Internette dolandirildim sanirim ???yardimci olurmusunuz ?

jibbs12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ben sahıbınden aracılıgı ile bi alısveris yaptım adam dedi bana cihaz için yarısını öde dedi bende tmm dedim ödedim gelincede diger yarısını ödersin dedi bende kabu ettim tabı sonra bı turlu ulasamadım cvp vermıyo bana birseyler yapabilirmiyim ? ? 2 tane telefon no hesap no felan var sahıbınden mesajlar felan var yardımı olur mu ????

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Arkadaslar ben sahıbınden aracılıgı ile bi alısveris yaptım adam dedi bana cihaz için yarısını öde dedi bende tmm dedim ödedim gelincede diger yarısını ödersin dedi bende kabu ettim tabı sonra bı turlu ulasamadım cvp vermıyo bana birseyler yapabilirmiyim ? ? 2 tane telefon no hesap no felan var sahıbınden mesajlar felan var yardımı olur mu ????

hiç bir şey yapamazsın. adama parayı kendi iradenle vermişsin. böyle bir alışveriş anlayışı olabilir mi? adresini biliyorsan topla arkadaşlarını, kes yolunu, kır kafası.

Kaç para kaptırdın? çok yüksek meblağ ise eğer bir avukat bul kendine. o mesajlar ve hesap numarası aracılığı ile paranı kurtarabilirsin.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Para miktarı fazla ise polise git. Belki yardımcı olabilirler veya üzerine bir bardak soğuk su iç derler. :)

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Savcılığa şikayet et. Başka bir yere şikayet etmene gerek yok.

10 lira için bile olsa şikayet et.

Aranızda yazışmalar varsa savcılığa göster.

Ayrıca tazminat davası aç.

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
savcılığa git dava aç başıma geldi sahibindende 100tl gitti takasa girmiştim 100tlyi gönderip adam cihazı gönderince ben cihazımı gönderecektim dolandırdı telefonu falan açıktı sonradan kapattı bende adamın her türlü bilgisi var tcsine kadar büyük ihtimalle aynı adamdır.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Yarısını öde durumu varsa ikiniz de birbirinize güvenmediğiniz için olmuş, niye alışveriş yaptınız ki?
Geçmiş olsun 1 kuruş dahi olsa hırsızlık var ortada, o adam belki internetten vergisiz şekilde satışlar yapmıştır kapısına dayanan olmamıştır ve çakallığı tutmuştur diyelim, siz şikayet ederseniz ve bulunursa anasını ağlatırlar onun.
Bulunduğu yerde kafa göz dalmak da güzel olur.

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ekran görüntülerini kaydet. bankadan dekont çıktısı al. en yakın polis merkezine git onlar yönlendirir kardeş. şu an yapmazsan o kişi senin gibi birçok kişiyi dolandıracaktır. Birde sahibinden den alışveriş yaparken her zaman getli ürünler al. hile hurda olmadan alışverişini tamamla.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ne bicim alisveris mantigi o oyle nerde gorulmus yarisni odeme sistemi

kursami gidiyorsunuz once yarisi sonra yarisi :D

jibbs12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya miktar 125 tl beyler polise gidince bişe olmaz diyo bazılarınız işe yaramaz bazılarınız gidin diyo ya ben paranın pesinde değilim sadece daha fazla insan dolandırıp bos yere emekleri yemesinler

hulusi98

Asistan
Reaksiyon puanı
8
1.geçmiş olsun 2.daha dikkatli ol 3.su lazım sana :D