İnternette Güvende miyiz?

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
ısmını hatırlamayacağım ,belkı hatırlayan cıkar,şöyle demişti,en güvenilir bilgisayar,elektrık fişi cekili olandır,şimdiki zamanda fıber optık ağlar,telefon hatları değil elektrık hatları,belli mesafeden dalga boyları(manyetik alanlar) bilgiye ulaşmak ıcın kullanılabılecek,kullanılan yöntemler.
en cok uzak durulması gereken yerler ise sosyal paylasım sıtelerıdır,her ne kadar masum gıbı gözuksede,bılgılerınızı 3.kişilere kapatsanızda,her zaman ulaşıma acık yol bulunmaktadır,bu gun sosyal medyada resım paylastıgınızda ,altında (ahmet,mehmet,ayse sızınle)yazısı cıkar yanındada sılmenız ıcın carpı ısaretı,malısef dogruluk oranı%80 lere varmaktadır,zira yüz tanımlama sıstemı devrededır,ayrıca herhangı olan olay anında sız yer konumu devreye aldıgınız an sızın yerınızı artık sız ıstemesenızde onlar rahat takıp edebıleceklerdır.
wındows ceo yada alt yönetıcılerınden aklımda değil şöyle soylemıstı(Türkıyede ....şu kadar (korsan)kacak windows kullanılmaktadır,wındows kuruldugu ,yasal yada korsan wındowsa bu bılgı ulaşmaktadır,

hadi bırazda paranoya yapalım
bılgısayarında masaustunde kameralarınızı takılı tutmayın,işiniz olmadımı fişi cekin,sosyal paylasım ağlarında fazla resım paylaşmayın(nerdeyse wc maceralarınıda ekleyecekler)3.4. sahıslara davetıye cıkarılıyor
+18 olsun,başka turlu olsun chat sıtelerınden uzak durun,örümceklerı bilirsiniz ağı atar beklerler,1 2 yıl kadar hıc yemeden yaşadıkları bılınır,hatta ucakların cıktığı 8 -10 bın mt yukseklerde bulunmustur,hack sever gencler buralarda mekan tutarlar,sosyal muhendıslık tecrubelerını gelıstırır,sızın zaaflarınızdan yararlanıp bılgılerınızı alırlar,skypenız,maillerınızı ele gecırırler
aslında sızler kendı ellerınızle bu bılgılerı seve seve verırsınız(ayrıca son zamanlarda afrıka ulkesınden hangısı aklıma gelmıyor revaçta,para gonder yoksa!!!) tehdıyle epey kısıyı sıkıntıya soktugu bılınmektedır

ıyı ama bılgısayar kullanmayacakmısınız,elbette kullanacaksınz,bunada mecbursunuz,mecburuz,gul dıkensız olmaz,önemlı olan her yere gırmemek,yolunda gıtmektır,genelde kendı yolunda gıdene dokunan olmaz ama trafık bu ıste,gelırler sızı bulurlar,buda şans ıste,onada söz kalmaz

dikkatınızı cektıyse ,haberlerı okuyorsanız, hack işlerıyle uğraşanların çoğunu yakalıyorlar,ıyı ama bu adamlar süper hacker değilmı,varsın olsunlar,aslında merkez telekomda yapılan hersey tespıt edılıp görulmektedır,şikayet,devlet mekanizmalarına dokunmadğınız sürece sıze dokunmazlar,eğer kafayı takarlarsa,kuşda olsanız bulacaklardır bunu unutmayın.

siz nasıl düşünüyorsanız,onlarda düsünmektedırler,düşmanını yenmek ıstıyorsanız,düşman gıbı düşüneceksınız,ben onun yerınde olsam ne yaparım,bu arada ekleyım,hanı bazen bır cok sıtelere gırıp hack vs yapılıyor ya tamam zara vs verıldı denıyor,aslında o sıtelerede ıstemeden yardım edılıyor,zira adamlar kendı acıklarını,zayıf noktalarını goruyorlar,eger bu hack olayları olmazssa onlarda bunun farkına varılmaz,ama su yapılabılır,sıtelerın acıkları bulunur,soylenmez,bırakılar,zamanı gelınce darbe vurulur,buda oranın zaıfıyet olarak kalır,dikakt edın cok onemlı fırmalar bazen ozellıkle gelın benı hackleyın size para verecegım der,hackerlerde kosa koşa kendılerını göstermeye gıderler,aslında adamların derdı ,zayf yonlerını kapatmaktır,belkı aklımıza gelmeyen,goremedıgımız acıklar varmı gorelım der,kampanya yaparlar

evet dediğm gibi,,aslında guvende değiliz,viruslerı yapanlarda ,virus koruma şirketlerı değilidr:)50 bını geckın vırus okumustum,epey oldu,amip gıbı coğalıyorlar,her bılgısayarda orada burada,evdekı karıncalar gıbı uyuyan,uyuklayan vırus vardır,ınanmazssanız bakın

yazılacak söz cok,aslında bu kadar yazmaya gerekde yok,
bir musıbet ,bin nasıhatten ıyıdır derler(inşallah kımsede bu söze kalmaz umarım)

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
çok uzun okumadım
birçok girdiğimiz sayfa bizim ip adresimizi görebiliyor bu yüzden vpn kullanın :)

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Çok uzun yazı olması önemli değil; imla, noktalama, düzen yok. O yüzden insanın okuyası gelmiyor.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
Çok uzun yazı olması önemli değil; imla, noktalama, düzen yok. O yüzden insanın okuyası gelmiyor.
evet malisef bu konuda haklısın,düşüncene saygı duyarım,Türkce imla,nokta,vs bunlarda düzen yok,cıkacağım içinde hızlı yazdım,o an aklıma gelenlerdı,unutmak istemedim,ayrıca geçmişten gelen kötü alışkanlık,kendimde böyle yetiştim,böylede kaldı,1000 defada gidiyorum yazsamda,gene sonunda ben gideyom:) oluyor,neyse mazur gör ,bende biraz daha dikkat edeyim,bu tür yazılarda okuma hevesini kırmasın,tavsiye olarak göreceğim yazını,tşk ederım

Son düzenleme:

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
evet malisef bu konuda haklısın,düşüncene saygı duyarım,Türkce imla,nokta,vs bunlarda düzen yok,cıkacağım içinde hızlı yazdım,o an aklıma gelenlerdı,unutmak istemedim,ayrıca geçmişten gelen kötü alışkanlık,kendimde böyle yetiştim,böylede kaldı,1000 defada gidiyorum yazsamda,gene sonunda ben gideyom:) oluyor,neyse mazur gör ,bende biraz daha dikkat edeyim,bu tür yazılarda okuma hevesini kırmasın,tavsiye olarak göreceğim yazını,tşk ederım
Evet yalnızca bir eleştiride bulundum. Olumlu algıladığın için teşekkür ederim. Düzgün yazılmış bir yazıyı insanlar daha ciddiyetle okuyacaklardır bundan emin olabilirsin.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
çok uzun okumadım
birçok girdiğimiz sayfa bizim ip adresimizi görebiliyor bu yüzden vpn kullanın :)
---- Mesajlar birleştirildi ----

VPN konusunda haklısın ,yasaklı siteler icin uygun,peki VPN üreten kim,o bilgileri nereye ulaştırıyor,sahibi kim:),demoklesin kılıcını bilirsiniz sanırım
demoklesin-kılıcı.jpg