İnternete Bağlanamıyorum.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Merhaba arkadaşlar internete kablo ile bağlanmak için internet kablosunu modeme ve laptopa taktım modeme kabloyu taktığım zaman ışık yandı ancak laptopda internet kartı yokmuşcasına hiçbir tepki vermiyor. wireless sürücüsü yüklü wireless kullanarak internete bağlanabiliyorum ama kablo ile bağlanmıyor halbuki 3-4 ay önce kablo ile bağlanabiliyordum 2 tane ekran alıntısı aldım wireless'den başka görmüyor. yardımlarınızı bekliyorum..

zmD1Og.jpg

6Z1Ebk.jpg

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
LAN sürücüleri yüklümü?

Aygit yöneticisinde herhangi bir uyari var mi?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
LAN sürücüleri yüklümü?

Aygit yöneticisinde herhangi bir uyari var mi?

aygıt yöneticisinden uyarı almıyorum driver booster ile tüm görünen driverları yükledim.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
ipconfig /all çıktısında görünüyor mu bağdaştırıcı

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
aygıt yöneticisinden uyarı almıyorum driver booster ile tüm görünen driverları yükledim.

Bios ayarlarindan devre disi birakmis olabilir misin? Listede görünmedigine göre..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bios ayarlarindan devre disi birakmis olabilir misin? Listede görünmedigine göre..

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bios ayarlarina girip onboard LAN'in "enabled" yazdigindan emin ol. Disabled yaziyorsa devre disi birakilmis anlamina gelir, böylece kablo ile internete baglanamazsin.

Oldu teşekkürler hiç aklıma gelmemişti :)

Reaksiyon puanı
16,118
benim dahi asrock 775i945gz ve 8.1 ve 10 da ağ bağlantılarında aygıtı devre dışı bırakma şansın var ben bazen kapatıyorum restart ve aygıt yöneticisinde aratmak işe yaramıyor istemediğin biri kullanmak isterse öyle yap.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Benim dahi asrock 775i945gz ve 8.1 ve 10 da ağ bağlantılarında aygıtı devre dışı bırakma şansın var ben bazen kapatıyorum restart ve aygıt yöneticisinde aratmak işe yaramıyor istemediğin biri kullanmak isterse öyle yap.
Tesekkur ederim :)