İnternette Satış Yapan Bir Sayfa İçin Nelere Dikkat Edersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Diyar Bingöl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Alışveriş yapacağınız bir internet sitesinde ilk nelere dikkat edersiniz veya ne olmasını istersiniz?

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Yorumlarına ve Ürünün Puanlamasına ayrıyetten satıcının market üzerindeki puanına bire bir iletişim kuruluyormu satıcıyla market üzerinden soru soruluyormu verilen sorulara cevap verilmişmi

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ülkemizde en çok tercih edilen (Hepsiburada Trendyol) e-ticaret sitelerinden ve Amazondan ürün almaya dikkat ederim. Alacağım ürünün satıcısının puanının yüksek olması ve hangi kargo şirketi ile çalıştığına dikkat ederim. Ve en önemlisi kullanıcı yorumları benim için çok önemli.

Reaksiyon puanı
3
ben saticiya dikkat ediyorum, zira artik trendyol vs.'de ozellikle merdivenalti olarak tabir edilen firmalar cok uredi, sahte urunler satiyorlar. trendyol'un da nasil bir denetim mekanizmasi oldugunu anlamadim acikcasi.

ama tabii ki urun disinda kullanici deneyimine dikkat ederim bir de, kolaylikla uye olunabiliyor mu, siparis adimlari kolay mi, siparis sonrasi takip kolay mi, bilgilendiriyor mu, sayfa tasarimi kolay alisverise imkan verecek sekilde tasarlanmis mi. bunun icin amazon mesela tercih sebebim.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bazı satıcıların kendi sitesi olduğunu bilmeme rağmen amazon, trendyol, hepsiburada vs gibi yerlerde açtıkları marketlerden almayı tercih ediyorum. Puanının düşük olmamasına ve en önemlisi çalıştığı kargo şirketine dikkat etmeye çalışıyorum.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Alışveriş yapacağınız bir internet sitesinde ilk nelere dikkat edersiniz veya ne olmasını istersiniz?
Satıcı güvenilir mi değil mi ona bakarım, ürün açıklamasına dikkat ederim, bazen yorumlara da bakarım fakat yorumların fake yorum olma olasılığı da var.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Satıcının puanı yorumlar ve sitenin SSL şifreleme sertifikası var mı diye bakarım. Ayrıca aynı ürün gittigidiyor gibi sitelerde aynı satıcı varsa oradan alıyorum.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Satıcı Güvenilirmi İlk Ona Bakarım Ve Alışveriş Sitesinin Sahte Olup Olmadığına Bakarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve Yorumlardaki Kişilerin Ürünle İlgili Şikayeti Varmı Onada Bakarım.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Satıcının kendi sitesi olsa da daha fazla para verip güvenilir siteler (N11, Hepsiburada, Amazon, GittiGidiyor vs.) sitelerdeki satıcılardan alırım.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Bazı siteler yorumları siliyor.O yüzden yorumlara güvenmiyorum.