İOS 14.2 yayınlandı! İşte yenilikler....

Bu konuyu okuyanlar

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
1605043222453.png

iOS 14.2 için GM (Golden Master) sürümü geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Böylece geliştiriciler iOS 14.2'nin final sürümünden önce iOS 14.2'nin son haline erişebildiler. Golden Master sürüme ulaşan yeni Iphone güncellemesiyle birlikte Apple' nin iOS 14.2'yi çok yakın bir zamanda genel kullanıma sunacağı tahmin ediliyordu. Nitekim, Apple tahminleri boşa çıkarmadı ve iOS 14.2'yi indirmeye açtı.

İŞTE İOS 14.2 İLE GELEN YENİLİKLER​

100'den fazla emoji
Apple, iOS 14.2 ile birlikte 100'den fazla emojiyi iPhone kullanıcılarına sunuyor. Bu ek dosya hayvanlardan, yiyeceklerden, yüzlerden, ev eşyalarından, müzik aletlerinden ve cinsiyet ayrımı belirtmeyen emojilerden oluşuyor. Ayrıca bu noktada 8 yeni duvar kağıdının da iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini belirtelim.
LiDAR'lı Büyüteç
iPhone Büyüteç özelliği artık iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Max için faydalı bir yenilik sunuyor. LiDAR tarayıcısına sahip olan bu iki model, tarayıcıyı kullanarak kişilerin uzaklıklarını bildirebiliyor. Hata düzeltmeleri de içeren sürümün diğer notları ise şöyle:

İOS 14.2 İYİLEŞTİRMELERİ​

• iPhone 12 için MagSafe’li deri kılıf desteği
  • AirPods’unuzun tamamen dolu olduğu süreyi azaltarak pilin eskime hızını düşürmek amacıyla AirPods için pil şarj etme işlemi en iyi duruma getirilmiştir
  • Ses yüksekliği işitme duyunuzu etkileyebilecek bir düzeye geldiğinde sizi uyaran kulaklık ses düzeyi bildirimleri
  • Eğlenceyi evinizin her yerine ulaştıran yeni AirPlay denetimleri
  • iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods ve CarPlay kullanarak HomePod ve HomePod mini ile interkom desteği
  • Stereo, surround ses ve Dolby Atmos ses için HomePod’u Apple TV 4K’ya bağlayabilme
  • Maruz Kalma Bildirimleri’yle ilgili, kimlik bilgilerinizi içermeyen istatistikleri katılımcı Toplum Sağlığı Merkezlerine sunma seçeneği

İOS 14.2 HATA DÜZELTMELERİ​

• Uygulamaların ana ekran dock’unda düzensiz olması
  • Kamera başlatıldığında vizörün karanlık görünmesi
  • Kilitli ekranda parola girmeye çalışırken klavyenin bazı dokunmaları algılamaması
  • Anımsatıcılar’ın saptanmış olarak geçmiş zamanları göstermesi
  • Fotoğraflar araç takımının içerik görüntülememesi
  • Hava Durumu araç takımının fahrenhayta ayarlandığında yüksek sıcaklıkları santigrat cinsinden görüntülemesi
  • Hava Durumu’ndaki Bir Saat Sonra Yağış grafiği açıklamasının yanlış bir şekilde yağışın ne zaman duracağını belirtmesi
  • Sesli Notlar kayıtlarının gelen aramalar nedeniyle kesilmesi
  • Netflix videolarını oynatırken ekranın siyah olması
  • Apple Watch uygulamasının açıldıktan sonra beklenmedik şekilde kapanması
  • Bazı kullanıcılar için Antrenman GPS güzergâhlarının veya Sağlık verilerinin Apple Watch ile iPhone arasında eşzamanlanmasının engellenmesi
  • CarPlay Dashboard’unda sesin yanlış bir şekilde “Çalmıyor” olarak etiketlenmesi
  • Aygıtların kablosuz olarak şarj edilmesinin engellenmesi
  • iPhone iCloud Yedekleme’den geri yüklenirken ya da iPhone Geçiş Yardımcısı kullanılarak yeni bir iPhone’a veri aktarılırken Maruz Kalma Bildirimleri’nin etkisizleşmesi

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
kulaklığı taktıgımda bu çıkıyor müzik player kapalı ama illa cıkıyor nasıl kapatıcam biri lutfen yardım etsin

Ekli dosyalar

• 124273045_803632973822876_6108676262982805407_n.jpg
    124273045_803632973822876_6108676262982805407_n.jpg
    28.9 KB · Görüntüleme: 221

Ichilai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
66
yaz
ya kayboluyor bi süre sonra ama bi şekilde kapanabilmesi lazım reset attım olmadı müzikleri kaldırdım olmadı

cidden çöpe atıcam kardeşimde se 2020 var onda olmuyor
yazılımsal birşey , ben de de mevcut ama kendisi gidiyor derdetmeyin. çok kafanıza takılıyorsa apple desteğe ekran görüntüleri ile iletin bir çözüm sunarlarsa belki burdaki arkadaşlara da yardımı dokunur.

anldbn

Asistan
Reaksiyon puanı
107
yaz

yazılımsal birşey , ben de de mevcut ama kendisi gidiyor derdetmeyin. çok kafanıza takılıyorsa apple desteğe ekran görüntüleri ile iletin bir çözüm sunarlarsa belki burdaki arkadaşlara da yardımı dokunur.
kankam ben bankacıyım kulaklıktayken bildriimler geliyor göremiyorum onun yuzunden bunun için yazdım yoksasorun olmayacak

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Bu güncelleme kadar batarya düşmanı bir güncelleme görmedim. Mis gibi ios 13.6 ile günlük %80-%20 arasında 6,5-7 saat ekran süresi alırken şimdi 5-5,5 saat ucu ucuna alıyorum. Resmen telefondan soğudum. Telefon se 2020. Keşke geri düşürmenin bir yolu olsa da geri dönsem telefonu ilk aldığım haline. Bildiğin çöp oldu telefon :(

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu güncelleme kadar batarya düşmanı bir güncelleme görmedim. Mis gibi ios 13.6 ile günlük %80-%20 arasında 6,5-7 saat ekran süresi alırken şimdi 5-5,5 saat ucu ucuna alıyorum. Resmen telefondan soğudum. Telefon se 2020. Keşke geri düşürmenin bir yolu olsa da geri dönsem telefonu ilk aldığım haline. Bildiğin çöp oldu telefon :(
Yapacağın tek şey yedek alıp cihazı İtunesdan Dfu mod ile sıfırlamak.Batarya performansı düşüşünde garantisi olmasada tek çözüm Dfu mod.(Yazılımı kurtarma modu)

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Yapacağın tek şey yedek alıp cihazı İtunesdan Dfu mod ile sıfırlamak.Batarya performansı düşüşünde garantisi olmasada tek çözüm Dfu mod.(Yazılımı kurtarma modu)
batarya performansına etkisi olacağını hiç zannetmiyorum belki daha fazla alan açılır ama bana şuanda alandan çok batarya performansı lazım. internetten araştırdım apple ios 14.1 ve altından imza kaldırmış bu yüzden geriye dönüşte yokmuş kaldık böyle. umarım final sürümünde bu sorunlar gider çünkü düzelmezse telefonu satacağım gerçekten 5 saat ekran süresi çok kötü.

Son mesajlar