İnternet üzerinden herhangi bir veri (şarkı,flim vb. )indirmek yasak mı ?

seydia

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Uzman TV doğru demiş. Paylaşmak yasaktır o kesin, belkide indirmek de yasaktır ama yapacak bir şey yok, şayet kağıt üzerinde yazılan herşeyi uygulamaya kalksalar, Dünyada bilgisayarı olan insanların %80'ini hapse tıkamaları lazım, sahte windows kullandıklarından. Belkide milyarlarca insana tekamül ediyor bu%80.

aynen .... herşey suç :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
youtube mp3 indirme programından bilgisayara indirebiliyoruz fakat telefona hafıza kartına müziği indirme olayına izin verilmiyor, sanırım korsana girdiği için izin verilmiyor olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biri bana toparlayıp bir sonuç verebilir mi... Yani çıkardığım sonuca göre indirebiliyoruz ama her yerden değil. Yanlış anladığımı sanıyorum bir el atarsanız. Şimdi en sevdiğim grup yeni şarkılarını ve 2 yeni klibini atmış bunu indirmezsem ölürüm beee:hammer::helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sakın indirme indirirsen bir gece ansızın polis kapını kırıp dalar içeri ve şöyle der: "artık elimdesin dostum kaçacak yerin yok..."

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:glare:valla bizim arkadaş torrentten filim indiriyo ve paylaşıyor diye 2 ay içeri girdi dikkat ettin bence

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aslında yasak ama böyle bir şeyi yürürlüğe sokmak bu ülkede biraz zor.

Çözer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yasak olması mantıksız ayrıca adil değil ayrıca engellenemez.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şarkıyı indirmek suç değilmiş ama şarkıyı indirip, sitelerde kendi adın altında paylaşmak suçmuş diye okudum ben. link paylaşımıda yasalmış ama işte şarkıyı indirip kendin nette paylaşmak suçmuş..:clap::thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:tt1: yok ya yasak sözde oldu ama en iyisi gidin internet cafede indirin flaşa atıp eve getirin en rahatı bence bişe olursa o adama patlar

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Tam Türkçe olarak: Sahipliliği koruma altında olan dosyaları (her şeyi dosya olarak kabul edelim) izinsiz indirmek yasaktır. İndirme izini ise, genelde bir ödemeye şartlı olabiliyor veya bazen sadece kullanım koşulları şart koşulabiliyor. Suçun ağır tarafı yayınlayanda. İndiren ise bunu bilmeyebilir, ancak daha önce aynı türden dosyaları indirmeden dolayı bir ikaz aınlmışsa, artık suç işlendiğini biliyor demektir.

Hangi dosyaların sahipliliği koruma altında olduğu ise, yayınlayan tarafından belirtilmelidir.

omersadikb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim telif hakkı diye bişey var adam seni şikayet ederse yasak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya acaba orjinal sitelerden indirmek yasakmıdır örneğin ea sportun demo oyunların... birde windows storedan indirmek yasakmıdır acaba?
birde bende steam var oradan indirmekte yasakmıdır şimdiden teşekkür ederim...:scared::hammer::hammer:

PelinYavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok hocam yasak falan değil. Herkes indiriyor zaten.

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Yasak tabiki de fakat şarkısı yayınlanan sanatçı suç davası açmadığı müddetçe. Aksi halde değil diye biliyorum.

crazy boy 32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telif hakları olmayan herşey yasak ama galiba Telif haklarına sahip olan kişi veya kurum dava açmassa yasak değil diye biliyorum.

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İndirdiklerimin cezası toptan gelirse evi satarım herhalde :w00t:

Son mesajlar