İnternette Dolaşırken Klavye Ve Mause Işıkları Gidiyor Ekran Görüntüyü Kesiyor Kasa Çalışmaya Devam Ediyor

Bu konuyu okuyanlar

umutcum1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternette dolaşırken veya bir video izlerken mause 1 sn takılıyor ekran donuyor ses cızırdamaya başlayıp ekran görüntüyü kesiyor siyah ekran geliyor mause ve klavye ışıkları sönüyor kasa ise calışmaya devam ediyor. Sistemim 7 aylık incehesaptan topladım sistem bişelenlerim ise;
Ryzen 5 2600 islemci
rx 570 amd 8gb ekran kartı
asus dragon b450m anakart
8-8 16corsair ram
550+80 bronz sertifikalı psu
144hz asus monitor.

Sorun aldıgım zamandan beri var fakat artık mide bulandırıcı duruma geldi. Ekran kartımı garantiye yolladım bir sorunu olmadıgını söylediler ve geri döndüler. Monitorumu değiştirdim fakat sorun çözülmedi hala devam etmekte. Ram slotlarımı temizledim ekran kartıyla ramleri sök tak yaptım sorun çözülmedi. Eski monitorumu değiştirdim yeni aldım fakat yine çözülmedi. Monitor kablolarını değiştirdim sorun çözülmedi. Klavye ve mauseme kadar değiştirdim fakat yine devam etmekte. Artık psu veya islemci kaynaklı olduğu düsünüyorum.
Haftada bazen 5 6 kere yapıyor bazen günde 2 3 defa yapıyor. Bazen bir iki hafta boyunca hiç yapmıyor.
Sorunun çözümünü uzun zamandır araştırıyorum fakat bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim kolay gelsin.

Son mesajlar