseniz sevinirim simdiden tesekkurler the attached device has a backupn password set. You need to disable the backup password in iTunes before you can continue. Start iTunes ,remove backup password and start this Program again

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
  • selam ben yasin iphone 3gs var ben de telefonumu guncelledim simdi 6.1 yazilim oldu evasi0n.exe ile jailbreak yapmak istiyorum ama olmuyor hata veriyor verdigi hatayi buraya yazdim ingilizce tabi bu konuda bana yardimci olabilirseniz sevinirim simdiden tesekkurler the attached device has a backupn password set. You need to disable the backup password in iTunes before you can continue. Start iTunes ,remove backup password and start this Program again

itunesda yedeklerini şifrelemişsin parola korumasını kaldır diyor, ondan sonra tekrar dene. ayrıca telefonunda parola koruması varsa onu da kaldır mutlaka jb işleminden önce.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22

telefonun itunes ile yedeğini almışsın, yedeğini alırkende şifre koymuşsun, itunes aç yedeklemeyi şifresiz olarak yap sorun kalmaz

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Aslında oranın farkındayım ama yetişemedim oraya çok hızlı geçti :D Cihaza mı bakayım yoksa ss mi alayım :)

Modlara söyleyeyim güncellesinler konuyu uygun bir resim bulayım :)
valla sen de haklısın :D sen düzeltemiyor musun sabit konu diye kısıtlama mı var?

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Yazdığın mesajı 1 gün içerisinde düzeltebilirsin. 1 günü geçtikten sonra Düzenle seçeneği kayboluyor :)
ben forumdan baya uzak kalmışım kendimi yeni üye gibi hissettim :D
niye böyle kısıtlama getirmişler ki yahu enteresan :blink: