iOS 10 Beta'yı yükleyenlere kötü sürpriz

busekement

Asistan
Reaksiyon puanı
66
iOS 10'un beta sürümünü denemek isteyenler ve iki adımlı oturum açmayı kullananlardan bazıları, bir sorundan dolayı Apple ID'lerine erişimlerini yitirdiklerini söylüyorlar.

Apple-iOS-10-522097.jpg

İki problem var. Öncelikle hangi iOS sürümünü kullanırsanız kullanın, uygulamalara özel parolalardaki bir hata, sizi parola sıfırlamaya zorlayabiliyor. iOS'un kararlı sürümünde, bu durumun çok önemi yok çünkü yeni parolanızı hızla alabilirsiniz Fakat iki adımlı oturum açmayı kullananlarda, iOS beta'sını deneyenler sorunla karşılaşabiliyor. Kullanıcılara göre Apple'ın iForgot parola sıfırlama sistemi çalışmayabiliyor ve hesabınıza erişmede sorun yaşıyorsunuz. Yine de bazı kullanıcılar da iki adımlı oturum açma uyarısında e-postasındaki bağlantıyı kullanarak bu güvenlik işlevini devre dışı bırakıp, hesaplarını kurtarabildiklerini söylüyorlar.

Apple mühendislerinin bu sorundan haberi olduğu söylendiği için sorunun giderilmesinin uzun olmayacağı düşünülüyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,334
Ben kurtuldum iOS'tan rahatım. :D

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Fanlar nerde ses seda yok :D android candır gerisi yarım elmadır :p

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben iPhone 6 kullandığımda bu iki aşamalı doğrulama yeni çıktı, açayım dedim herşey birbirine girmişti. Şifre kabul etmiyor doğru olan şifreye yanlış diyordu, apple ıd ile bilgisayardan açtığım oturumu telefondan açamıyordum. Teknik destek ekibini aradım kaç gün araştırdılar sorunu çözememişlerdi. O zamandan sonra bu 2 aşamalı doğrulama olayını kurcalamadım. Buda ona benzer bir sorun, bence apple bu 2 aşamalı doğrulama sisteminin üzerinde bayağı bir çalışması gerekiyor.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Ben iPhone 6 kullandığımda bu iki aşamalı doğrulama yeni çıktı, açayım dedim herşey birbirine girmişti. Şifre kabul etmiyor doğru olan şifreye yanlış diyordu, apple ıd ile bilgisayardan açtığım oturumu telefondan açamıyordum. Teknik destek ekibini aradım kaç gün araştırdılar sorunu çözememişlerdi. O zamandan sonra bu 2 aşamalı doğrulama olayını kurcalamadım. Buda ona benzer bir sorun, bence apple bu 2 aşamalı doğrulama sisteminin üzerinde bayağı bir çalışması gerekiyor.
Bende de ilk iki aşamalıyı açtığımda 2-3 gün beklememi istedi. Kullanırken bende problem olmadı.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
İos 10'da çökme olmadı hiç şifre ile ilgili bişeyde olmadı. 4-5 bug var onun haricinde herhangi akıllı telefon yazılımını tokatlar :D Zaten Apple bu hemen düzeltir. :D

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bende de ilk iki aşamalıyı açtığımda 2-3 gün beklememi istedi. Kullanırken bende problem olmadı.
Bende oluşmuştu, ilgili cihazın kullanıcı kulübüne ilgili sorunu yazmıştım. Benden bekleme filan istememişti. Benden devamlı şifre istiyordu. Kilit ekranını aç kapat 5 dk sonra apple ıd için şifre girmeniz lazım diye bildiri atıp duruyordu. Neyse geçmişe takılmamak lazım.

2 aşamalı doğrulama iyi ama apple'nin bunun üzerinde çalışması gerek.

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
İos 10'da çökme olmadı hiç şifre ile ilgili bişeyde olmadı. 4-5 bug var onun haricinde herhangi akıllı telefon yazılımını tokatlar :D Zaten Apple bu hemen düzeltir. :D
İşte koca yürekli apple fanımız sanada selam olsun :D

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Bende oluşmuştu, ilgili cihazın kullanıcı kulübüne ilgili sorunu yazmıştım. Benden bekleme filan istememişti. Benden devamlı şifre istiyordu. Kilit ekranını aç kapat 5 dk sonra apple ıd için şifre girmeniz lazım diye bildiri atıp duruyordu. Neyse geçmişe takılmamak lazım.

2 aşamalı doğrulama iyi ama apple'nin bunun üzerinde çalışması gerek.
Sanırım siz 2 aşamalı doğrulamayı benden daha erken kullanmaya başlamıştınız. İlk çıktığındaki problemler. Ben geçen yılın sonlarına doğru kullanmaya başlamıştım.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
İlk günden beri kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım. iOS 10 betayıda kullanıyorum.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Sanırım siz 2 aşamalı doğrulamayı benden daha erken kullanmaya başlamıştınız. İlk çıktığındaki problemler. Ben geçen yılın sonlarına doğru kullanmaya başlamıştım.
İlk çıktığında direk aktifleştirmiştim ben.

byblt

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Sürekli romsuz güncelleme alan en iyi android cihaz hangisi arkadaşlar
İphonenin satılma sebebi stabil ve güncelleme olayına önem vermesidir
Samsung 2 haftada bir telefon çıkarıyor bu şekilde kendini bitiriyor bogulan birisinin çırpınışı gibi
Htc battı
Sony teknolojisi eski ve geri kaldı
Lg güzel donanımıda yazılımıda ama o da güncelleme almıyor
Elimizdeki cihazlar sürekli güncellensin yeni şeyler çıktıgında bile onlara erişebilelim

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
3 senedir 2 li doğrulama kullanıyorum. Geçtiğim an itibari ile hiç bir problem yaşamadım. Android fanları boş bir sevinç yaşadı :)))))

F.C.B.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar, Ben İOS 10 BETA 1'i yükledim. Haberiniz vardır. IOS 10 BETA 2 yayınlandı fakat benim cihazım BETA 2'yi görmüyor. Cihazım hep BETA 1 demi kalacak ? Çünkü BETA 2' yi yükleyebilmek için geliştirici olmak gerekiyor, geliştirici olmakta 250 ₺ ve ben bu parayı veremem. Çeşitli yollarla BETA 2 yi yüklemek mümkün, yükleyenler var. Bende denedim fakat bir türlü BETA 2 güncellemesi gelmedi. BETA 2 ye yükseltmek için ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?