İnternetim 16 mbps destekler mi

emrebursaly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 km felen uzaklıkta net verim alabilir miyim desteklerse eğer?

emreaydins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Daha yakın gibi geliyor ama, hat zayıflaması çok düşük kesinlikle verim alırsın.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
8i sabit hızda alabiliyorsan sorunsuz 16ya gec zaten 16 olmasada 12 14 falan alırsın

--- Mesaj Güncellendi ---

ama önce santrale git data merkezi var oraya git santralde sor adamlara :)

emrebursaly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnm 1 ay öncesine kadar 8 mbps'ye kadar limtsizdi ama 4 alıyordum hattım desteklemediği için şu an 8 alıyorum ama speedtest 6,62 çıkıyor bugün aradım data merkezi değil farklı bir yer oraya sordum baktığında desteklemiyor dedi? :

arkadaşlar yardımcı olacak yok mu acaba?

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
kardes desteklemiyorsa zorlamanın anlamı yok gibi. ben santrale 100 metre mesafede oturuyorum 16 mbe kadar olan tarifede 16mb'i sabit görebiliyorum sorunsuz. Ama hattın kaliteside yakınlığı kadar önemli.

emrebursaly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki verdiğim değerlere göre me kadar destekler veya kopma sorunu yaşar mıyım sizce?

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
pek inandırıcı olmuyor bana göre o hız testleri şimdi 11 mb diyor ama mesela premium olarak bir siteden dosya indiriyorum 1700 - 1800 kb ile indiriyorum :) bunu en iyi o merkezdekiler bilirler senin hat değerlerin görünür fakat önemli olan senin evine gelen santraldeki port. benim hızı yükseltmek için gittim ben santrale adamın basında durdum benim hat için en iyi portu bulmak için yarım saat uğrasmıstı :)

emrebursaly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bir ay öncede aynı paketi kullanıyordum 8 mbps ye limitsiz ama hattım 4'e kadar destekliyormuş(öle dediler) ama bu ay ise 8 mbps tam verimli alabiliyorum ondan sordum 16 mbps ye geçsem sıkıntı çeker miyim diye

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
ben bir ay öncede aynı paketi kullanıyordum 8 mbps ye limitsiz ama hattım 4'e kadar destekliyormuş(öle dediler) ama bu ay ise 8 mbps tam verimli alabiliyorum ondan sordum 16 mbps ye geçsem sıkıntı çeker miyim diye

İşte onun en net cevabını sanrtaldeki data merkezinde calısanlar görebiliyorlar bilgisayar ekranlarından.

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

HRNKC

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
20
bnm 1 ay öncesine kadar 8 mbps'ye kadar limtsizdi ama 4 alıyordum hattım desteklemediği için şu an 8 alıyorum ama speedtest 6,62 çıkıyor bugün aradım data merkezi değil farklı bir yer oraya sordum baktığında desteklemiyor dedi? :

arkadaşlar yardımcı olacak yok mu acaba?

8 Mbit son hızı (Speedtest' e göre yazıyorum) 6,83 - 6,90 arası çıkar... Eğer bu şekilde sonuç alıyorsanız maksimum 8 Mbit alıyorsunuz demektir... Son zamanlarda ttnet ve biri 1Mbit i tam 1024 hızla vermeye başladı onu hesaba katmıyorum, standart olarak hız değerleri max oranları bu şekildedir...