Yardım İnternetten bilgisayar parçası almaktan çekiniyorum

Romaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternetten anakart, ram ve işlemci alacağım. Fakat fiyat için hepsini farklı yerden almam lazım. Anakartı Vatan (ki belki bunu mağazadan alabilirim), rami hepsiburadada Abaküs Teknoloji diye bir satıcı, işlemciyide amazondan diğerlerine nazaran daha güvendiğim bir satıcıdan alacağım.

Endişem şu ki parçalardan birisi bile bozuksa eğer, hangisi olduğunu saptayamayacağım. Dolayısıyla iade işleri bir yerine üçe çıkacak ki oda ayrı bir sorun. Birde satıcının iadeyi almaması söz konusu olursa THH ile uğraşmam gerekecek. Fakat diyelim örneğin satıcının işlemcisi sağlam, ram bozuk. O zaman işlemciyi aldığım satıcı ile yanlış yere uğraşmış olacağım. Kısaca çok sıkıntılı bir iş olacak.

Var mı benim gibi ayrı sitelerden parça alıp bu tarz bi olay yaşayan, tecrübesi olan birisi?

Çözüm
Her zaman internetten alışveriş yaptım, iade konusunda hiçbir korkunuz olmasın. Ürün bozuksa direkt alırlar. (Şu ana kadar ben hiçbir sorun yaşamadım iade konusunda.) Bozuk çıkma ihtimali %2-3, tamamen şansınıza bağlı. Umarım bozuk çıkmaz.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,073
Her zaman internetten alışveriş yaptım, iade konusunda hiçbir korkunuz olmasın. Ürün bozuksa direkt alırlar. (Şu ana kadar ben hiçbir sorun yaşamadım iade konusunda.) Bozuk çıkma ihtimali %2-3, tamamen şansınıza bağlı. Umarım bozuk çıkmaz.

Çözüm

Romaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayatımda bir kere internetten monitör aldım, bozuk çıktı oda. Ama şimdi dediğim gibi tek parça değil 3 parça alacağım için hangi parçanın bozuk olduğunu bilemeyeceğim. Gerçi şimdi aklıma geldi bi ihtimal internet kafe gibi bir yerde test edilebilir.