Haber iOS 15 çıkış tarihi açıklandı!

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Apple, geçtiğimiz aylarda duyurusunu yaptığı iOS 15 çıkış tarihini resmen açıkladı. iPhone 13 serisini piyasaya duyuran Apple, aynı zamanda en yeni işletim sisteminin de ne zaman çıkacağını da paylaştı.

Apple, iOS 15 çıkış tarihini 20 Eylül olarak belirledi. Kullanıcılar, bu tarih itibariyle yeni güncellemeyi cihazlarına indirip yükleyebilecekler. Güncellemeden yararlanacak cihazlar ise şöyle:

iOS-15-cikis-tarihi.jpg

• iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone 13
  • iPhone 13 mini
  • iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11
  • iPhone XS Max
  • iPhone XS
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 8
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone SE 2
  • iPhone SE
Haberin devamı: iOS 15 çıkış tarihi resmen açıklandı

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Niye bugün yayınlamadılar ya off nasıl beklicez şimdi çok merak ettim

musa.87

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ios 15 rc yayınlandı, deneyen oldu mu aceba?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Direkt geçmeyi düşünüyorum iOS 15'e, bayağı farklar var gibi.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
arkadaşımda 6s plus var, geçen sene pili değiştirdi ve hala kullanıyor, telefon resmen akıyor. Gerçekten apple ı tebrik etmek gerekiyor.
Güncelleme ve telefonlarının arkasında durmalarını geçekten iyi yapıyorlar sırf bu yüzden bile iphone kullanılır ama malum tr şartları 2 sene sora eskiyen android kullanmaya devam

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Apple, geçtiğimiz aylarda duyurusunu yaptığı iOS 15 çıkış tarihini resmen açıkladı. iPhone 13 serisini piyasaya duyuran Apple, aynı zamanda en yeni işletim sisteminin de ne zaman çıkacağını da paylaştı.

Apple, iOS 15 çıkış tarihini 20 Eylül olarak belirledi. Kullanıcılar, bu tarih itibariyle yeni güncellemeyi cihazlarına indirip yükleyebilecekler. Güncellemeden yararlanacak cihazlar ise şöyle:

iOS-15-cikis-tarihi.jpg

• iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone 13
  • iPhone 13 mini
  • iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11
  • iPhone XS Max
  • iPhone XS
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 8
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone 6s
  • iPhone SE 2
  • iPhone SE
Haberin devamı: iOS 15 çıkış tarihi resmen açıklandı
sizce çıkar çıkmaz yüklenmelimi bide pil iyileşir mi acaba ?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
ios 15 rc yayınlandı, deneyen oldu mu aceba?
Kendim birkaç saattir deneyimliyorum. Bildirim ve bildirim özetleri çok şık olmuş. Ayarlar menüsünde de ufak değişiklik yapılmış. Rahatsız Etme özelliğine ise kişiye özel ayarlama yapma şansınız var. Kendim bunları deneyimledim, diğerlerine henüz bakma şansım olmadı. Zaten pek de bir şeyin geldiği söylenmez.

ahmetdurna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Kendim birkaç saattir deneyimliyorum. Bildirim ve bildirim özetleri çok şık olmuş. Ayarlar menüsünde de ufak değişiklik yapılmış. Rahatsız Etme özelliğine ise kişiye özel ayarlama yapma şansınız var. Kendim bunları deneyimledim, diğerlerine henüz bakma şansım olmadı. Zaten pek de bir şeyin geldiği söylenmez.
pil göstergesinde yeniden % kaç kaldığı gelecek iddaları vardı rc sürümünde var mı ?

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Dün gece ben güncelleme geldi yükledim sürüm şöyledir

15.0 (19A344)

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
iPhone 7 Plus kullanıcısı olarak bu senede iOS güncel sürümünü göreceğiz. Bence seneye de gelir sonraki sene artık telefonu değiştiririm. :)

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
iPhone 7 Plus kullanıcısı olarak bu senede iOS güncel sürümünü göreceğiz. Bence seneye de gelir sonraki sene artık telefonu değiştiririm. :)
7 plus ios 14.7.1 sürümünde gayet iyi performans sunuyor ama büyük ihtimal ios 15 i kaldırmayacak.Yüklememeni tavsiye ederim.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
7 plus ios 14.7.1 sürümünde gayet iyi performans sunuyor ama büyük ihtimal ios 15 i kaldırmayacak.Yüklememeni tavsiye ederim.
Kaldırmayacak bişey yok ki. Ufak tefek görsel değişiklikler dışında bişey getirmiyorlar ki zaten. Alttaki home çizgisi yine gizlenemiyor. Bluetooth wifi yine üstten kapatılamıyor. Youtube uygulamasında hala PiP desteği yok. Adam parasını verip premium alıyor ama android kullanıcıları gibi bu özellikten yararlanamıyor. Pc de itunes ten cihaza dosya atmak için documents bu readdle gibi üçüncü parti dosya yöneticisi kullanmak gerekiyor. İPhone daki Dosyalar uygulaması itunes te görünmüyor. Ekran bölme hala yok. Alarm erteleme süresi hala değiştirilemiyor. Alarm kurulunca çalmaya kaç saat kaç dakika kaldığını hala göstermiyor. Yazı tipi değiştirme hala yok. Halen daha birçok uygulamada uygulamayı kapatıp tekrar girince otomatik olarak son ekranı açıyor. Hala son şarjdan sonraki net ekran açık süresini göstermiyor, önceki şarjdan kalan süreyi de dahil ediyor. Bir çok eksiklik var. Bunlar hala çok güzel emojiler ekledik, bildirimler daha güzel oldu, Facetime da ses şuradan buradan geliyor diye yeni sürüm tanıtıyorlar. Neyini kaldırmayacak.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Kaldırmayacak bişey yok ki. Ufak tefek görsel değişiklikler dışında bişey getirmiyorlar ki zaten. Alttaki home çizgisi yine gizlenemiyor. Bluetooth wifi yine üstten kapatılamıyor. Youtube uygulamasında hala PiP desteği yok. Adam parasını verip premium alıyor ama android kullanıcıları gibi bu özellikten yararlanamıyor. Pc de itunes ten cihaza dosya atmak için documents bu readdle gibi üçüncü parti dosya yöneticisi kullanmak gerekiyor. İPhone daki Dosyalar uygulaması itunes te görünmüyor. Ekran bölme hala yok. Alarm erteleme süresi hala değiştirilemiyor. Alarm kurulunca çalmaya kaç saat kaç dakika kaldığını hala göstermiyor. Yazı tipi değiştirme hala yok. Halen daha birçok uygulamada uygulamayı kapatıp tekrar girince otomatik olarak son ekranı açıyor. Hala son şarjdan sonraki net ekran açık süresini göstermiyor, önceki şarjdan kalan süreyi de dahil ediyor. Bir çok eksiklik var. Bunlar hala çok güzel emojiler ekledik, bildirimler daha güzel oldu, Facetime da ses şuradan buradan geliyor diye yeni sürüm tanıtıyorlar. Neyini kaldırmayacak.
7 plus piyasaya ios 10 la girdi.Cihaz 5 yaşında.İos 15 i kesin olmasada şahsi fikrim kaldırmama ihtimali yüksek.Umarım sen haklı çıkarsın 7 plus kullananlar ios 15 de iyi performans alıp güncel sürümde olmanın keyfini çıkarır.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
pil konusunda başarılı olsun başka bişey istemiyorum

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
pil konusunda başarılı olsun başka bişey istemiyorum
Kendim birkaç gündür iOS 15 RC kullanıyorum. Buna eş zamanlı olarak Bluetooth kullanımım da artmış durumda. Bu sebeple batarya performansının hangisinden kaynaklı olduğunu söyleyemeyeceğim ama ortalama bir günü çıkarıyor.

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Hemen güncellemek saçma mı olur ?

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Hemen güncellemek saçma mı olur ?
Yani birkaç gün sonra yüklesen iyi olur ama benim gibi meraklı bir kullanıcıysan yükle en fazla birkaç hata çıkar düzeltmek için zaten direk 15.1’i yayınlarlar sorun kalmaz şu an betada sorun yok normalindede sorun olmaz bence

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
6s plusa kuruyorum bakalım.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
İndiriyorum bende şimdi bakalım nasıl olacak (XR)

Edit: IOS 15’i, XR’a yükledim. Biraz daha hızlı gibi geldi ilk izlenim olarak. Psikolojikte olabilir tabi. Yükleyen diğer arkadaşlar ne düşünüyor?

Son düzenleme: