İnternetten havale ile nasıl alışveriş yapabilirim?

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bugün istanbul bilişimden havale ile nexus 7 sipariş verdim. Daha havale yapmadım havale nasıl yapılıt bir bilgimde yok.
Banka kartımda yok acaba kartsız havale yapanilirmiyim İstanbul bilişimin hesap numarasına.

İstanbul bilişimin akbank şube kodu ve hesap numarasını verdiler bu hesaba yatıracaksın dediler ve açıklama bölümüne sipariş numaranı yazacaksın dediler. Acaba banka kartsıZ yapabilirmiyim. Bankamatik ten mi yoksa bankanın içinden mi havale gönderecem.

Havale ile alışveriş ile ilgili bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum şimdden teşekkürler.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Atm'den havale işlemi yapabilirsin tabii ki ancak hesabına girebilmek için banka kartının olması şart...

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Atm'den havale işlemi yapabilirsin tabii ki ancak hesabına girebilmek için banka kartının olması şart...

ABİ bankaya gidip kartsız havale gönderebilirmiyim . ? kartım yokda. heralde yatacak bu iş.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
banka içerisinden o hesaba para yatırma işlemi yapılabilir sanırım kart olmadan :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Olur olur. Bankadan yaparsan sıkıntı yok Serhat... Masraf alırlar büyük ihtimal

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
para hangi banka hesabına gidecekse senin de o bankaya gitmende fayda var, o zaman havale ücreti minimum olur. bankamatikten kartsız işlemle yollaman daha iyi olur çünkü sürpriz havale ücretleriyle karşılaşmazsın, ortalama 3-4 tl ödersin. bazen banka çalışanları 50-100 tl'lik havale için 20-30 tl gibi komik bir ücret çıkarıyorlar.

hesapnocom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıklama kısmına seri nuamrası girmek için internet hesabından EFT yada havale yapman gerekmektedir.