Soru iOS 15.3 Jailbreak

• Konuyu başlatan Deleted member 6647944
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

D

Deleted member 6647944

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba. Yıllardır Iphone kullanıcısıyım. İlk akıllı telefon bile 3GS'di. Artık iyice sıkılmaya başladım ve değişiklik arıyorum. Malum ekonomiden ve devletimiz sağ olsun 3.500 TL'den fazla olan telefonlara 3-4 taksit yaptığında yeni telefonu ya krediyle ya da evkur gibi senet imzalatan yerlerle alabildiğimiz için şu an biraz beklemedeyim.

Bu süre zarfında şu anda kullanmakta olduğum 6S modelinde en son sürüm mevcut. (15.3) Fakat artık cidden telefona bir hareket gelsin istiyorum. Çıktığı günden beri bu telefonu kullanıyorum ve param olsa 1 saniye durmadan Android bir telefon alacağım. Fakat söylediğim sebeplerden şu an zor.

O yüzden telefona Jailbreak olayını deneyeyim diyorum. Bu yüzden bir kaç sorum olacak

1- Cydia eskisi gibi etkin mi ?
2- Yeni sürümünde Jailbreak kullanan var mı ? Ya da yeni sürüme atılıyor mu ?
3- Tavsiye eder misiniz diye sormayacağım. Tavsiye edilmediğinin farkındayım.
4- Pil ömrünü kısaltır mı ?

Daha önceden ya da şu anda Jailbreak olayını test eden ya da kullananlar cevap yazarsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

orhun9700

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben en son ios 14 de jailbreak kullanmıştım tweak’lerin çoğu çalışıyordu. Şuanki sürüm hakkında bir şey diyemem. Ben de tekrar deneyimlemek istiyorum link varsa atabilir misiniz?

D

Deleted member 6647944

SDN Okuru
Ben en son ios 14 de jailbreak kullanmıştım tweak’lerin çoğu çalışıyordu. Şuanki sürüm hakkında bir şey diyemem. Ben de tekrar deneyimlemek istiyorum link varsa atabilir misiniz?

Youtube'da bir sürü tutorial var fakat hiç birinde tweak lerin çalışıp çalışmadığı belirtilmemiş.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
bu surume jailbreak yok
Jailbreak var var da kullanan var mı o kısmı meçhul.

Youtube'da bazı IOS özelleştirme videolarına denk gelmiştim. IOS 15 sürümüydü cihazlar gayet güzel modifikasyonlar yapmışlardı ama bireysel olarak deneyimlemediğim için yorum yapamıyorum. Belki youtube'daki içeriklerden biraz fikir edinebilirsiniz

D

Deleted member 6647944

SDN Okuru
Jailbreak var var da kullanan var mı o kısmı meçhul.

Youtube'da bazı IOS özelleştirme videolarına denk gelmiştim. IOS 15 sürümüydü cihazlar gayet güzel modifikasyonlar yapmışlardı ama bireysel olarak deneyimlemediğim için yorum yapamıyorum. Belki youtube'daki içeriklerden biraz fikir edinebilirsiniz

Dediğim gibi Youtube'da sadece nasıl Jailbreak atılır onu anlatıyor. Tweak'leri falan bulamadım. Bulsam beğensem 1 dakika durmayacağım zaten direk atacağım Jailbreak'i

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar merhaba. Yıllardır Iphone kullanıcısıyım. İlk akıllı telefon bile 3GS'di. Artık iyice sıkılmaya başladım ve değişiklik arıyorum. Malum ekonomiden ve devletimiz sağ olsun 3.500 TL'den fazla olan telefonlara 3-4 taksit yaptığında yeni telefonu ya krediyle ya da evkur gibi senet imzalatan yerlerle alabildiğimiz için şu an biraz beklemedeyim.

Bu süre zarfında şu anda kullanmakta olduğum 6S modelinde en son sürüm mevcut. (15.3) Fakat artık cidden telefona bir hareket gelsin istiyorum. Çıktığı günden beri bu telefonu kullanıyorum ve param olsa 1 saniye durmadan Android bir telefon alacağım. Fakat söylediğim sebeplerden şu an zor.

O yüzden telefona Jailbreak olayını deneyeyim diyorum. Bu yüzden bir kaç sorum olacak

Daha önceden ya da şu anda Jailbreak olayını test eden ya da kullananlar cevap yazarsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...
4. Sorunun cevabı hayır. Root atmak böyle şeylerle ilgisizdir. Jailbreak diye isim verilme sebebi Apple'ın kısıtlama politikası yüzünden. Normal UNIX-Like olan BSD tabanlı Darwin olduğundan iOS, root atma oluyor Android gibi.

tomugokhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Şimdiden teşekkürler...
iOS 15 sonrasında Jailbreak yok