Haber İntihar etti denilen Aleyna Çakır'ın dayaktan bayıldığı görüntüler ortaya çıktı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Geçtiğimiz günlerde Ankara'da intihar etti denilen #AleynaÇakır'ın birlikte olduğu erkek tarafından dövülerek bayıldığı görüntüler ortaya çıktı.
Yine intihar süsü verilen bir kadın cinayeti olabilir. Şüphelinin adı Ümit Can Uygun! Olay aydınlatılmalı...

Creative

Gangster Gang
Yönetici
Admin
Bu olayın araştırılması gerekiyor, hatta bu çocuğun arkasında kimler var onlar bile soruşturmaya girmesi gerekiyor.

_X_

Profesör
Yasaklı
Yıllarca Bu, Bunun Gibiler ve Bunların Akıl Babaları Yüzünden Kutuplaştırıldık.

Ülkücülük ve Milliyetçiliği Böylesi Bir İdeolojiye Sığdırarak (Twitter Yorum) Kendince Adam Olduğunu Zanneden Aile Terbiyesi Almamış Ahlak Yoksunu Tipler Çıkıp O Pis Ağızlarıyla Vatan Millet Sakarya Raconu Kesmeleri Kadar İğrenç Birşey Bilmiyorum.

80'lerin Sonlarından 2000'lerin Başına Kadar DOĞU'da İnsanları Kutuplaştırmayı, Polisten&Askerden Soğutmayı, Kendileri Gibi Faşist Milliyetçilik Yapan Kürt Milliyetçiliğinin Doğmasına Neden Olmayı, Gasp ve Tehditle İnsanları Yıldırmayı Gavur Yapmadı Ama Bunlar Edindikleri Sözde İlke ve Ülkülerle Pek Ala Keyifle Yaptılar ve Başardılar.

Son düzenleme:

Alping03xs

Profesör
Yayın sırasında gelen yorumun biri ilgimi çekti yakışıırrr gibi birşey yazmış, bunu yazan kişide yapanla aynı mantıktadır, yapma potansiyeli vardır.

Bunun gibiler insanlıktan,saygıdan,sevgiden nasibini almamış sözde "erkek" olanlar yüzünden kadınlar rahat hareket edip istediklerini gönüllerince yapamazken,bazı erkeklerde sürekli toplumda kadınlardan uzak duruyor her ne olursa olsun yanlış anlaşılma korkusu ile,benim gözümde bu rahatsız ve pis zihniyetli insanlar toplumun gelişmesine zarar veriyor.
"Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın" -Mustafa Kemal Atatürk
Cumhuriyetimizin kurucusu kadınların ne kadar değerli olduğunu bu sözler ile açıklamış.Toplumumuzun çoğunun inancı İslam olduğu için bir de o yönden bakalım.
"Kadınlar size Allah'ın emanetidir"
(Hz.Muhammed S.A.V)
İşin dini boyutu bile eşitlik sağlamışken bu tür insanların toplumda barınması insanları ayrıştırıyor.Olaya bir de Türk Tarihi açısından bakarsak,ilk Türk kadın Hükümdar Tomris Hatun karşımıza çıkacaktır.Bu yapılanların Tarih,Din,Millet ile alakası yoktur.Kadınlar bu dünya da üzeceğimiz,kıracağımız en son kişiler olmalı hepimiz bir anne'nin evladıyız.Kadınlara değer göstermeli şiddet değil sevgi ile kucaklamalıyız.

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Buna Türk toplumu demek ne kadar doğru bilemiyorum ama, klasik "insan" denilen şerefsiz ve haysiyetsizin teki olan bir pislik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu kişi nasıl bir çocukluk geçirdi, nasıl bir travma yaşadı, nasıl bir ailesi vardı, nasıl bir hayat yaşadı da böyle oldu?

Son düzenleme:

enesdegirmenci

Asistan
İçerik Ekibi
Sosyal medyanın oluşturduğu büyük kamuoyunu görmezden gelmek açıkçası zor. Tutuklanan adam serbest mi kaldı? Sosyal medya da tepkiler orta çıkınca bilindiği gibi o kişi yeniden göz altına alınıyor.

Umarım bu kişi içinde bu dediklerim geçerli olur. Zihniyet önemli...

Müge ANLI halleder beyler; Dağılın! :D

Şaka bir yana dün gece haberlerde gördüm, bir mafya bozuntusu adamın bürosunda iki mermi sıkıyor, adamı resmen vuruyor, sonra yakalanıp mahkemeye çıkarılıyor, hakim efendimiz serbestsin deyip salıveriyor adamı. Hakkaten bir olay sosyal medyaya düşünce karar başka oluyor, düşmese başka oluyor. Yavaş yavaş bu konuda inancımı yitirmeye başladım. Yani adalet konusunda. Merak ediyorum da o iki mermi bu hakim efendinin bir sevdiğine sıkılmış olsaydı yine serbest bırakır mıydı o mafya bozuntusu magandayı.

yolcu35

Doçent
Benim anlamadığım nokta şu; bir kadın veya bir erkek fark etmez. İster sevgilisi ister kocası, karısı veya arkadaşı olsun darp edildiği halde neden hala o kişinin(kişilerin) yanında kalır. Sevgi mi başka bir şey mi? Yoksa mazoşist mi? Bir insan başka birisine ister psikolojik olsun ister fiziksel olsun şiddet uyguluyor ise o insan sorunludur. Neden hala o kişinin yanında kalmaya özellikle kızlarımız inatla devam ediyor?

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Kız intihar etmiş olsa bile, bu maganda yüzünden etmiştir. Nasıl bir alakası yok? Böyle dövüp de video çekmenin cezası yok o zaman. Yazık gerçekten. Bu ülkede adalet zaten yok. Ancak şunu da anlamıyorum, bunu yapan şahsa baktığım zaman 50 kilometre öteden ben magandayım diye bağırıyor zaten. Sadece fotoğraflardan, sigara içişinden ve konuşmasından çok rahat anlaşılıyor bu durumlar. Bu kadar kadına şiddetin olduğu bir ülkede, kadınların da özellikle bu tip adamları seçmesini benim aklım kaldırmıyor maalesef. Bu tabi ki hiçbir cinayeti haklı çıkarmıyor. Ancak bazı kadınlar, bile bile bu tiplerle ilişki yaşayıp soluğu karakollarda alıyor veya alamıyor maalesef. Bilmiyorum ben mi çok realistik davranıyorum ama, kadına şiddetin bu kadar fazla olduğu bir ülkede, kadınların biraz daha seçici davranması gerekiyor artık maalesef. Yoksa arkalarında duran bir adalet sistemimiz yok maalesef.

Son mesajlar