İnternetten Para Kazanmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık sekiz yıldır İnternet üzerinden kazanarak kendi geçimini sağlayan biri olarak, İnternet'ten kazanmak isteyenlere bazı tavsiyeler vermek istiyorum.

Öncelikle, gireceğiniz iş size kazandırmak için başkalarını bulmanızı gerektiriyorsa, o işten arkanıza bakmadan kaçın. Eğer biri size para kazanacağınızdan gerçekten emin olacağı bir iş öneriyorsa, size borç vermeyi de kabul eder. Yıllar önce, bir ticaret olayı için 350 lira sermayeye ihtiyacım vardı. Param yoktu, bana fikri öneren abim 350 lira borç verdi. O gün bitmeden hem borcumu ödedim, hem de 20 TL kâra geçtim. Referans sistemleri, size kaybettirmese de sizden sonraki kişiye mutlaka kaybettirecektir ve sistem bir yerde mutlaka tıkanacaktır.

Kimse kimseye bedava para vermez!

Bu çok kritik bir nokta, biri size para veriyorsa, sizden karşılığında ne aldığına çok dikkat etmelisiniz. Örneğin, bitcoin konusunda airdrop denen bir şey var. Oraya kaydolurken biliyoruz ki mail adreslerimiz satılacak, dağıtılacak ve spama uğrayacak. Bilgasayarınızı kiralamanızı isteyenler var, karios denen sistem gibi. Unutmayın, onlar da 2. aşamada referansa bağlıyorlar.

Son olarak;

İnternetten bir site satın alırsanız, Hosting veya Domain alırsanız tüm bilgilerin, tüm girişlerin sizde olduğundan emin olun. İstediğiniz zaman tüm bilgileri, şifreleri değiştirebilin.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,401
Bu işlerden para kazanmak birkaç günü almaz birkaç yılı harcamak gerekir ki helal para kazanabilesin.

direkt3d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok doğru söylüyorsun. Öve öve bitiremedikleri mining sisteminde bile para kazanmak mümkün değil. En çok denenenlerden nicehash denen yazılımı indirdim 6 gb gtx 1060 ekran kartım var. Kazanç getirisi aylık 60 TL civarı. Elektrik tüketimi de 55 tl civarı. Sömürüden başka bir şey değil! Netten kazanmak konusunda aynen referans sistemlere dikkat etmelisin.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Peki abi internetten nasıl para kazanabiliriz?
@by efsane

Yapmak istediğin şeyle ilgili abicim. Mesela makale yazmayı seviyorsan, makale yazarak para kazanabileceğin bir sürü site var. Sosyal medya uzmanlığı yapabilirsin, kendi siteni açıp reklam geliri elde etmeye çalışabilirsin.

Ama şundan emin ol ki, bedava peynir sadece fare kapanında olur. Emeksiz yemek olmaz.

Ben sekiz yıllık sürede, en az 10 farklı iş yaptım.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Yapmak istediğin şeyle ilgili abicim. Mesela makale yazmayı seviyorsan, makale yazarak para kazanabileceğin bir sürü site var. Sosyal medya uzmanlığı yapabilirsin, kendi siteni açıp reklam geliri elde etmeye çalışabilirsin.

Ama şundan emin ol ki, bedava peynir sadece fare kapanında olur. Emeksiz yemek olmaz.

Ben sekiz yıllık sürede, en az 10 farklı iş yaptım.
Cevabın için teşekkür ederim abi. :)

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Bir ara makale yazarak bu alanda bir atılım gerçekleştirmeye karar vermiştim, lakin yazdığım satırlara ve kurduğum cümlelerin uzunluğuna ödenen miktarın emeğime saygısızlık olduğunu anladıktan sonra vazgeçtim. Kurulan bu piyasanın yazarla dalga geçmekten başka bir gayesi yok kanımca.