Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Son beta zaten gm sürümü olduğu için gelmemiştir.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
merhabalar, ios 11 güncellemesine devasa bir güncelleme gelmesi ve bugların düzeltilmesi gerekiyor zannedersem.
İos 10.3.3 te kilit ekranında engellediğim bildirimler geldiğinde ekran kilidi açılınca tekrar ekranda bildirim gelip durum çubunda önizleme düşüyordu şimdi bu özellik maalesef yok ve kilit ekranında engellenen bildirimleri görmek için ekran kilidini açıp bildirim panelini aşağı çekmek gerekiyor.

İkinci olarak bir bug olan ayarlar kısmında arama yapıldığında çıkan ekran ekte resimdeki gibi bir ekran. Geri dönme imkanı sağlamayan ve sağ üst köşede çıkan çıkan “ x vazgeç” butonu çalışmayan bir ekran geliyor.
Bunları apple’a nasıl bildireceğimi bilmediğimden paylaşıyorum.

Özellikler bildirim hususunda bilgisi olan arkadaş varsa yardımlarını beklerim. İyi forumlar!

Ekli dosyayı görüntüle 27997
Öyle bir sorun yok bende de

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Merhabalar yaklaşik bir hafta önce iphone 6s satın aldım ve pazartesi günü ios 11 çıkmadan applın sitesinden ios 11 in son betasını yükledim yoksa benim yüklediğim ios 11 in kendisimi nasıl güncellerim güncelleme bölümde yazılımınız güncel ios 11.0 yazıyor
Siz iOS 11 gm sürümünü indirmişsiniz daha yeni güncelleme gelene kadar bişey yapmanıza gerek yok

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
6S Plus' a dün yükledim İOS 11' i çok beğenmedim aman aman bir değişiklik yok belirtilen sorunlara gün içinde rastlamadım.

Hücresel veri, veli nimet :D Kaç yıldır bunu bekliyorduk :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Merhabalar, cihazım 6s plus. Daha önceki sürümlerde ekranın sol tarafına bastırınca arkaplanda açık olan uygulamalr sıralanıyordu. ios 11 de yapamıyorum. aktifleştirebileceğim bir menü var mı ?

iOS beta yazılımını yükleme veya kaldırma <- Bu linke girerek " iOS beta sürümünü kaldırma " başlığı altındaki adımları uygulayarak beta'dan çıkabilir daha sonra iTunes'den yedekleyerek iOS 11' temiz kurulum yapabilirsin.

SafaAncz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu konuyu açma sebebim güncelleme yapıp yapmama konusunda kararsız kalanlar içindir.Herkes telefon modelini yazıp tecrübelerini aktarsın ki yardımcı olalım.

İphone 7 Plus kullanıyorum.Telefon güncellemeden sonra performansı arttı.Daha hızlı hale geldi.Batarya konusunda pek bi değişiklik görmedim.Porte moduna daha bakmadım orda da değişiklikler varmış.Çok değişiklik var oturup başına kurcalamak lazım.Bu telefonu kullananlar gönül rahatlığı ile güncelleyebilirler.Sadece mobil verinin ayarlara gitmeden açılıp kapanması için bile güncellenir. :D
Şunu belirtmek isterim ios 11 çıktığı gibi güncelledim.Şuan bataryada biraz sıkıntı var gibi.Ama benim en büyük sorunum home button 'touch ıd' geç algılaması parmak izini bazen tanıyor bazen hiç tanımıyor ben bu konudan muzdaribim.Biraz alt sürümlerin çıkmasını bekleseydik bence ;)

yildirim027

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ios 11 cıktı hemen büyük bir sevinçle iphone 7 ye yükledim 1-2 gün kullandım ios 10 u mumla aradım malesef geri dönüş yaptım bataryada ciddi performans düşüşleri oldu :mad:

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Bu kadar kötü bi sürüm mü bu ios 11

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
iPhone 7 Plus 2 saat 10 dk kullanım 14 saat 58 dakika bekleme ve şarjım şuan %68 iOS 10.3.3 te bu kullanımla beraber şarjım %80 falan oluyodu

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
FC21930B-BCEC-4316-A033-7C2CAE030B16.jpeg

iOS 11.1 beta 2 ile 3D Touch çoklu görev özelliği geri döndü
Ama 3D Touch stutter yani takılma olayı devam ediyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çoklu görevin geri gelmesi iyi olmuş ama 3D touch’ı bir türlü düzeltemediler bu kadar zor mu bunu düzeltmek :)
Reis geç Androide :D :D kasıp duran iOSla ne işin olur. :D :D

Şaka bir yana bir kaç sürüme dünyanın sözde en büyük yazılım şirketi Apple düzeltir herhalde :D belki yani :D

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Reis geç Androide :D :D kasıp duran iOSla ne işin olur. :D :D

Şaka bir yana bir kaç sürüme dünyanın sözde en büyük yazılım şirketi Apple düzeltir herhalde :D belki yani :D

Böyle devam ederlerse zaten sonunda androide geçmek durumunda bırakacaklar sürekli güncelleme yapıyorlar ama bi işe yaramıyor sözde iPhone 7 Plus kullanıyorum şarj problemi olduktan sonra plus telefon kullanmanın ne önemi var tamam ilerde belki çözerler ama hatalı bir güncelleme yayınlamak bana saçma geliyor hiç yayınlama ios 10 da kalalım daha iyi böyle olmaktansa :)

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Neden basit hatalar hâlâ düzeltilmiyor anlamış değilim

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Çoklu görevin geri gelmesi iyi olmuş ama 3D touch’ı bir türlü düzeltemediler bu kadar zor mu bunu düzeltmek :)
Düzeltme onlar için sıkıntı olmasa gerek şöyle düşün bu hatalar olmasa 11.3’ü kim yükleyip güncellecek androidte bu kadar hatalar yok ama onlarda da X.1.1 sürümlerinde anca stabil oluyor iOS ta anca x.2 ya da x.3 sürümlerinde stabilliğe erişecek 11.1 sürümünde gene mutlaka bug lag olacaktır

M

Murat Burç

SDN Okuru
S
Düzeltme onlar için sıkıntı olmasa gerek şöyle düşün bu hatalar olmasa 11.3’ü kim yükleyip güncellecek androidte bu kadar hatalar yok ama onlarda da X.1.1 sürümlerinde anca stabil oluyor iOS ta anca x.2 ya da x.3 sürümlerinde stabilliğe erişecek 11.1 sürümünde gene mutlaka bug lag olacaktır
Muhalefet etmek gibi ama olmasın bize çatır çutur çalışan bir 7.0 verdi samsung :D

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168

Anlıyorum ama iOS 10.2 nin çıkması nerden baksan 3 ayı bulur fakat benim kafama takılan şarj problemi neden ben plus modelinde şarj problemi yaşıyorum onun dışında takılma kasma yine bi yere kadar sabreder insan ama batarya problemi yaşamak istemiyorum
Apple’ın şuan yapması gereken şey ios 11.1 den önce ios 11.0.3 ile şarj problemini çözmesi gerekiyor umarım böyle olur

M

Murat Burç

SDN Okuru
Anlıyorum ama iOS 10.2 nin çıkması nerden baksan 3 ayı bulur fakat benim kafama takılan şarj problemi neden ben plus modelinde şarj problemi yaşıyorum onun dışında takılma kasma yine bi yere kadar sabreder insan ama batarya problemi yaşamak istemiyorum
Apple’ın şuan yapması gereken şey ios 11.1 den önce ios 11.0.3 ile şarj problemini çözmesi gerekiyor umarım böyle olur
8 Plus satması lazım çözmez :D

Murtik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sorunun bir çözümü var mı ?

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Video daki cihaz ne bilmiyorum ama bende ip 7 plus yapiyor apple store daki iphone 7 ve 7 plus lardada ayni sorun vardi

Bugün 11.0.3 çıktı açıklamasında İphone 7 ve 7 plus’taki ses ve dokunma ile ilgili geri bildirimin çalışmadığı bir sorunu düzeltir yazıyordu yüklemediyseniz son sürümü yükleyin eğer yüklediyseniz ve aynı sorun 11.0.3 yüklü olduğu halde devam ediyorsa Apple Destek ile irtibata geçmenizde fayda var iyi forumlar.

Murtik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün 11.0.3 çıktı açıklamasında İphone 7 ve 7 plus’taki ses ve dokunma ile ilgili geri bildirimin çalışmadığı bir sorunu düzeltir yazıyordu yüklemediyseniz son sürümü yükleyin eğer yüklediyseniz ve aynı sorun 11.0.3 yüklü olduğu halde devam ediyorsa Apple Destek ile irtibata geçmenizde fayda var iyi forumlar.
Bir yerde bunun uzerine yazi vardi 11 beta gelen hata devam ediyor diye kardesimdede ip 7 plus var ondada ayni sorun var apple store daki calisanlara gosterdigimde temiz bir restore yapin dediler itunes ustunden sifirdan yazilim yapin dediler ben ben restore 2 farkli pc den ve farkli internetten baglanti kopmalarindan olabilir diye yukledim 11-11.01-11.0.2-11.0.3 hepside bu sorun vardi ama soyle birsey vardi ios surumu ile aldigimda telefonu boyle bir sorun yoktu iyi forumlar

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bir yerde bunun uzerine yazi vardi 11 beta gelen hata devam ediyor diye kardesimdede ip 7 plus var ondada ayni sorun var apple store daki calisanlara gosterdigimde temiz bir restore yapin dediler itunes ustunden sifirdan yazilim yapin dediler ben ben restore 2 farkli pc den ve farkli internetten baglanti kopmalarindan olabilir diye yukledim 11-11.01-11.0.2-11.0.3 hepside bu sorun vardi ama soyle birsey vardi ios surumu ile aldigimda telefonu boyle bir sorun yoktu iyi forumlar

Geliştirici profili var ve beta sürüm yüklü ise ondan da olabilir Yani dediğinizden beta sürüm yüklü diye anladım yanılıyor muyum ?

Murtik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geliştirici profili var ve beta sürüm yüklü ise ondan da olabilir Yani dediğinizden beta sürüm yüklü diye anladım yanılıyor muyum ?
İnternette gordugum yazida veya mesaj daydi 11 beta surumunden baslayip suanki 11.0.3 kadar halen devam eden sorun yaziyordu ben hicbir zaman beta yuklemedim telefonu aldigimda ios 10 surumu yukluydu boyle bir sorun yoktu

YED

Asistan
Reaksiyon puanı
31
İnternette gordugum yazida veya mesaj daydi 11 beta surumunden baslayip suanki 11.0.3 kadar halen devam eden sorun yaziyordu ben hicbir zaman beta yuklemedim telefonu aldigimda ios 10 surumu yukluydu boyle bir sorun yoktu

Bende de İPhone 7 var denediğimde bende de bulanıklaşma oluyor bir animasyon geçişi mi yoksa hata mı karar veremedim ben eğer hata iste gelecek yazılımlarla düzeltilir mutlaka

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
İos 11.1 beta 3 ile 3d Touch lag sorunu yani ikonların üstüne basınca kasarak menünün gelmesi düzeltildi 3d touch çoklu görev geri geldi ios 11.1 iyi bir şekilde finali gelirse yükleyeceğim batarya problemine umarım çözüm bulmuşlardır gereksiz yere bazen %8 düşüyor aniden
hala devam eden sorunlar var mesela wi-fi nin kendi kendine açılması ya da bluetooth'un şimdi diyeceksiniz o bir özellik biliyorum ama bazen bağlı olan ağı kopardığın zaman belli bir süre sonra gene kendiliğinden açılıyor yani wi-fi göstergesi mavi oluyor aynı şey bluetooth için de geçerli

hasanalicelen

Asistan
Reaksiyon puanı
55
İos 11.1 beta 3 ile 3d Touch lag sorunu yani ikonların üstüne basınca kasarak menünün gelmesi düzeltildi 3d touch çoklu görev geri geldi ios 11.1 iyi bir şekilde finali gelirse yükleyeceğim batarya problemine umarım çözüm bulmuşlardır gereksiz yere bazen %8 düşüyor aniden
hala devam eden sorunlar var mesela wi-fi nin kendi kendine açılması ya da bluetooth'un şimdi diyeceksiniz o bir özellik biliyorum ama bazen bağlı olan ağı kopardığın zaman belli bir süre sonra gene kendiliğinden açılıyor yani wi-fi göstergesi mavi oluyor aynı şey bluetooth için de geçerli

Sabaha kadar şarjda kaldı pil halen dolmadı. 11.1 beta 3