Yardım iOS 15.3 güncellemesi WhatsApp bildirim sorunu

Bu konuyu okuyanlar

eraybel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Geçen günlerde İOS 15.3 gelen güncelleme ve whatsapp'a gelen güncelleme ile beraber wpden sana mesaj atan kişilerin profil resimleri gözükmeye başladı bu güncellemeyi arkadaşımla beraber yaptık arkadaşımın telefonunda wp den gelen mesajlarda resim çıkmaya başladı ama benim telefonumda güncel olmasına rağmen gelmiyor sebebi ne olabilir konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Not: Cihaz İphone 11

Reaksiyon puanı
7,999
O özellik 15.3 ile değil 15.2.1 ile geldi. İşletim sisteminiz 15.2.1 ve üstü , Whatsapp'ın da son sürüme güncellenmesi gerekiyor kullanabilmek için.

eraybel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O özellik 15.3 ile değil 15.2.1 ile geldi. İşletim sisteminiz 15.2.1 ve üstü , Whatsapp'ın da son sürüme güncellenmesi gerekiyor kullanabilmek için.
Whatsapp'ımda son sürümde günceledim fakat olmadı güncellememe rağmen akşam bir daha güncelleme varmış gibi gösterdi telefon ayarlarını sıfırladım düzelmedi sorun nedir acaba

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Whatsapp'ımda son sürümde günceledim fakat olmadı güncellememe rağmen akşam bir daha güncelleme varmış gibi gösterdi telefon ayarlarını sıfırladım düzelmedi sorun nedir acaba
Telefonunuzu soft reset yapıp yeniden başlatmayı denediniz mi?

eraybel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
22.2.76 Whatsapp sürümüm şuanda normal bu sürümde geldi diye biliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefonunuzu soft reset yapıp yeniden başlatmayı denediniz mi?
Kapatıp yeniden açtım, soft reset nasıl oluyor bilmiyorum daha açıklayıcı anlatır mısın rica etsem.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Kapatıp yeniden açtım, soft reset nasıl oluyor bilmiyorum daha açıklayıcı anlatır mısın rica etsem.
Sesi aç düğmesine basıp çabucak bırakın, sesi kıs düğmesine basıp çabucak bırakın, sonra yan düğmeyi basılı tutun. Apple logosu göründüğünde düğmeyi bırakın.

eraybel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sesi aç düğmesine basıp çabucak bırakın, sesi kıs düğmesine basıp çabucak bırakın, sonra yan düğmeyi basılı tutun. Apple logosu göründüğünde düğmeyi bırakın.
Yaptım ama bir işe yaramadı

eraybel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bildirim ayarlarınızı gözden geçirdiniz mi
Telefonun ve whatsappın bildirim ayarları stabil ilk halinde hiç değiştirmedim üzerine telefonu sıfırladım sonrasında whatsapp bildirimlerini sıfırladım

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Telefonun ve whatsappın bildirim ayarları stabil ilk halinde hiç değiştirmedim üzerine telefonu sıfırladım sonrasında whatsapp bildirimlerini sıfırladım
O zaman WhatsApp sohbetinizi yedekleyip yeniden yüklemenizi öneririm.

eraybel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O zaman WhatsApp sohbetinizi yedekleyip yeniden yüklemenizi öneririm.
Aslında yedekleyip tekrar yüklemeyide denedim yükledim fakat değişen bir şey olmadı cihazla mı alakalı güncellemeyle mi alakalı anlayamadım açıkçası

Çocukadammmm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var wp ye girene kadar göremiyorum gelen mesajları ve karşı taraf net açık olmasına rağmen tek tik görüyor

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Arkadaşlar, whatsapp güncellemeleri kullanıcı bazlı olarak sunuyor. Güncelleme notlarında zamanla bütün kullanıcılar için ulaşılabilir olacağı yazıyordu. Bekleyin illaki gelecektir :)

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güncelleme ile alakası yok Whatsapp versiyonları aynı olmasına rağmen arkadaşımda yeni bildirim çıkmıyor :)

eraybel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güncelleme ile alakası yok Whatsapp versiyonları aynı olmasına rağmen arkadaşımda yeni bildirim çıkmıyor :)
evet yeni bildirim şekli bendede çıkmıyor neyle alakalı bilmiyorum bulamadım whatsappı sildim yükledim ayarları sıfırladım yok olmuyor üzerine bir kaç güncelleme daha aldı hata düzeltmesi vs ama yine yok :D

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bulan olursa yeşillendirirse sevinirim, bizde aklıma gelen her şeyi denedik fakat sebebini bulamadık.

Reaksiyon puanı
7,999
Arkadaş haklı, Whatsapp kademe kademe dağıtıyor özellikleri. Versiyon herkese aynı anda çıkıyor özellik aynı anda geliyor fakat aktif etmeyi kademe kademe tepkiye ve hatalara göre ayarlıyorlar.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002

evet yeni bildirim şekli bendede çıkmıyor neyle alakalı bilmiyorum bulamadım whatsappı sildim yükledim ayarları sıfırladım yok olmuyor üzerine bir kaç güncelleme daha aldı hata düzeltmesi vs ama yine yok :D

Bulan olursa yeşillendirirse sevinirim, bizde aklıma gelen her şeyi denedik fakat sebebini bulamadık.

wp desteğe falanda yazdım ama yok saçma sapan şeylerle dönüş yaptılar
Daha önce de belirtmiştim. Whatsapp daha doğrusu Meta grubu güncelleme ile getirdiği özellikleri cihaz veya program sürümü bazına değil kullanıcı bazında sunuyor. Şu anda hala sizde çalışmıyorsa kuvvetle muhtemel içinde bulunduğunuz kullanıcı grubu için aktif edilmemiştir. Beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey maalesef yok.