İnternet yarı yarıya ucuzlayacak!

Reaksiyon puanı
10,325
İnternet yarı yarıya ucuzlayacak!

660x350x14420140656472570157_2.jpg.pagespeed.ic.Jg5c91T4BN.jpg

İnternetin yarı yarıya ucuzlaması için Türkiye uzay ve uydu alanında çalışmalarını hızla sürdürdüğü bildirildi.

Türksat 4A uydusu geçtiğimiz günlerde uzaya en kısa nokta olan Baykonur'dan gönderilmişti. Türksat, yeni uyduyu göndermek için test aşaması devam eden 4B'nin yıl sonuna kadar fırlatmayı planlıyor.

Üretim ve testleri MELCO ve JAXA tesislerinde yapılan 4B uydusunun da Baykonur'dan Japon Mitsubishi Electric firmasının geliştirdiği DS2000 platformundan, Proton taşıyıcı roketiyle fırlatılması bekleniyor.

GENİŞ ALANI KAPLAYACAK

Halen Türksat 3A uydusu üzerinden sağlanan internet hizmetinin, Türksat 4B uydusu ile yarı yarıya ucuzlaması bekleniyor. 43 kanala ev sahipliği yapacak olan Türksat-4B, internet götürülemeyen bölgelerin yanı sıra komşu ülkelere de ucuz genişbant internet servisi sağlayacak.

2019'DA UYDU FİLOMUZ OLACAK

Üretiminin yüzde 70'i Japonya'da gerçekleştirilen 4B'den sonraki süreçte, yerli uydular yapılacak. Yüksek yerli katkıyla üretilmesi ve 2018'de fırlatılması planlanan Türksat 6A uydusunun TAI'de imal edilmesi planlanıyor. 2019'da 7 uydudan oluşan bir filoya sahip olacak olan Türkiye, bu filoların en az 3 tanesinin yerli üretim olmasını planlıyor.

KaynaK

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
3-4 Yıl sonra zaten bırakın da ucuzlasın. Tüm dünya kullanmış olur interneti.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
70 TL Ödemek insana gerçekten koyuyor vede 8 megabit işallah kısa sürede olur bu iş

Gökşan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gs mobil kullanıyorum avea nın aldığıma bin pişman oldum. 5 gb sınırlı internet 2 yıl sözleşmesi var diye iptal edemiyorumda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nasıl bir saçmalıktır bu ya. cehalet olurda bu kadar da olmaz. memleketin %80'i dsl kullancısı diğerleri sol fiber - uydunet bunların hangisi interneti uydudan kullandırtıyor. duyanda dsl ucuzlayacak sanır bu cehalet eseri haberlerden.

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Hadi bakalım her zaman olduğu gibi yine ''BEKLİYORUZ''.

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Uydu net yarı yarıya ucuzlayınca anca şu anki fiber netin fiyat performansına yakın seviyede olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunlar boş laf. internete her zaman zam gelir uydu fırlatsan da değişen bir şey olmaz.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
İnanmam 4 yıl sonrası için bile söz konusu olsa..Güzel ülkemin tekelci internet politiklarını....

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Türkiye'de "%50" ve "ucuzluma, indirim" gibi kelimelerin yan yana yazılması bile hemen dikkat çekiyor.Dikkatimiz çekiliyor ama sonuç her zaman ki gibi -ecek, -acak.

osmanalp6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşAllah ama bence pek uzakta hatta zam gelir diye düşünüyorum boyle bir ülkede biraz zor

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
haklısın internet ucuzlar nerede zengin semtlerinde çankayada ucuzlar adamlar hem sınırsız internet, hem tv, hemde bilmem kaç megabit interneti 30 TL ye kullanır kenar ilçeler 8megabiti bile tam anlamıyla kullanamaz 70TLye yakın fiyatlar öder, bu altyapıları tarafsızca yapan yetkililerin alayına selamlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben mi yanlış anlıyorum?!!!

Habere konu olan uydu üzerinden internet ve onun ucuzlama hikayesi,ama yorumlar dsl üzerine!

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
her kampanya bittiğinde kampoanyanı yenile ..
Öyle ama şu var abi.Mesela kampanya süresi bittiğinde tekrar yaptığında sürekli borç birikiyor.Yani bir gün interneti kapatmayı düşünürsen kampanyanın ardından tüm ödeyeceklerini ödüyorsun.Öyle daha zararlı çıkıyor insan,bu ülkedeki internet şirketleri soyuyor insanları soyuyor..

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Öyle ama şu var abi.Mesela kampanya süresi bittiğinde tekrar yaptığında sürekli borç birikiyor.Yani bir gün interneti kapatmayı düşünürsen kampanyanın ardından tüm ödeyeceklerini ödüyorsun.Öyle daha zararlı çıkıyor insan,bu ülkedeki internet şirketleri soyuyor insanları soyuyor..
valla daha önceki kampanyada süreklilik arz ediyordu. yani kampanya süresi dolsa dahi aynı tarifeden istediğim zaman kadar devam edebiliyordum... arkadaş ttnet bayisi olduğu için sorduğumda aynı olayın devam edeceğini söyledi hele bir bitsin kampanya duruma bakarım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bufalo kavağa çıkınca TC de ucuz internet olur agalar sabredin biraz daa :)

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Yurtdışına 3 Euro'dan internet satarlar bize gelince 30TL'den aşağı para almaz bunlar. Boşa heveslenmeyin.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
valla daha önceki kampanyada süreklilik arz ediyordu. yani kampanya süresi dolsa dahi aynı tarifeden istediğim zaman kadar devam edebiliyordum... arkadaş ttnet bayisi olduğu için sorduğumda aynı olayın devam edeceğini söyledi hele bir bitsin kampanya duruma bakarım.
Değişti mi acaba bunun hakkında bir bilgim yok abi.Olabilir o zaman.

volcano35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haber için teşekküler;
Duyda inanma haberi olarak gülüp geçiyorum sadece :) Bunların yapacağı iş bellidir interneti ucuzlattık derler gene çaktırmadan o vergisi ,bu vergisi alırlar alacaklarını el mahkum bizlerde tıpış tıpış ödemek zorunda kalırız;

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Uydu falan fırlatılmasa da zaten internet 3-4 yıla ucuzlar. Karasal yatırımlarda ön planda son zamanlarda ayrıca operatörlerin yaptığı yatırımlarda iyiden iyiye arttı. Ve 4G'nin gelmesi için boşaltılan bantlarda ihaleye açıldığında operatörler üzerinden sağlanan mobil internette ucuzlayacaktır. Anlayacağınız boş haber.