iOS 14.4 Yayınlandı!

Bu konuyu okuyanlar

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
iOS 14.4 ile iPhone’un kamerası daha küçük QR kodlarını tanıyabilir hale geldi. Birden fazla kulaklığa sahip olan kişilerin işini kolaylaştıracak olan Bluetooth aygıt sınıflandırma özelliği kullanıma sunulurken iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde iPhone’daki kameranın orijinal olup olmadığı kontrol edilecek.

Yani iPhone 12 kullanıcıları Apple dışında başka bir serviste kamera değişimi yaptırırsa, kameranın orijinal olmadığına dair uyarı görecek. Buna ek olarak aşağıdaki sorunlar bu güncelleme ile düzeltildi;

– iPhone 12 Pro ile çekilen HDR fotoğraflarda görüntülerde yapaylıkların görünmesi
– Fitness araç takımında güncellenmiş Aktivite verilerinin görüntülenmemesi
– Klavye ile yazı yazarken gecikmelerin meydana gelmesi ve sözcük önerilerinin klavyede görünmemesi
– Klavye’nin Mesajlar’da doğru dilde ekrana gelmemesi
– Erişilebilirlik’te Anahtar Denetimi’nin etkinleştirilmesinin telefon aramalarının Kilitli Ekran’da yanıtlanmasını engellemesi

Apple geleneği bozmayarak birden fazla güncelleme yayınladı. Bu kapsamda tvOS 14.4, WatchOS 7.3 ve iPadOS 14.4 güncellemeleri şu anda kullanılabilir halde.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Hiç yenilik göremedim ben. Güncelleyelim mi sizce arkadaşlar?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
iOS 14.4 ile iPhone’un kamerası daha küçük QR kodlarını tanıyabilir hale geldi. Birden fazla kulaklığa sahip olan kişilerin işini kolaylaştıracak olan Bluetooth aygıt sınıflandırma özelliği kullanıma sunulurken iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde iPhone’daki kameranın orijinal olup olmadığı kontrol edilecek.

Yani iPhone 12 kullanıcıları Apple dışında başka bir serviste kamera değişimi yaptırırsa, kameranın orijinal olmadığına dair uyarı görecek. Buna ek olarak aşağıdaki sorunlar bu güncelleme ile düzeltildi;

– iPhone 12 Pro ile çekilen HDR fotoğraflarda görüntülerde yapaylıkların görünmesi
– Fitness araç takımında güncellenmiş Aktivite verilerinin görüntülenmemesi
– Klavye ile yazı yazarken gecikmelerin meydana gelmesi ve sözcük önerilerinin klavyede görünmemesi
– Klavye’nin Mesajlar’da doğru dilde ekrana gelmemesi
– Erişilebilirlik’te Anahtar Denetimi’nin etkinleştirilmesinin telefon aramalarının Kilitli Ekran’da yanıtlanmasını engellemesi

Apple geleneği bozmayarak birden fazla güncelleme yayınladı. Bu kapsamda tvOS 14.4, WatchOS 7.3 ve iPadOS 14.4 güncellemeleri şu anda kullanılabilir halde.
Apple’ın kutudan çıkan sürümle,bitiş sürümü dışındaki güncellemeler kullanıcı için bir risktir.Güncellemeyi düşünenler 3 kere düşünmeli.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
iOS 14.4 ile 3 kritik güvenlik açığı kapatılmış. Mümkünse güncelleyin.
La fountain den pardon Apple dan masallar.Her yıl kullanıcıları güncelleme yapmaya zorlamak için uydurduğu yalan.Zamanında 8 plus kullandım.Bir kere güvenlik sorunu yaşamadım.Apple kullanan bir insan bitiş sürümü dışındaki sürümleri güncellerken 3 kere düşünmeli.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
La fountenden pardon Apple dan masallar.Her yıl kullanıcıları güncelleme yapmaya zorlamak için uydurduğu yalan.Zamanında 8 plus kullandım.Bir kere güvenlik sorunu yaşamadım.Apple kullanan bir insan bitiş sürümü dışındaki sürümleri güncellerken 3 kere düşünmeli.
Hocam bu tarz güvenlik açıklarında illa yaşayacaksanız diye bir şey yok ki zaten. 50 kere yaşamayıp 1 kere yaşarsanız o zaman geri dönüşü olmaz işte. O mantıkla bakmamak lazım. Zaten abidik gubidik sitelere girmeyen kişileri etkilemesi pek mümkün değil bu tarz açıkların ama belli olmuyor işte. Kendi yaptıkları açıklamaya göre Safari' üzerinden iki, cihaz üzerinden bir olmak üzere toplamda 3 adet güvenlik açığı kapatılmış ki bu açığın bir benzeri, iOS 13.5.1 öncesi bazı kullanıcıları etkilemişti.

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Gece yüklemiştim. Yeni sürümün pil ve stabilizasyon açısından daha iyi olduğunu düşünüyorum. Edit: 14.3 zaten kötüydü?..