İnternet yavaşlığının sebebi siber saldırı mı?

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Türkiye'de yaklaşık 2 saattir yaşanan internet yavaşlığının sebebi siber saldırı olabilir mi?

Türkiye'de hissedilen internetin yavaşlamasının sebebi ülkeler arasında olduğu iddia edilen siber saldırı.

Siber saldırıları gösterdiği iddia edilen norsecorp.com adlı siteye göre, Türkiye'den İspanya'ya yapılan saldırı interneti yavaşlatıyor.

--1710173.Jpeg

Norse Attack Map

2 saattir Türkiye genelinde yavaşlayan internet, özellikle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Vatan

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Ömür Akgün diye birimi ne yapıyormuş. Eğer siber saldırıdan dolayı yavaşlıyorsa helal olsun adama tek başına Türkiyenin internetini çökertti :D

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Evet, öyle bir isim görünüyor.

Attacker: Ömür Akgün, İzmir Gaziemir

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Ben ilk başta Google DNS'de sorun olduğunu düşündüm, olmadığını anlayınca TTNet tarafından genel bir sorun olduğu söylendi. Şu konuda da @eSa ve @REDFOKS Edirne'de bir kepçe operatörünün yurtdışı çıkış fiberlerini koparttığını söyledi yani bu sefer Türk Telekom ya da TTNet suçlu değil.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Bende diyorum oyun niye yavaş iniyor. 30 kbs gördüm ne sövdüm az önce yav.

writeitright

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bak kuzey koreye ooooh mis hiç internet ağı yok, kimseyle muhattap olmuyorlar. kapalı sistem. :biggrin:

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bu adam bu kadar etkili botnet ağını nasıl kurmuş olabilir? Herkesin bilgisayarında virüs varsa demek ki...

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Ömür Akgün, İzmir Gaziemir evini bilen biri gitsin binanın sigortalarını indirsinde biraz rahat girelim nete.

Reaksiyon puanı
16,118
amerika peşine düşünce ne yapıcak? bu olaya en sert yaptırım yapan ülke amerika...

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Oyun sunucuları çöktü. Daha güvenli bir ülke olmalıyız.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ya diyorum hangouts'a neden giremiyorum, yüklenip yüklenip duruyor tüm sayfalarda :D bundanmış demek :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Madrid'de yaşıyorum Türkiyeden yazdılar arkadaşlar saldırı var diye 300mb/s internet kullanıyorum Movistar sağlayıcım daha hiç bir etkisi olmadı normal kulanıcılara.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Madrid'de yaşıyorum Türkiyeden yazdılar arkadaşlar saldırı var diye 300mb/s internet kullanıyorum Movistar sağlayıcım daha hiç bir etkisi olmadı normal kulanıcılara.

Olacağı buydu zaten saldırının Madrid'den çok Türkiye'ye zararı oldu internetimiz yavaşladı :lol: :hammer:

Demek ki Türkiye'ye yurtdışından bir saldırı olsa yurtdışı çıkışlarını tamamen sömürecekler.

BarisBaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendimiz saldırdık kendimiz hataya düştük,tek adamın ddos atmasıyla ne olacak.Çok dandik bir internet sistemindeyiz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir sorun yaşanmadı ki... hız düşmeside olmadı hatta hız arttı... ne iftira atıyorsunuz?