İntihar nedeni olarak gösterilen Müge Anlı'ya destek yağdı (Aleyna Çakır davası)

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
(Ben şu an programı izleyemiyorum izleyenler katkıda bulunursa çok güzel olur :))
Uzun süre gündemi meşgul eden ve çözülemeyen Aleyna Çakır'ın ölümü Müge Anlı'nın programına taşındı. Aleyna Çakır'ın ölümüne sebep olduğu iddia edilen eski erkek arkadaşı Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun, önceki gece Ankara Keçiören'de boş bir alanda silahla vurulmuş hâlde ölü olarak bulundu. Yapılan ilk incelemede ise Gülay Uygun'un intihar ettiği belirlendi. Aleyna Çakır'ın ölümü ile Müge Anlı ile Tatlı Sert'e canlı olarak katılan bir kişi, anne Gülay Uygun'un, yurtlarda kalan kız öğrencileri kötü yola düşürdüğünü iddia etmişti. Uygun ailesinin avukatı Çağatay Cengiz, "O kadın, bu iftirayı kendine yedirememiştir. Biz süreci yargı çerçevesinde takip edeceğiz. Gülay Uygun, intihar mektubu da bırakmıştır. Ne olacak şimdi, nasıl geri gelecek Gülay?" ifadelerini kullandı.
Ümitcan Uygun, "Ben her zaman sessiz kaldım. Fakat bu saatten sonra sessiz kalamam. Benim annem, sizin suçlamalarınız yüzünden kafasına sıktı. Ben hepsinden şikayetçiyim. Kendi babası kızına tecavüz eden kansızın biridir. Bakın bunu kimse unutmasın. Kendi babası kızına tecavüz edipte televizyonda bağıran insanlardır. Şimdiye kadar hep sessiz kaldım. Avukatım bana sessiz kalacağız dedi. Ama bu saatten sonra kimse susmayacak. Sizin yüzünüzden dolayı benim annem orada yatıyor." ifadesinde bulundu.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
4.resim çok iyi. :D

Reaksiyon puanı
6,381
Tecavüz edilen, öldürülen, dışlanan veya kaybolan insanların kurtarıcısı Müge Anlı olmuş.

Açıkçası inanılmaz derecede şaşırıyorum. Adalet sistemi varken, yani aslında var ama yok, Müge Anlı ve ATV ekibi çözüyor olayları. O adalet sistemi sistem mi o bile tartışılır.

Adalet sistemi o kadar adil değil ki işte Müge Anlı'nın bulacağına inanıyor insanlar.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Tecavüz edilen, öldürülen, dışlanan veya kaybolan insanların kurtarıcısı Müge Anlı olmuş.

Açıkçası inanılmaz derecede şaşırıyorum. Adalet sistemi varken, yani aslında var ama yok, Müge Anlı ve ATV ekibi çözüyor olayları. O adalet sistemi sistem mi o bile tartışılır.

Adalet sistemi o kadar adil değil ki işte Müge Anlı'nın bulacağına inanıyor insanlar.

Öyle deme. Bu adalet sisteminin eksikliği değil. Programa katılan kişilerin üzerindeki toplum baskısı, sorgu odasında yok. Bu yüzden sorgu odasında sustuklarını, ekran karşısında toplum baskısının etkisi ile ötmeye başlıyorlar. Ben bu tip programları, sistemin bir destekçisi olarak görüyorum.

Reaksiyon puanı
6,381
Öyle deme. Bu adalet sisteminin eksikliği değil. Programa katılan kişilerin üzerindeki toplum baskısı, sorgu odasında yok. Bu yüzden sorgu odasında sustuklarını, ekran karşısında toplum baskısının etkisi ile ötmeye başlıyorlar. Ben bu tip programları, sistemin bir destekçisi olarak görüyorum.
Baskının etkisi vardır da böyle şeylerin çözümünün Müge Anlı'dan beklenmesinin sebebinin en büyük nedeninin insanların televizyonda izlediği kadının her şeyi çözmesi ve haberde gördüğü hakimin ve yasaların çözememesi diye düşünüyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,968
Bizde de aynı görevde olan Xoşqədəm var. Arayın bulursunuz. Hhhahahjaha

Eşinin Doğuş olduğunun hatırlatmak isterim ama :D

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,968
Sevmişler evlenmişler yorum yapmayayım ?
Yok be ona sözüm yok. Ömür billah sevgi dolu yaşasınlar ama tv de çok saçma konulara değiniliyor bizde de. Gereksiz tarlışma laga luga havalarda uçuşuyor ?

Latiroz Kaipa

Müdavim
Reaksiyon puanı
636
Bonjour Bear 18092020112642.jpg

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Rabia Naz Vatan cinayetini nasıl bıraktırdılarsa bunu da bıraktırırlar. Devlette dayısı olan istediğini yapıyor bu ülkede adalet olmadığı için.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
1-2 haber sitesinde gördüğüm habelere göre bence kadın susturuldu veya intikam için çocuğa ulaşamayan birileri annesini öldürdü meydana çıksın diye...

Neden derseniz intihar edecek bir kadın neden evinden kilometrelerce uzakta bir ormana gider ? Hemde arabasıda yok yüyüreyek gittiği söyleniyor. Kendi evinde kafasına ateş eder geçer. Ayrıca ormanlık alanda ayakkabasının birisi yokmuş. Ve kadının Maskesi varmış. Bir insan intihar etmeye Maske ile gitmez heralde ?
Ayrıca bir kadının kafasına ateş ederek intihar edebileceğini hiç sanmıyorum. Daha duygusal intihar yollarını seçerdi gibime geliyor...

fathat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Müge Anlı'nın askerleriyizz

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Belli ki Müge Anlı'nın olayları çözmesi, birilerinin kanına dokunmuş.