Yardım iOS 16.1 sonrası iPhone'da telefonla görüşme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Eneskurt11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 12 Pro Max kullanıyorum. iOS 16.1 güncellemesi sonrasında telefonla konuşurken ses açma / kapatma tuşları çalışmıyor. Telefonu kulağımdan çekince ekran açılmıyor, yani sensör devreye girmiyor.

Ses sorunu için Apple Destek ile iletişime geçtim, bazı ayarları yapıldı ama sorun devam ediyor.

Benzer sorunlar yaşayanlar var mı?

Son düzenleyen moderatör:

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
İos 16 en sıkıntılı sürüm olarak tarihe geçecek herhalde daha önceki hiçbir sürümde böyle sorunlar duymadım, Apple kullandığım zamanlardada yaşamadım.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Ekran açılmama sorunu ekran koruyucudan dolayı olabilir. Kalitesiz bir koruyucuysa sensörü engelliyor ve telefon kulağından çektiğinde bile kulağında tuttuğunu sanıyor.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
İphone 12 pro max kullanıyorum. İos 16.1 güncellemesi sonrası telefonla konuşurken ses açma kapama tuşları çalışmıyor. Telefonu kulağımdan çekince ekran açılmıyor yani sensör devreye girmiyor. Ses sorunu için apple destekle görüştüm bir kaç ayar yapıldı ama gene devam ediyor.
Yedek alıp Dfu mod ile sıfırla.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Ekran açılmama sorunu ekran koruyucudan dolayı olabilir. Kalitesiz bir koruyucuysa sensörü engelliyor ve telefon kulağından çektiğinde bile kulağında tuttuğunu sanıyor.

Panzer Glass’ta da aynı sorun mevcut, silmek gerekiyor yoksa Face ID’de çalışmıyor.

Sıfırlamanız en mantıklısı gibi.

Eneskurt11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran sensörünün koruyucuyla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Çünkü ekran kararınca hiç bir şekilde açılmıyor karşı taraf telefonu kapatana kadar. Kilit tuşuna veya ses açma kısma tuşlarına birlikte bastığım halde hiç bir şekilde açılmıyor ekran.
Panzer Glass’ta da aynı sorun mevcut, silmek gerekiyor yoksa Face ID’de çalışmıyor.

Sıfırlamanız en mantıklısı gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple teknik servise götürsem bile onlarda sıfırlama yapacak diye tahmin ediyorum

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Sensör kapatırsa telefonun ekranını hiç bir şekilde açamazsın zaten.